Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę pozbyć się owsików


Gość Danuta718

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Danuta718

Witam.
Tydzień temu przeszłam kurację usuwania owsików z organizmu. Stosowałam się ściśle do wskazań lekarza (sparzanie wszystkiego w 90 st. Celsjusza, czysta wyprasowana bielizna, uzywanie swoich ręczników itd.). Niestety pomimo stosowania kuracji część z nich nie zniknęło a dodatkowo już od kilku miesięcy zauważam że mimo iż się nie wypróżniam to bielizna zawsze jest brudna. Czy możliwe jest że w moim organizmie są inne pasożyty? Jakie badanie jest najbardziej wiarygodne jeśli chodzi o lambrie itp. pasożyty bo kał to daje tylko ok. 30%. I czy możliwe że od wielu lat mogę mieć w sobie jakiegoś dużego tasiemca (od dłuższego czasu mam wrażenie że ,,coś" w środku się porusza choć równie dobrze to mogą być jelita).

Odnośnik do komentarza

W organizmie człowieka który się nie odrobaczał nigdy żyją z reguły pasożyty. Organizm dorosłego człowieka potrafi często sam poradzić sobie z tym. Jezeli brałaś już leki na owsiki i dalej nie przeszło to trzeba powtórzyć wizytę u lekarza. Żeby wykryć pasożyty trzeba zrobić badanie kału na pasożyty i morfologię z rozkazem, jezeli bedzie podwyższony poziom eozynofilow i zwiększenie liczby leukocytów to moze to świadczyć o zakazeniu pasożytami.

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Badanie kału niedługo będę miała. Eozynofile i leukocyty w normie. Najbardziej mnie martwi śluz w kale i ,,zabarwienie" bielizny (tak jak bym się wypróżniła i nie podtarła choć się podcieram na bierząco). Wzięłam już chyba końską dawkę Vermoxu (w sumie 3: noc-dzień-noc) więc teoretycznie powinno pomóc. Oprócz tego jeszcze przelewania w jelitach i nagły silny skurcz. Jest jeszcze wiele innych objawów ale nie ma sensu chyba pisać. Nie mam pojęcia co to może być :-/

Odnośnik do komentarza

Przelewanie w jelitach i nagłe skurcze to objawy jak w jelicie wrażliwym. Może to być efekt wcześniejszego podrażnienia jelita przez pasożyty. Sądzę, że lekarz zaordynował odpowiednią dawkę, tak samo jak i zalecenia. Tak czy tak, musisz to z nim skonsultować. Tak na marginesie, gdy mój pies miał robaki, to oprócz leków dawałam mu gotowane buraczki ( mówiono, że to pomaga), a na tasiemca otrzymywał inne leki ( człony tasiemca w kale wyglądały jak ziarnka ryżu ;).

Odnośnik do komentarza

A czy to nie jest tak, że to choroba wymyślona przez koncerny farmaceutyczne? Poza tym kwestia jelit to sprawa szeroka i dobra diagnostyka to podstawa, a nie stawianie diagnozy jelito wrażliwe, aby pozbyć się problematycznego pacjenta, bo na to badania nie ma... Takie przelewanie i skurcze mogą mieć chyba inne podłoże niż jelito wrażliwe?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Jeżeli chodzi o leczenie owsików i innych robali. Zazwyczaj kuracji poddawana jest cała rodzina. Pościel bielizna gotowanie i prasowanie. A robale zatruwają organizm swoimi toksycznymi odchodami więc to może być przyczyna objawów. Musisz troch poczekać i zregenerować jelita. Spotkałem się z przypadkiem że badanie kału na pasożyty w zwykłym laboratorium było ujemne natomiast u lekarza od zwierzaków wyszło pozytywnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Do mirabelo.
Stolec,,normalny", gastroskopia była robiona, kolonoskopia nie.
Do ambra
Brałam Debretin w związku z podejrzeniem jelita drażliwego ale po jakimś czasie już nie pomagał (miałam mocno ,,zapachowe" gazy). Dawkę dostałam wysoką bo często powracają. Do gastrologa idę we wrześniu bo rodzinny rozkłada już ręce. Dieta i unormowany tryb życia to niestety problem w związku z wykonywaną pracą. Nie jestem w stanie np. jeść o stałej porze a stresu niestety sporo :-/.
Do kuxy50
Czasami jak są typowe objawy a lekarz uzna za konieczność to wpierw leki a dopiero jak nie pomaga to inne leki plus badania.
Do vitrum
Nie napisałam że cała rodzina przeszła kuracje i oczywiście pełna higiena ;). I faktycznie może być tak że robale mnie zakaziły ale na pewno jest też wina w diecie (słodycze choć ostatnio ograniczyłam, nieregularne posiłki a zdarza się że nawet obiadu nie ma z braku czasu) i w związku z pracą (ręce się brudzą a nie mogę umyć a jedynie przetrzeć mokrą chusteczką-farba drukarska)

