Skocz do zawartości
Forum

Prosze o interpretacje wyniku mri mozgowia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam torbiel w glowie 3 komory mozgowia wykryty 2 lata temu badaniem rezonansu. Tydzien temu ponowilem badanie i nie bardzo rozumiem opisu, prosil bym o pomoc. Opis:Badanie mr mozgowia wykonane aparatem hitahi airis vento 0,3T sekwencjami FSE, GE w obrazach T1 I T2 zaleznych w sekwencjach flair. "Widoczna odmiana rozwojowa w postaci przetrwałej jamy przegrody przezroczystej (szerokosci LR do 10mm) oraz jamy wergi (szerokosci LR do 16mm)" Prosze o wyjasnienie teg opisu . dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam. mam torbie w glowie 3 komory mozgowia wykryty 2 lata temu badaniem rezonansu. Tydzien temu ponowilem badanie i nie bardzo rozumiem opisu, prosil bym o pomoc. Opis:Badanie mr mozgowia wykonane aparatem hitahi airis vento 0,3T sekwencjami FSE, GE w obrazach T1 I T2 zaleznych w sekwencjach flair. Widoczna odmiana rozwojowa w postaci przetrwałej jamy przegrody przezroczystej (szerokosci LR do 10mm) oraz jamy wergi (szerokosci LR do 16mm) Prosze o wyjasnienie teg opisu . dziekuje.

Odp. lekarza.
Opis nie wskazuje na żadne zmiany patologiczne
Widoczna w MRI odmiana rozwojowa ! taka Pana "uroda" -
w postaci przetrwałej jamy przegrody przezroczystej (szerokosci LR do 10mm) oraz jamy wergi (szerokosci LR do 16mm)
Czy nie ma Pani stresów, lęków, zaburzen snu?
Pozdrawiam

Następne moje pytanie do lekarza:
Mam stresy obawa o ten torbiel, lekkie stany lekkowe oraz od 4 dni mocne zaburzenia snu.

Z moja głową jest rożnie czasami jest tydzień ze prawie nie boli później 2 tygodnie umiarkowanych buli, ale 3 dni temu złapał mnie taki bul dziwny, myślałem ze zaraz opadnę na ziemie takie uczucie, i od tej nocy cala głowa jak by mi zdrętwiała, pierwsza noc zero snu prze 27h, druga noc może 4h snu, trzecia noc już prawie 7h snu i dzisiejsza czwarta noc z powrotem jak pierwsza prawie zero snu. Organizm niby zmęczony ale jak zamykam oczy cały czas ból dziwny w głowie i kompletna nie moc zasypiania. Meczarnia pocenie sie... straszne. Wcześniej nie miałem takich problemow.

Czy będzie konieczne leczenie neuroendoskopowe?
Czy jest to bezpieczny zabieg?
Czy torbiel morze z powrotem się odnowić po zabiegu?

Dziekuje za pomoc oraz szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witaj

Lekarze mówią że taka budowa mózgu nie ma czym się przejmować. Zrozumiał bym to gdybym nie odczuwał bólów głowy oraz uczuć jej dretwienia. Do tego od 3 dni kiedy ból się nasilil mam zaburzenia z zasypianiem. Organizm czuje że już pada ziewam poce się już ze zmęczenia a kiedy zamykam oczy w ogóle spać mi się nie chce. Są ból był do zniesienia ale niemoc ostatnich nocy zasypiania powaliła mnie strasznie. Prawie funkcjonować nie można człowiek jest tak bez sił jak się nie wyspi .. Proponowano mi kiedyś neuroendoskopie nie wiem czy nie będę musiał tego zrobić. Pytanie tylko czy idą za tym jakieś powikłania? ??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...