Skocz do zawartości
Forum

Jak poprawnie rozpocząć odchudzanie?


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wizytę u dietetyka, odchudzanie na własną rękę moze nie wyjść Ci na zdrowie, diete powinie ułożyć specjalista tak, żeby niczego Ci na niej nie zabrakło, musi być zbilansowana. Jeżeli nie masz czasu gotować, to polecam gotowe zbilansowane posiłki.

Odnośnik do komentarza

Zadaj sobie pytanie co jesz na co dzień, napoje słodzone? słodycze? dużo tłuszczy i węglowodanów?
najpierw ogranicz rzeczy typu cukier i tłuszcz, pieczywa (ciemne mogą być), słodycze itp. potem zobacz co sie zmieniło. Jak nic to są 2 opcje: albo nadal podjadasz, albo nie zdrowe jedzenie zamieniasz na zdrowe ale w większych ilościach. Grunt by mało jeść i zdrowo. Pamiętajmy, że można zrobić redukcje na MCdonaldzie, ale ilośc witamin i mikro( makro?) składników będzie mało i organizm zacznie sie buntować (zmeczenie, skurcze). Trening nie jest potrzebny ale pomaga. osobiście polecam dużo ćwiczyć ale jak już mówiłem nie jest to konieczne. reasumując: mało jesć, dużo warzyw i owoców (uwaga owoce sa tez kaloryczne) i unikac śmieciowego jedzenia.

Odnośnik do komentarza

ja też nie wiedziałam jak się zabrać do sprawy. nie mam szczególnych problemów z figurą, ale chciałam być bardziej 'fit' a nigdy nie znałam się specjalnie na ćwiczeniach a tym bardziej na zdrowym odżywianiu. szukając w internecie trafiłm na różne opje odchudzania 'online' i w końcu wybrałam http://lionfitness.pl/ gdzie dietetyk ułożył mi indywidualną dietę i dostałam też spersonalizowany zestaw ćwiczeń (pewnych rzeczy nie mogę robić ze względu na dawną kontuzję - wszystko zostało uwzględnione). no i z domu nawet nie trzeba wychodzić:)) mega spoko sprawa. czuję się dużo lepiej od kieyd stosuje zalecenia od specjalistów.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Na początku odchudzania czas na małe kroki, bez wielkich racjonalnych zmian w żywieniu. Dobrym sposobem na początek jest ograniczenie cukru do minimum, rezygnacja z fast foodów, picie wielu płynów, woda woda woda ! Dodatkowo dobrze działa zielona herbata, choćby na metabolizm, dodatkowo należy zacząć ćwiczyć, wiadomo że również nie koniecznie od razu nie wiadomo jak wiele ćwiczeń, ale cokolwiek, są na YouTube różne filmiki na konkretne partie ciała, polecam Mel B. Zacząć ćwiczyć chociażby 2/3 razy w tygodniu, a później stopniowo można zwiększać.
Oczywiście ćwieczenie od razu w dużych ilościach czasowych nie zaszkodzi, ale po co się demotywować zbyt wielkim zmęczniem, skoro możemy przyzwyczaić organizm stopniowo.
Dodatkowo polecam dobieranie ilości spożywanych wartości odżywczych, jest do tego dostęp na różnych stronkach, należy tam wpisać swoją wage, wiek, wzrost, aktywność fizyczną i różne takie informacje, no i później dobierane są nam ilości węglowodanów, białka i innych wartości odżywczych odpowiednio dla naszego organizmu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

