Skocz do zawartości
Forum

Usunięcie blizny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałam wypadek samochodowy 6 lat temu w wyniku czego mam oto bliznę, byłam szyta. Blizna jest miękka. Byłam już u dwóch lekarzy. Poinformowali mnie tylko że mam nauczyć się z nią żyć i jedynie mogę ją unieruchomić botoksem i tyle. Przyznam, że się załamałam. Próbowałam lasera ale na mnie to nie działa. Zastanawiam się nad dermabrazją. Jestem gotowa na wszystko nawet na przeszczep skóry całego czoła cokolwiek co pomorze mi ją zlikwidować do minimum. Potrzebuje specjalisty, nie chirurga od nosów i cycków. Tylko kogoś kto zna się na bliznach i w tym się specjalizuje. Jak mieliście usuwane blizny albo znacie dobrego lekarza bardzo proszę to dla mnie bardzo ważne!
Nie ma dla mnie znaczenia miasto ani kraj, tylko nie chce znów usłyszeć że nic nie da się zrobić...Błagam pomóżcie!!!

monthly_2015_06/usuniecie-blizny_3066.jpg

monthly_2015_06/usuniecie-blizny_3067.jpg

monthly_2015_06/usuniecie-blizny_3068.jpg

Odnośnik do komentarza

Redukcja blizn to bardzo skomplikowana procedura, która może trwać wiele miesięcy. Niekiedy efekty mogą być bardzo zadowalające, a w innych przypadkach mniej. Niemniej jednak, w tym przypadku wskazana jest terapia skojarzona, która łączy w sobie, np. radiofrekwencje mikroigłową z laseroterapią. Poszukaj lekarza, który wykonuje tego rodzaju zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Gość mikaaaaaaaaa

Laser nic tu nie pomoże.
Wycięcie(rewizja) też nie pomoże niestety - może zmienić kształt na linię prostą ale gojenie od początku 12-24 miesięcy i efekt to niewidoma.
Blizna rzuca się w oczy kto twierdzi inaczej kłamie.
Mam ten sam problem - to niszczy - i WIEM co piszę na laserach tylko stracisz pieniądze a i masz bardzo duże prawdopodobieństwo że pogorszysz swój stan - NIE MA ŻADNEJ METODY NA ŚWIECIE która by coś pomogła niestety.
poczytaj tutaj o laserach:
http://f.kafeteria.pl/temat/f18/laser-frakcyjny-dziala-p_4248119/30

Odnośnik do komentarza
Gość mikaaaaaaaaa

Mam dużą wiedzę w temacie i kilku bardzo dobrych plastyków za sobą zarówno w PL jak i za granicą do tego kasa nie stanowi dla mnie problemu. Chyba wszystkie możliwe metody są mi znane również jeśli chodzi o recell - co jest niestety nieskuteczną ściemą. Dermabrazja też nie pomoże a może zaszkodzić tzn powiększyć obszar blizny. Chcesz to pisz to odpisze odnośnie różnych metod - niestety żadna nie działa.

Odnośnik do komentarza
Gość maribell

Hej, górną linię możnaby spróbowac zamaskowac tzw. mkropigmentacją medyczną,żeby nie była taka biała, Pani Paulina z Gdyni się tym zajmuje poszukaj pod hasłem mikropigmentacja medyczna i mikropunktura, może mikropunktura +estgen cos tez pomoże,  a tą na środku czoła to może ukryć wypełniaczem maskującym dermaflage?

Odnośnik do komentarza
Gość KarolinaA
W dniu 9.03.2022 o 16:18, Gość Agrafka napisał:

ja nadal uważam, ze w ciężkich przypadkach zabiegi laserowe, ale na świeżo zagojoną bliznę naprawdę warto stosować Contractubex

w tym przypadku to nawet wskazane nim posmarować, za jakiś czas powinien zmatowić bliznę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...