Odnośnik do komentarza

To na jakiej podstawie skoro stolce normalne zostało stwierdzone zjd?
Jelita mogą być podrażnione przez leki i substancje chemiczne w żywności. Mi pomogła dieta bez glutenu, laktozy i cukru. Poza tym dobrze jest wzmocnić jelita biorąc probiotyki (nie suplement diety... Jest jeden sprawdzony lek na rynku-dopytać w aptece). I mozna brac bardzo dlugo...bo ten lek nie ma skutków ubocznych. Wprowadzić do diety np. sałatkę ziemniaczana i zupe jarzynową, aby ułatwić zagnieżdżanie się dobrych bakterii w jelitach.
Powtórzyć badanie kału w kierunku pasożytów co najmniej trzykrotnie. Badanie wykonac co dwa, trzy dni...
Konsultacja z gastrologiem na pewno nie zaszkodzi. I pamietaj! Najpierw badania, potem leki. Nigdy odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Znów post nie doszedł :P. IZjd zostało stwierdzone na podstawie objawów (śmierdzące bąki, przelewanie w jelitach, nagłe ostre przeszywające bóle brzucha- często nawet płakałam i musiałam się kulić z bólu, częste wypróżnienia i chyba jeszcze coś ale już nie pamiętam- zaczęło się prawie 2 lata temu) i dlatego też dostałam Debretin ponieważ konieczność przyjęcia leku była wyższa niż badania a że dodatkowo przez ok miesiąc pomagał to i badania nie były konieczne. Po jakimś czasie znów się nasiliły ale to jestem niemal że pewna że to wina diety i dodatkowo stres związany z objawami (strach, że znów tak będzie itp.) :-/. Mogę spróbować dietę zaproponowaną przez Ciebie niestety właściwie wszystko co spożywam jest na bazie tych składników :P. Ale spróbować zawsze warto, nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to może mieć związek ale już jakiś czas mam,,problem" z wypróżnianiem choć to złe określenie bo po prostu robię to często (10-15 razy dziennie więc raczej to źle). Dodatkowo miesiąc temu owsiki powróciły. Wzięłam ,,końską dawkę" ale kilka dni temu znów je zauważyłam. Powtórka z lekiem. Wczoraj i dziś silne bóle brzucha, nudności, ból głowy ale pewnie nie ma związku. Chodzić dam radę na szczęście choć z trudem. Mam remont w domu i dodatkowo praca nie sprzyja higienie aczkolwiek robię jak tylko się da mimo niedogodności. W kale zauważyłam ,,ziarna ryżu" ale się nie ruszają. W brzuchu natomiast miałam dziś wrażenie że ,,coś" chce się ,,przebić przez brzuch". Czy jest możliwość że mam inne pasożyty oprócz lambrii? W końcu vermox nie wszystkie usunie a ja się męczę dłuższy czas... aha, słodkiego nie nadużywam. Proszę o sugestie

Odnośnik do komentarza

Jak nie dzialają na Ciebie naturalne sposoby to nie wiem czemu nie wybierzesz się do lekarza po leki na owsiki. Jest bardzo wiele leków antypasożytniczych,które są o wiele bardziej skuteczne na owsiki niż domowe sposoby Poza tym owsiki bytują na ręcznikach czy ubraniach i przy okazji terapii trzeba je prac codziennie i codziennie zmieniać również pościel.
Zerknij sobie tutaj:
https://zdrowie.tvn.pl/a/owsiki-u-doroslych-przyczyny-i-objawy-owsikow-u-doroslych

Opisane są objawy oraz sposoby radzenia sobie z owsikami. Jest to dość popularne wśród dorosłych osób.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...