zawsze zależy to od wyjściowej wagi, z której schodzimy. uważam, że jeżeli mamy dość dużą nadwagę, to na początku przede wszystkim trzeba uważać na stawy. jeżeli chcemy schudnąć to najlepiej połączyć dietę z nawet lekkimi ćwiczeniami fizycznymi. zacząłbym od spacerów i ujemnego deficytu kalorycznego, ale stopniowego, żeby nie stracić zbyt dużo siły nagle. Myślę, że to są podstawy takie, ale mam nadzieję, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Żeby pozbyć się zbędnych kilogramów, trzeba mieć deficyt kaloryczny czyli jeść mniej niż wynosi zapotrzebowanie. Nie trzeba ucinać kalorii wystarczy dodać aktywność :) Jeżeli nie ma takiej możliwości można uciąć na sam początek około 10% kalorii z zapotrzebowania (np. zapotrzebowanie wynosi 2000 kcal ucinam 10% czyli 200 kcal ). Jeżeli waga przestanie spadać to można uciąć znów trochę kalorii.
PAMIĘTAJ! w nieskończoność kalorii nie można zmniejszać - nie możemy zejść poniżej PPM-u czyli podstawowej przemiany materii - jest to taka ilość kalorii, która jest niezbędna do utrzymania w odpowiedniej kondycji, narządów, hormonów itd. PPM można obliczyć ze wzorów lub na pewno są dostępne w internecie kalkulatory do jego obliczania :) Nie zachęcam do schodzenia od razu do minimum kalorii, bo wtedy szybciej waga może się zatrzymać. Pamiętajmy wolniejsza redukcja masy ciała jest znacznie efektywniejsza niż ta szybka:) I trzeba pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego żywienia :)
Pozdrawiam,
Centrum Dietetyczne Natur House Ursus

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim musisz wybrać odpowiednią dietę. Najlepiej oblicz sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne, odejmij od niego ok. 300 kcal i staraj się tyle jeść. Wprowadź też jakieś ćwiczenia, na początku lekkie, potem coraz bardziej wymagające. Po każdym treningu musisz coś zjeść. Jak chcesz, żeby posiłek był niskokaloryczny to pij np. koktajl białkowy. Ja pije od Eco&Fit, ten w wersji slim. Polecam, jest super. No i pamiętaj o dużej ilości wody :)

Odnośnik do komentarza

Kto z nas by nie chciał mieć szczupłej sylwetki, którą mógłby się chwalić na wyjazdach i na wszelkiego rodzaju wakacjach. Ale jak wiadomo to nic samo nie przychodzi i trzeba do tego ciężkiej pracy. Chociaz nie zawsze...mi pomógł Phen375, który tłumi apetyt, przyspiesza metabolizm a jednocześnie zapewnia dodatkową energię. Waga momentalnie "leciała" w dół a ja byłam coraz bardziej zadowolona ze swojej figury. Źle sie czujecie w swoim ciele, obawiacie się wakacji, w lustrze widzicie tylko fałdki i oponkę??? Skontaktujcie sie z Ewą - 578 021 158, ona Wam pomoże. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość gabriellmirko

Odpowiednie podejście i przygotowanie do odchudzania pomoże Wam nie tylko szybko zobaczyć efekty, ale i utrzymać je przez długi okres czasu. Chyba nikt z nas nie chce schudnąć na kilka tygodni i wrócić do wcześniejszej wagi. Grunt to odejmować po trochu kalorie, tak aby nie spowolnić za bardzo naszego metabolizmu. U mnie to + ćwiczenia wystarczyły. Do tego jeszcze wspomagałam się witaminami i odżywką białkową z http://www.elitesportfood.pl/

Odnośnik do komentarza

Szczupła i piękna sylwetka – to marzenie każdej z nas. Szczupła sylwetka wygląda zdrowo, daje nam lepsze samopoczucie psychiczne, a co najważniejsze… Sprawia, że same ze sobą czujemy się lepiej. Czy da się to zrobić całkowicie naturalnie? Pewnie! Siła matki natury jest niezwykła, podobnie jak możliwości, które daje zdrowe odżywianie. Co to znaczy odżywiać się zdrowo? Przede wszystkim trzeba zadbać o regulację apetytu. Kluczem wcale nie są katorżnicze diety ze sztywnymi zasadami. Może próbowałaś już różnych diet, ale nie zadziałały? Czas spróbować siły natury – z głową. Wiesz, że być może produkty, które uważasz za zdrowe wcale takie nie są? Sprawdź opinię eksperta na ten temat: youtube com/watch?v=VyOgB9NOzEE.

A może masz problem z cukrzycą? Nie martw się. To nieprawda, że ta choroba oznacza całkowitą rezygnację z dobrych smaków i pogodzenie się z losem. Mając cukrzycę dalej możesz jeść wszystko i cieszyć się życiem, posłuchaj co ma na temat do powiedzenia osoba, która przeszła tę drogę i dzieli się swoim doświadczeniem na kanale Jedz Dobrze By Młynarski.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...