Skocz do zawartości
Forum

Problem z ćwiczeniami - proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Mam problem. Ćwiczyć zaczynałam już wiele razy i niestety zawsze kończy się tak samo tzn. przerwaniem ćwiczeń z tego samego powodu. Mianowicie zakwasy w mięśniach. Obecnie ważę 71 kg przy wzroście 158cm. Mam 29 lat.
Dieta, którą teraz stosuje odpowiada mi żywieniowo i trwa nieprzerwanie od roku: stosuję dietę south beach - nieco zmodyfikowaną do potrzeb i możliwości, obecnie jestem na trzecim poziomie i w ciągu roku udało mi się bez jakiś super dużych wyrzeczeń czy głodzenia się schudnąć 12 kg (z 83 do 71kg). Natomiast chciałabym zacząć ćwiczyć do tego i nie mogę niestety sobie z tym poradzić.
Wypada nadmienić, że mam niedoczynność tarczycy, której nie leczę jeszcze, dostałam skierowanie i mam termin na sierpień do endokrynologa, ale raczej go nie zrealizuję ponieważ wyjeżdżam za granicę.
Iiii wracając do tematu potrzebuję sensownych porad jak sobie poradzić z kwasem mlekowym w mięśniach. Próbowałam ćwiczyć mniej i mniej intensywnie, pić dużo wody podczas i po ćwiczeniach, masować mięśnie, brać gorące kąpiele (najgorszy pomysł z możliwych, bo owszem w gorącej wodzie mięśnie się rozluźniają, ale później wystarczy, że usiądę na 10-15 min i już nie mogę wstać, tak mi sztywnieją mięśnie).
Minusem jest to, że pracuję w domu - praca siedząca - bardzo mało wychodzę i ruszam się ogólnie i tak jest od ponad 3 lat a więc moje mięśnie nie są przyzwyczajone do jakiegokolwiek wysiłku niestety. Nawet jeśli ćwiczę bardzo bardzo mało intensywnie to i tak ten kwas mlekowy się pojawia po paru dniach i im bardziej próbuję ćwiczyć tym mniej mogę się ruszać i to nawet nie chodzi o ból, bo ja mam dość duży próg bólowy, który mogę wytrzymać, ale mięśnie robią się sztywne i twarde tak, że na prawdę nie mogę się poruszać.
Proszę o poradę jak skutecznie zwiększyć aktywność fizyczną, bo już nawet nie chodzi o te dodatkowe minimum 11 kg, które chciałabym zrzucić, ale o samo to, że chciałabym normalnie móc się poruszać, co obecnie jest praktycznie niemożliwe - bo nawet dłuższe zakupy czy 2-3 godzinny spacer owocują zesztywniałymi mięśniami nóg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...