Skocz do zawartości
Forum

hemoroidy a kolonoskopia


Gość mir82

Rekomendowane odpowiedzi

Hemoroidy i kolonoskopia? Myślałam, że z tego typu dolegliwościami walczy się w inny sposób:) kolonoskopia jest najbardziej wiarygodnym badaniem. cholernie nieprzyjemne, ale do przeżycia. Możesz poprosić o znieczulenie.

Odnośnik do komentarza

Jestem godzinę po kolonoskopii, więc mogę się wypowiedzieć.
W kolonoskopii wychodzą hemoroidy, ale wydaje mi się że doświadczony proktolog wyczuje je nawet palcem, czego nie będzie potrafił lekarz rodzinny.
Jak poszedłem z krwawieniami, to spytała czy zgodzę się na badanie tu i teraz. Ja że tak. No i dałem se wsadzić palca w tyłek, stwierdziła że hemoroidów nie ma i skierowała mnie na kolonoskopię z podejrzeniem polipów albo szczeliny.
Lekarz zrobił badanie i stwierdził że polipów nie ma ale są właśnie żylaki odbytu.
Badanie cholernie nie przyjemne, ale do przebycia, nie opłaca się moim zdaniem obciążać organizmu narkozą czy nawet analgosedacją, chyba że były jakieś inne operacje wcześniej w jamie brzusznej i są zrosty. Ja miałem na zastrzyku i dwa momenty były podczas badania kiedy zabolało, a potem przez godzinę bolał brzuch dość mocno. Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...