Skocz do zawartości
Forum

Jak dbać o higienę jamy ustnej?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak powinna wyglądać prawidłowa higiena jamy ustnej. Tzn. wiem o szczotkowaniu, nitkowaniu i płukaniu ale chciałbym wiedzieć w jakiej kolejności należy wykonywać te czynności. Miałam okazję przeczytać artykuł o tym, iż nie powinno się szczotkować zębów zaraz po posiłku, że należy najpierw nitkować potem szczotkować, ale spotkałam się też z innymi wypowiedziami. Chciałabym zyskać pewność, jak ta higiena powinna przebiegać w praktyce. Z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza

przede wszystkim to dobra szczoteczka do zębów (najlepiej z prostym włosiem miękka bez żadnych udziwnień, polecam markę PARO), druga sprawa to metoda szczotkowania (wymiatająca) patrz:


1 krok to nitkowanie
2 krok to szczotkowanie
3 krok płukanie
Odnośnik do komentarza

Mnie się wydaje, że oprócz prawidłowego szczotkowania, nitkowania itd warto udać się raz na czas do higienistki stomatologicznej na zabieg kompleksowy higienizacji (piaskowanie + scaling + fluoryzacja) . Zresztą Pani higienistka podpowie co jeszcze można zrobić dla zdrowia swojej jamy ustnej, a nawet pokaże jak prawidłowo szczotkować zęby. Ja byłam raz u higienistki własnie na taki zabieg i jestem bardzo zadowolona, uważam, że warto. Osobom z krakowa moge polecić Pania Barbare Szeląg przyjmuje m.in. w scandinavian clinic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...