Skocz do zawartości
Forum

Nagość w saunie i w domu


Rekomendowane odpowiedzi

"Powiedziałam jej delikatnie żeby nie robiła pośmiewiska z naszej rodziny i zaproponowałam jej wizytę u psychologa"

no naprawdę klasa i umiejętność rozmowy ...
myślę że to Pani potrzebny jest psycholog i sesja jak rozmawiać z innymi ludźmi, szczególnie z dziećmi.

Odnośnik do komentarza

Byłam w zeszłym tygodniu w saunie .
Chodzę tam regularnie . Rzadko mi się zdarza ale czasem jak nie ma nikogo to siedzę tam zupełnie nago.
Nawet nie wiem kiedy poprostu przysnęło mi się .
Sauna tam u mnie na osiedlu jest bardzo mała . Tylko położyłam ręcznik na deskach i co najgorsze rozłożyłam szeroko nogi i po prostu spałam, pomimo temperatury.
Nie wiem z kąd i kiedy pojawił się mój brat z jego dziewczyną.
Jak się przebudziłam to myślałam że zwariuję.
Po prostu uciekłam.
Później w domu nie przez jakiś czas nie wychodziłam z pokoju , bałam się że powie rodzicom.
Jak go widzę to się strasznie czerwienię.
Na jego widok po prostu się speszona.

Odnośnik do komentarza
Gość naga_córka

Odwal się od córeczki, niech robi, co chce :) a ty się zajmij średniowiecznym mężulkiem i sobą. Chce być naga, niech będzie :) wolno jej. Na pewno ma piękne ciało, czemu nie może się nim chwalić? Sama zrzuć ciuszki, zobaczysz, jakie to fajne. Sama chodzę po domu nago i mojej mamie to nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza

Normalną.|>Uważam, że pokazywanie się rodzicom nago w już dojrzałym wieku jest po prostu chore i obrzydliwe...po to mamy bieliznę, żeby się zasłonić nie jesteśmy jakimiś aborygenami!!! Sądzę, że w całej okazałości nasze nagie ciało i naszą intymność ma prawo poznać tylko ta jedna osoba najważniejsza w naszym życiu chłopak/dziewczyna. Więcej taktu i szacunku dla siebie. Niekompletny strój to co innego,a całkowita nagość od rana do wieczora w obecności swoich starych i rodzeństwa- to już jest żałosne

Odnośnik do komentarza
Gość Magda253

Zastanawiam się czy to normalne.
Chodzi mi o brata .
Tak w ogóle to mam 19 lat mieszkam z rodzicami i 6 lat starszym bratem.
Często jeżdże z nim na siłownię i do sauny . Nie mam autka ani prawka . Więc z przyczyn technicznych jestem skazana na niego.
Kiedy byliśmy razem w saunie to oboje byliśmy w ręcznikach a ja dodatkowo mam strój kąpielowy na sobie .
Nie wiem co mu odbiło kilka tygodni temu .......
Usiadł koło mnie zupełnie nagolasa .
Z wyciągniętym wackiem na wierzchu .
Od tamtej pory w saunie przy mnie wogóle się nie krępuje.
Nie zwróciłam mu uwagi , może powinnam sama nie wiem.
Nic nie mam do jego nagości ale zaskoczyło mnie to jego zachowanie.
Kiedy powiedziałam koleżance o tym to ona powiedziała mi że to jest aspekt seksualny .
Mam jakieś dziwne obawy po tym jak mi nagadała.
Nie wiem czy ona ma rację ?

Odnośnik do komentarza
Gość Anonimowykolega

Ja(12) mam siostrę(14), która też chodzi nago. Może nie zawsze ale nie wstydzi się mnie. Wchodzi do łazienki nago gdy myje ręce na basenie (publicznym) przebiera się bez miliona ręczników. Ma już dosyć duże piersi i włosy łonowe może to normalne

Odnośnik do komentarza
Gość szczeradobolu

~Mahomet
Normalną.|>Uważam, że pokazywanie się rodzicom nago w już dojrzałym wieku jest po prostu chore i obrzydliwe...po to mamy bieliznę, żeby się zasłonić nie jesteśmy jakimiś aborygenami!!! Sądzę, że w całej okazałości nasze nagie ciało i naszą intymność ma prawo poznać tylko ta jedna osoba najważniejsza w naszym życiu chłopak/dziewczyna. Więcej taktu i szacunku dla siebie. Niekompletny strój to co innego,a całkowita nagość od rana do wieczora w obecności swoich starych i rodzeństwa- to już jest żałosne
. Chodzenie w samej bieliznie przy rodzinie jest rowniez gleboka patologia.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumiem co to zmienia czy jesteś w saunie w bikini czy bez... A z drugiej strony na koniec pytasz czy to może urazić osoby bliskie... a chodzisz z nimi do sauny? Jak nie, to ich to nie dotyczy, chyba, że ktoś znajomy Cię podkabluje, a nawet jeśli to jesteś dorosła i robisz to na co masz ochotę.

