Skocz do zawartości
Forum

Upominanie się o wypłatę


Gość Beautyasx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..co miesiąc muszę się upominać o swoje wynagrodzenie. Jestem tym zmęczona i chciałabym temu zaprzestać i automatycznie otrzymywać wynagrodzenie danego dnia w każdym miesiącu. Na dzień dzisiejszy wisi mi jeszcze za lipiec. Co mam powiedzieć przełożonemu, żeby zaczął sam płacić? Czy to oznacza, że przełożony jest chory na jakieś zaburzenie, że tak robi? To jest chore, żeby czekać na płacę minimalną nie wiadomo ile czasu.

Odnośnik do komentarza
Gość weź to w swoje ręce

Nie jest chory na nic, po prostu rozmyslnie łamie prawo, które, jak większość prywaciarzy, ma głęboko w dupie.
PIPa, czy Państwowa Inspekcja Pracy powinna zareagować na donosik. Podkasaj rękawy i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Gość kodeks pracy

Fragment z kodeksu pracy:

Art. 85.

§1. Wypłaty wynagrodzenia za prace dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie.

§2. Wynagrodzenie za prace płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego.

§3. Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za prace jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.

§4. Składniki wynagrodzenia za prace, przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż jeden miesiąc, wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy.

§5. Pracodawca, na żądanie pracownika, jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na których podstawie zostało obliczone jego wynagrodzenie.
Art. 86.

§1. Pracodawca jest obowiązany wypłacać wynagrodzenie w miejscu, terminie i czasie określonych w regulaminie pracy lub w innych przepisach prawa pracy.

§2. Wypłaty wynagrodzenia dokonuje się w formie pieniężnej; częściowe spełnienie wynagrodzenia w innej formie niż pieniężna jest dopuszczalne tylko wówczas, gdy przewidują to ustawowe przepisy prawa pracy lub układ zbiorowy pracy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...