Skocz do zawartości
Forum

Przetłuszczanie włosów, powracający łupież i wypadanie włosów


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moim problemem jest moja głowa. Moje włosy przetłuszczają się codziennie, mam powracający po mniej więcej pół roku łupież. Używam szamponu Head and Shoulders, ale ostatnio przestał mi pomagać. Włosy ostatnio bardzo mi wypadają, boje się ze wylysieje. Ekóra na twarzy jest tłusta, zwłaszcza w okolicy nosa, czoła i brody. Na łopatkach mam krostki. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

szampon dobieramy do skóry głowy, a nie włosów.
nie kupujemy szamponów typowych drogeryjnych, właśnie w stylu h&s, gdyż naszpikowane są chemią, powodują świąd i przesuszanie się delikatnego skalpu, a właśnie przesuszona i nieodpowiednio pielęgnowana skóra głowy = łupież.
zwracamy wielka uwagę na skład szamponu. szukaj jakichś dermokosmetyków bez alkoholu, pegów, sls-ów i innych.
kerastese ma fajne "kąpiele" do wrażliwych skalpów, joico też.

Odnośnik do komentarza
Gość Mariolkaolkaolka

Może powinnaś zmienić szampon i odżywkę? Używaj produktów bez SLS-ów, są droższe ale może akurat będą lepsze.
Na łupież zawsze najlepszy był Nizoral, ale każda skóra głowy ma inne pH wiec nie wiem jak będzie u ciebie ale polecam.
Zadbaj tez o witaminki w swoim jadłospisie.
Jeśli chodzi o cere masz mieszana, w strefie T sie przestłuszcza a policzki sa nieco suche. Musisz stosować pielęgnację do cery mieszanej plus peelingi maseczki i przede wszystkim nawilżać cerę zwłaszcza na noc, gdyż wtedy skóra wchłania najwiecej składników z kremów.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Piękna Wampirzyca

Witam,

miałam kiedyś podobny problem z łojotokiem i łupieżem.

Ale moja Pani Dermatolog przepisała mi bardzo fajny preparat Zoxiderm emulsję na skórę głowy i na plecy.

Dodatkowo na buzię Zoxiderm krem .

Kremu używam codziennie pod makijaż , moja twarz jest świetna, nie błyszczy się ani nie jest zaczerwienia. Skończyło się łuszczenie nad brwiami . Natomiast emulsję używałam 2-3 razy w tygodniu, aż problem zniknął. Teraz używam go profilaktycznie.

Polecam ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...