1) Żona ma zawsze rację.
2) W razie wątpliwości patrz punkt pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia....31

Od kilku lat korzystam z łaźni parowej i Rzymskiej .
Chodzę na siłownie i fitness , potem chcę się tylko zrelaksować ,czyli sauna lub łaźnia.
W ostatnią sobotę pojawił się mój współlokator ze swoim kolegą , aja siedziałam zupełnie nago, jak zwykle.
A oni weszli w ręcznikach.
Na dodatek usiedli na przeciw mnie i patrzyli mi między nogi , to było okropne .
Ten głupek współlokator na drugi dzień Powiedział mi " masz ładną szparkę ".
co to niby miało być ?????
Mam 31 lat a ten idiota jest parę lat starszy o dennie i nie wiem dlaczego tak zareagował na widok nagiej kobiety.
Kiedy mnie widzi głupio się uśmiecha , takie mam wrażenie .A ja się czerwienię na jego widok.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina123987

Według mnie powinno się przebywać w koedukacyjnej saunie w strojach kąpielowych. O zaletach sauny chyba wszyscy wiedzą, natomiast pewnie większość z nich nie poszłaby tam, gdyby był obowiązek bycia nago. Sama bym wtedy nie korzystała..

Odnośnik do komentarza

Karolinko. Ja nie chcę być na Twoim miejscu jak bielizna poparzy skórę skoro korzystasz powinnaś o tym wiedzieć.
Nie było by miło oddychać Twoim zapachem raczej zapachem potu z bielizny, skład chemiczny potu jest zbliżony do moczu. Bardzo mizerne oświetlenie w saunie służy właśnie temu by nie skupiać wzroku na innych osobach tam przebywających.
I do poprzedniczki z całym szacunkiem ale Twoja opinia jest nienormalna , wiec nie możesz być normalna bo norma jest inna.

Odnośnik do komentarza

Po to się w saunie powinno siedzieć nago, żeby stroje kąpielowe nie powodowały oparzeń, krost i żeby cały brud miał gdzie uciec. Jakbyście nie wiedzieli, poprzez pot usuwane są toksyny z organizmu ;) Wolę, żeby ludzie w saunach siedzieli nago, niż żeby biegali tak po mieście i molestowali innych.

Odnośnik do komentarza

Mozesz sb pokazywac co chcesz i milo zobaczyc atrakcyjna naga dziwczyne w saunie *,* nie robisz nic złego tylko no sąsiedzi pewnie to stare babki z jarmarku i zazdroszcz nie powinasc sie tym przejmowac i lepiej sie depilowac bo krzaczki sa fuuuu! Wiec powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość NatalkaM-I

IZA23 - Wybacz napiszę to wprost. To rodzice i kościół wpajał nam, że nagość to grzech, ze trzeba się wstydzić. Kochać się przy zgaszonym świetle. Pierwszy stosunek po ślubie. Ślub to standard. Kobieta bez ślubu to ,,kurwa'' Twojej sąsiadce włosy z okolicy bikini padły na mózg. Zwłaszcza że to obecnie standard właśnie golenie dla zachowania higieny. Tak samo jak kąpiel. Masz 23 lata i to Ty decydujesz o swoim życiu. Szkoda, że nie zareagowałaś jak przyszła sąsiadka do Was, lub raczej rodzice nie stanęli na wysokości zadania i nie powiedzieli jej paru słów. Możesz w sumie załatwić to jeszcze sama mówiąc jej, że nie musi chodzić za Tobą i podglądać co robisz bo jak zgrzeszysz to pójdziesz do spowiedzi, a jej nie musisz się spowiadać. Ona natomiast plotkować. Zagroziłabym jej, że za roznoszenie plotek podasz ją do sądu. Sauna jest tym samym czym łazienka. Zasady obowiązujące w saunie: O ile ludzie znajdujący się w saunie są nadzy powinniśmy raczej dostosować się do nich. Co nie oznacza, że mamy tak samo postąpić. Decyzja zawsze pozostaje to jak się będziemy czuć w danym towarzystwie. Sąsiadka poczuła się niekomfortowo widząc Ciebie nago co nie oznacza, że musiała latać po ulicy i chwalić się, że chodzi do sauny. Bo to jest tak samo jakby latała po sąsiadkach i mówiła, że się ukąpała, a widziała, że sąsiadki córka kąpie się nawet nago. O ile przebywamy w gronie znajomych ,,wynajmujemy saunę'' również możemy decydować o tym jak będziemy w niej przebywać. Ale raczej sauna to nie pokój z parą bo nie chodzi o to żeby się wygrzać, ale żeby ciało wydaliło trujące związki z naszej skóry. Wyjaśnij rodzicom, że nawet kościół nie precyzuje dokładnie tego tematu: Dla przykładu - http://www.kosciol.pl/article.php/20071230203546438

Odnośnik do komentarza
Gość NatalkaM-I

Yola_Lojalna
A wg mnie jak więcej osób korzysta z sauny to nie powinno się eksponować za bardzo tej nagości. Jeżeli chcecie korzystać na golasa to wynajmijcie saune na dwójkę i będzie czysta sytuacja. Z 1 str. rozumiem Cię, bo sauna to wypoczynek i swoboda, ale z 2 str zrozum tych ludzi - ja bym nie chciała oglądać czyjegoś krocza w miejscu relaksu. zwlaszcza ze te sauny są małe zazwyczaj.
Tak więc zasada numer 1 przyjmuje się, że o korzystaniu z sauny decyduje większość. Czyli większość rozebrana reszta się dopasowuje ( a nie udaje świętych) Po drugie wchodząc do sauny i widząc mieszane towarzystwo mamy do wyboru albo się rozebrać albo korzystać w ubraniu co raczej nie ma sensu w saunie, ale cóż co kraj to obyczaj. Po skorzystaniu z sauny raczej nie chodzimy i nie plotkujemy po osiedlu kto ma co pod spódniczką czy w spodniach - to wyraz zacofania i debilizmu. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...