Skocz do zawartości
Forum

Rak żołądka a ciąża


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

zapytanie! moze ktos mi odpowie! mam 35 lat, 3 lata temu zachorowalam na raka zoladka(chlonniak). pobieralam najsilniejsza chemie tzw. czerwona. wyniki mam niby dobre. jaka mam szanse by urodzic zdrowe dziecko i czy mama pewnoesc ze choroba nie powroci.

Odnośnik do komentarza
Gość Lara3789

Skoro masz dobre wyniki, to nie martw się na zapas. Słyszałam, że kobiety, które w czasie ciąży zachorowały na chłoniaka rodziły zdrowe dziecko. Więc i ty masz szansę. Radziłabym Ci po prostu przy następnej wizycie u lekarza zapytać się go o to.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Szczerze mówiąc, nigdy nie masz pewności, czy choroba nie powróci, czy nie będzie nawrotów, przerzutów. Ja z rakiem żołądka walczyłam przez dobre trzy lata. Też przechodziłam chemię i zażywałam niezliczone ilości farmaceutyków. Walkę z rakiem wygrałam, ale był on zdiagnozowany dość wcześnie. Teraz mam 30 lat i dwuletnią córeczkę. Również bałam się, że nie będę mogła mieć dzieci lub że płód będzie zagrożony. Na szczęście, kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży (wcale tego nie planowaliśmy z mężem), ginekolog powiedział, że to najlepszy moment na dziecko i że nie ma się czego bać. Oczywiście, ciągle się badałam, dbałam o siebie, wszystko zakończyło się dobrze. A ja jestem teraz najszczęśliwszą mamą na świecie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...