Skocz do zawartości
Forum

Ból zęba, usunięty nerw, opatrunek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Nawet nie wiem jak zacząć. Zaczął mnie boleć ząb z lewej strony, na górze. Myślałem że to 6, może 7. Okazało się, że to górna lewa 5.

Mój dentysta "rozwiercił" zęba, włożył tam opatrunek i tak po tygodniu czasu do niego wróciłem by wsadzić plombę. Gdyby coś się działo, to miałem iść ponownie do doktora.

No więc poszedłem bo mnie ząb bolał. Ponieważ byłem łącznie przed tą wizytą tam trzy razy, to doktor usunął nerw, wsadził taką jakby śrubę, zakręcono i ciach, coś wyszło, więc prawdopodobnie nerw.

Wtedy doktor ponownie wsadził mi opatrunek z tlenku cynku, a na to fleczer. Oczywiście przed otwieraniem zęba jak i przed wyrywaniem nerwu, robiłem zdjęcie RTG.

I tak miałem pochodzić z dwa tygodnie, trzy - poszedłem ponownie do doktora, wyciągnął opatrunek i tu zaczęła lecieć krew z zęba. To się doktorowi nie spodobało i wysłał mnie do innego lekarza pod mikroskop. Ten lekarz powiedział, że zobaczenie zęba pod mikroskopem to równoznaczność z jego leczeniem. Obejrzał jednak tak powierzchownie i nic nie stwierdził - akurat u mojego leczę się prywatnie, a jeszcze tutaj mam płacić.

Zrobiłem kolejne zdjęcie RTG. Tam nic nie wyszło. Teraz jednak na dziąśle mam problem z kieszonką, napuchła mi. Byłem dziś u mojego już doktora, ten tylko tak popatrzył, pomyślał, postukał w ząb, zapytał czy boli - to mówię, że nie, a ten, że to niedobrze, bo tam gdzie dotyka powinno boleć, troszkę rozwiercił i ból, a ten że jak teraz boli to dobrze i wtedy powiedział, że daje mi już ostatni raz opatrunek, ale taką większą dawką, nieprzyjemną w smaku. I tak mam pochodzić z miesiąc.

Gdyby coś się działo, to mam iść wtedy leczyć pod mikroskopem u tego innego lekarza.

Moje pytania to:

1. Czy to normalne, że jeśli ząb jest "pusty", a mam wsadzony opatrunek, to będę czuł taki dyskomfort jakby ząb był czymś napchany nienaturalnie? Mam wrażenie że to kawałek jedzenia - szczerze mówiąc nie wiem czy to normalne uczucie, więc poważnie pytam.

2. Po drugie, wiem że tlenek cynku działa regenerująco, ale jeśli przez miesiąc czasu nic nie będzie się działo, to znaczy że mój doktor może wypełnić zęba?

3. Ogólnie rzecz ujmując to ja dbam o swoje zęby, zmieniana szczoteczka, pasta Elmex Sensitive. Mój organizm ogólnie jest osłabiony i chorobliwy. Więc problem z zębami to problem, że ma syf i niedokładnie myję zęby, dbam, czy może to być ogólnie problem takiej mojej "urody"?

Proszę o wszelkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...