Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby na rozstępy


Gość z...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o rozstępy to jest sporo sposobów. Jednym z nich jest np. Bio Oil. Warto go zastosować na całym ciele. Jeśli chodzi jednak o szybsze efekty to ja stosuję Serum z Taovitala. Cena może nie jest najmniejsza, ale mówimy o konkretnych działaniach, więc warto zainwestować, ja na początku też stosowałam tanie półprodukty i marnowałam tylko czas i pieniądze. Taovital ma produkty oparte na naturalnych składnikach więc na pewno się nie zawiedziesz :).

Odnośnik do komentarza

z...I, ewentualnie na początek proponuję zwrócić uwagę na wygląd rozstępów. Jeżeli są to świeże zmiany i mają kolor od czerwonego do purpurowo-fioletowego – kosmetyki mogą zmniejszyć ich widoczność. Jeżeli masz na myśli stare rozstępy, które są białe to niestety w tym przypadku kosmetyki nic nie zdziałają. Jak wyglądają twoje rozstępy?

Odnośnik do komentarza

Używajcie przez całą ciążę żelu do masażu HB i wtedy będzie OK. Oczywiście to wymaga solidności w tej pielęgnacji. Niestety, ale bez tego nie utrzymacie normalnej cery. Bardzo łatwo o rozstępy w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Gość Mistelera

Niestety ale jeśli rozstępy się juz pojawia to bardzo trudno jest się ich pozbyć domowymi sposobami. Proponowalabym nie liczyć na kosmetyki, nie ma opcji usunięcia rozstępów kosmetykami.
Jedyne opcje to zabiegi:
laser
karboksyterapia
ewentualnie mezoterapia czy endermologia, która poprawia wyglad samej skóry: http://depilacjalaserem.info.pl/co-to-jest-endermologia/ - na stronie jest opis zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika45o

Na rozstępy polecam laser frakcyjny IPIXEL, miałam rozstępy na brzuchu po ciąży i doradzono mi 6 zabiegów, co miesiąc. Jest znaczna różnica, rozstępy są praktycznie niewidoczne gładka skóra i wyrównany koloryt. W domu miałam do tego stosować masaże z oliwka. Zabiegi robiłam w kłonicę Dr Legrand, polecam ta klinikę.

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika Ke.

Na rozstępy zdecydowanie laser, które maksymalnie je spłyca. Wybierz się na konsultację to lekarz dobierze odpowiedni zabie do Twoich blizn. Mogę jedynie odradzić wszelkiegorodzaju kremy i balsamy, bo niepotrzebnie wydasz kasę, a żeby uzyskać pożądany efekt musisz wydać sporą sumkę. Zabiegi nie są drogie a efekty natychmiastowe.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycha77

laser to już w konieczności, a może na początek zastosuj olejek bio oil, musisz go stosować regularnie a już około w trzecim tygodniu będą efekty, z czasem rozstępy będą mniej widoczne, skóra zacznie się ujędrniać, a przy okazji nawilżać, sama tak miałam i nie tylko ja, bo ogólne dużo osób używa tego olejku z moich koleżanek i dlatego dzięki nim się dowiedziałam o bio oil.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Nie istnieje coś takiego jak domowe sposoby na usunięcie już istniejących rozstępów. Jeśli już się one pojawią należy rozważyć zabiegi z zakresu medycyny estetycznej- laseroterapię, mezoterapię igłową czy radiofrekwencję. Aby zapobiegać powstawaniu nowych zmian należy pamiętać o dobrym nawilżaniu skóry a także o stosowaniu masaży (dobrze sprawdza się masaż szorstką rękawicą podczas kąpieli).

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Z już istniejącymi rozstępami, szczególnie tymi "białymi", połyskującymi strasznie ciężko się uporać. Łatwiej z tymi świeżymi, czerwonymi, chociaż bez zabiegów medycyny estetycznej raczej nie zlikwidujemy ich do zera. Ale - możemy wspierać skórę w regeneracji w naturalny sposób, nieinwazyjny, nieszkodliwy - naturalnymi olejkami i kosmetykami na ich bazie. Na temat ich stosowania można poczytać tutaj

Odnośnik do komentarza
Gość aleksandraa232

z domowych sposobów to możesz trochę poćwiczyć i do tego smarować olejkiem bio oil i pozbędziesz się ich. skóra się ujędrni, rozstępy zbledną. innych domowych sposobów nie znam, ale z połączeniem bio oil będzie widoczny efekt już pod koniec 2 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Gość Galakkkkta

Sama mam problem z rozstępami. Mianowicie rozstępy pojawiły się po ciązy, czyli standardowo. Myślałam,ze będzie tak jak w przypadku mojej mamy że ich nie będe miała jednak miałam i to spore. Nie pomogły kremy oraz oliwki jakie wcierałam. NIe potrafię się z tym pogodzić oraz wstydzę się aby pokazac sie na basenie :(

Proszę o informacje na temat zabiegu karboksyterapii bo zastanawiam się czy nie wybrać się właśnie na coś takiego:
http://markemed.com.pl/czy-dwutlenek-wegla-moze-odmlodzic-nasze-cialo/

Czy ktoś moze chodzil? A jeśli tak to na ile zabiegów się wybraliście?

Odnośnik do komentarza

Hej! Korzystałam już z kilku babcinych rozwiązań na rozstępy i efekty nie powalają. Nie wiem z czego to wynika, ale u mnie się nie sprawdzają. Myślę o jakiejś maści/kremie, ale kompletnie nie wiem którą wybrać? Wyświetlają mi się reklamy tego produktu: https://revaminstretchmark.pl. Pytanie czy ktoś stosował i może powiedzieć czy warto płacić ponad 200 zł za taki krem?

Odnośnik do komentarza

Niestety ale zabiegi oraz kosmetyki będą w stanie jedynie zmniejszyć widoczność rozstępów. NIe beda w stanie usunąć ich calkowicie.  Polecam na pewno
masowanie 
szczotkowanie skóry
oraz używanie naturalnych kosmetyków nawilżających:
www.cocolita.pl/kosmetyki-naturalne/receptury-babuszki-agafii-czarne-syberyjskie-mydlo-do-ciala-i-wlosow-500ml

Możesz poczytać sobie o mydle babuszki agafii. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...