Skocz do zawartości
Forum

Ból kolana i MR


Nucia

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o zinterpretowanie wyników MRI. Kolano boli mnie od dwóch lat np. jak wstaje z krzesła, wchodzenie i schodzenie po schodach, przy zwykłym chodzeniu, często w nocy , jak kucam lub prostuje na max. Boli mnie zazwyczaj całe kolano, czasami silniejszy ból występuje nad lub pod rzepką, po wewnętrznej stronie kolana.Lekarze mówili, że to chondromalacja, pierwszy dał mi 4 rodzaje tabletek, następny 4 zastrzyki z kwasy hialuronowego, później zrobił mi USG i wykazało zapalenie ciała Hoffy i dał mi blokadę. Po zastrzykach nie czułam zbytnio poprawy , może trochę. A oto wynik rezonansu:
Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej.
Zmiany przeciążeniowe w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej. Łąkotka boczna zachowana prawidłowo.
ACL w całości o podwyższonym sygnale., niejednorodnej strukturze, z częściowo zachowaną ciągłością.
PCL, LCL i MCL o zachowanym przebiegu, bez zmian pourazowych.
Ścięgno mięśnia czworogłowego uda oraz więzadło rzepki o prawidłowych sygnałach.
Ś.m dwugłowego, pasmo piszczelowo biodrowe o zachowanej ciągłości.
Rzepka o budowie symetrycznej , bocznie podparta, fałd przyśrodkowy położony docentralnie z konfliktem w stawie rzepkowo udowym.
Chrząstka stawowa rzepki o niejednorodnej strukturze. Troczki rzepki zachowane prawidłowo.
ciało tłuszczowe jednorodne. Dół podkolanowy bez zmian ogniskowych.

Odnośnik do komentarza

A więc tak: ACL czyli więzadło krzyżowe przednie do rekonstrukcji lub zeszycia, potwierdziła się chondromalacja rzepki, w dodatku jest dobocznie przyparta, całe szczęście, że łąkotka przyśrodkowa jest cała, ale są na niej pewne zmiany wstrukturze. teraz najlepiej by było udać się na rehabilitację, żeby wzmocnić kolano przed artroskopią, bo pewnie będzie nieunikniona i wskazane są zabiegi fizykalne w celu regeneracji tego, co jest nieznacznie uszkodzone.

Odnośnik do komentarza

Nie, operacje miałam na drugie kolano. Wbiłam sobie igłe, niby ją wyjęłam, ale okazało się, że sie ułamał kawałek. Przez ponad rok z nią chodziłam, bo lekarze nie wysłali mnie na RTG. Dopiero lekarz rodzinny skierował i okazało się, że ciało obce w kolanie. Operacja, miesiąc szyna gipsowa, zakaz obciążania. Teraz kolano jest trochę słabsze, nie mogę zgiąć do końca, nie miałam żadnej rehabilitacji ani nic.

Odnośnik do komentarza

No niestety. I jeszcze ta łąkotka pęknięta. A mam jeszcze pytanie, bo będę miała tą artroskopię i czy ktoś tak mniej więcej powie mi ile będę musiała chodzić o kulach, czy będę miała jakąś ortezę, i ile będę miała przerwy w szkole? I czy w moim przypadku w wieku 14 lat będę miała narkozę?

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze jedno czy możliwe że zerwałam to więzadło 8 lat temu i dopiero 2 lata temu mnie zaczęło boleć? Bo Właśnie ok 8 lat temu miałam sytuacje, że skoczyłam z poręczy łóżka na proste nogi, zemdlałam przyjechała karetka i zabrali mnie do szpitala, bodobno wtedy coś mi się stało z nogą ale ja nie pamiętam bo mała byłam.

Odnośnik do komentarza

Tak, mogło się to wydarzyć już wtedy. Czasami zerwany ACL czy uszkodzona łąkotka mogą nie dawać objawów. Co więcej, mimo tych uszkodzeń zdarza się, choć rzadko, że nie ma niestabilności kolana. Myślę, że spokojnie dadzą ci narkozę. :) a ile będziesz musiała nosić ortezę to powie ci lekarz. Kule to mniej więcej po 3-4 tyg się odstawia, a ortezę można nosić dłużej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...