Skocz do zawartości
Forum

alimenty


Gość Polaaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Polaaaaaaaa

Witam, mam problem, za rok wychodzę za mąż za chłopaka, który ma nienormalną matkę, które nie pracuje, jedynie żeruje na dzieciach. Mój przyszły teściu ostrzegał mnie przed nią, bo kiedyś mówiła, ze w niedalekiej przyszłości będzie się ubiegac o alimenty. Jak się przed tym zabezpieczyc? Chodzi mi dokładnie o to, ze rodzice chcieli mi przepisać dom i pole, jeśli to zrobią przed slubem nie będzie to nasz wspólna własnosc i ona nie bedzie mogła sie ubiegac o to? Jak zapobiec temu przykremu zdarzeniu. Chłopak na razie pracuje za granicą, ale boi się , że bedzie musiał zjechac i pracowac na czarno, bo ona bedzie sie ubiegac o alimenty. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

Majątek, który zamierzają przepisać Ci rodzice, powinni zapisać tylko na Ciebie, nawet gdyby to było po ślubie (ale lepiej przed).
Darowizna zapisana na konkretną osobę jest jej odrębnym majątkiem, podobnie jak np. spadek.
Najlepiej gdybyście z powodu gróźb matki od razu zrobili rozdzielność majątkową, wtedy przede wszystkim Ty będziesz zabezpieczona.
Oczywiście rodzic może ubiegać się o alimenty, ale muszą być ku temu powody.
Jeśli matka nie jest schorowaną staruszką z głodową emeryturą, to sąd może jej nakazać podjęcie pracy.
Jeśli naprawdę ma np. problemy psychiczne, przedstawi na to opinię lekarza i stwierdzi, że z tego powodu nie może podjąć pracy, to faktycznie sąd może zasądzić dla niej alimenty od dzieci.
Sąd musi wziąć jednak pod uwagę sytuację rodzinną, ilość dzieci na utrzymaniu itd. Ważne, żebyś Ty ze swojej pensji nie musiała jej dokładać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...