Skocz do zawartości
Forum

Złe samopoczucie przy depresji


Gość Silny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 18 lat w tym roku Mam depresje od kilku lat tzn. gdy moja mama zachorowała na raka. Byłem mały,strasznie przerażony w rozpaczy. Mama wyzdrowiała i zapisała mnie do psychiatry na początku myślałem że jestem już skończoną osobą,że jestem nienormalny. Pani doktor przepisała mi tableki i po 3 tyg. przechodziło,aż wkońcu wyrwałem się z tego to było cudne że znów mogłem spotykać się ze znajomymi,chodzić grać w piłkę i cieszyć się życiem. Na rok miałem spokuj znów powróciła i tak jak poprzednio przeszło,lecz byłem wolny na 3 lata. W minionym roku wróciła bardzo silna z silnymi napadami lęku,myślałem że już to koniec że tego już na sto procent nie zwalcze objawy jak poprzednio tylko z mocnymi napadami lęku. Chce przypomnieć że rok przed powrotem choroby przerwałem tableki. Od dziecka uprawiam sport reprezentując swoje miasto na wszystkich halach w Polsce. Więc aktywność fizyczna zawsze mi bardzo dużo pomagała była moim życiem jak i terapią. No i wracająć do mojej historii wróciło i myślałem że to nie przejdzie,nagle wokół mnie pojawiły sie dwie osoby które też to mają,nie czułem się sam i uwieżyłem że jednak może jest szansa. Pojechałem do psychiatry dostałem nowe leki i w ten sam dzień po rozmowie z panią doktor odważyłem się wyjść na parkiet i grać chodź hala była zapełniona,tyle ludzi przed spotkaniem z panią doktor bym po prostu wyśmiał kogoś jak by mi powiedział że dam rade. Na parkiecie czułem się źle,kreciło mi się w głowie,zbyt dużo ludzi ale postanowiłem że postawie wszystko na jedną karte i dam radę. Jak wcześniej w moim życiu dałem radę i znów wygrałem z depresją. Myślałem że znów spokuj na pare lat lub że już wogóle nie wróci,jednak nic z tego 13 lipca umarła mi babcia która ze mną mieszkała,umarła w domu. Byłem w szoku,przerażony,przelęknięty no nie wiem jak jeszcze to odpisać. Depresja wróciła,ale dziwna.Czuję się źle z rana tak do 12 i od 18 aż do snu. Nie wiem jak to powiedzieć ale coś we mnie siedzi coś co mnie strasznie niepokoi i wykańcza psychicznie chodź nie ogarniają mnie leki panicznie czuje się dziwnie,źle,smutno,mniej jem,strasznie się poce,a mój sens przerywa się w nocy po 2 albo 3 razy (lecz na chwile). I właśnie o to chce się zapytać,o to moje pytania: -czy to nadal zwykła depresja (czy inna choroba,choć wiem że człowiek chory na depresje wmawia sobie inne choroby) -czy to słabe ataki -czy ja poprostu już nad tym panuje Zapomniałem powiedzieć że pale papierosy od 4 lat to też pewnie wpływa w jakimś stopniu. Chciałbym dodać że boje się też że przez to co się ze mną dzieje moge stracić dziewczyne która bardzo kocham może dostane też porade na to jak i porade jak rzucić papierosy. Proszę o szybką odpowiedź,ciekam z niecierpliwością!!!!!

Odnośnik do komentarza

Papierosy najlepiej rzucić zdecydowanie. Po prostu przestań palić. Wyobraź sobie, że ostatniego papierosa już wypaliłeś. Niektórym pomagają plastry lub gumy z nikotyna, z czasem bierze się mniejsze dawki i w końcu się uwalnia od tego świństwa. Myślę, że możesz mieć nerwicę... Powinieneś udać się do psychologa bądź psychiatry. Z tego naprawdę da się wyjść. Nie możesz się tylko poddawać. Przecież masz dla kogo żyć i jest o co walczyć, prawda?

Odnośnik do komentarza

Mam dla kogo żyć pewnie,czuję się już o wiele lepiej chodź miałem problemy z dziewczyną,ale dałem radę i czuje że już mi to nie grozi powrotem.
Co do tych papierosów to ciężki nałóg i chce wyjść z niego.
Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Porozmawiaj z psychologiem, może oprócz depresji masz początki nerwicy? Może w tym kierunku powinieneś się przebadać? Widzę, że masz w sobie dużo siły i motywacji o walki o swoją przyszłość i o swoje szczęście. Masz pasję, masz marzenia i ogromne pokłady energii. Jestem pewna, że Ci się uda wygrac tę walkę. Porozmawiaj z psychologiem, jesli trzeba, rozpocznij terapię, nie tylko w związku z tym samopoczuciem, ale może nawet terapię, dzięki której rzucisz papierosy, bo palenie dla sportowca to strzał w stope. Nie poddawaj się, porozmawiaj z psychologiem i opowiedz mu o swoim samopoczuciu. Trzymam za Ciebie kciuki, powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...