Skocz do zawartości
Forum

Jasna plamka po zacmieniu slonca


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Dokładnie tak jak wszyscy tutaj mam to samo! Człowiek jaki stary taki głupi... Pulsująca plamka przy skupianiu wzroku, bardzo denerwujące:-\ Teraz tylko czekać czy będzie lepiej czy gorzej. Piszcie czy jest poprawa, bo u mnie jakby troszeczkę lepiej... albo się tak pocieszam.

Odnośnik do komentarza
Gość Hankaaaa

Witajcie, niestety i mi się to przytrafiło, z tym ze ja już w sobotę działałam u lekarza. Zostało zrobione badanie OCT i faktycznie wyszło jakies delikatne uszkodzenie. Następnie byłam u mojej okulistki, która stwierdziła ze miałam niesamowite szczęście, że tylko tak to się skończyło. Zastosowała leczenie i w poniedziałek kontrola. Mroczki nadal widoczne, lecz niejednokrotnie mam wrażenie jakby jednak się polepszało. Okulistka powiedziała mi, że może to zniknąć, lecz też może zostać. Mam wielką nadzieję, że jednak zniknie. U nas wszystkich!
Pozdrawiam Was serdecznie

Odnośnik do komentarza

Nie, mnie oko nie boli. Ale uczucie piasku pod powieką to może być alergia. Jest teraz duże stężenie pyłków. Tak myślę bo córka jest alergikiem i właśnie o tej porze bardzo doskwierają jej oczy. (piasek )

Odnośnik do komentarza
Gość Hankaaaa

ja dostałam yellox krople i drugie jakies ze sterydami krople i jeszcze tabletki , wydaje mi się jednak że powinieneś iść do lekarza, bo wiesz każdy ma w innym stopniu uszkodzenie i musi Ci przepisac leki dopasowane pod Twoje uszkodzenia.

A jak tam w ogóle u Was? Przechodzi??? A może macie jakies info na ten temat bo w necie nic nie ma :/

Odnośnik do komentarza

Niestety jak każdy z was przez swoja głupotę mam to samo. Byłam u okulisty który dał mi pilne skierowanie do szpitala z podejrzeniem oparzonego oka. W szpitalu po badaniu dna oka niby wszystko jest ok. Doktorka powiedziała ze może być drobny stan zapalny którego ona nie widzi. Tak jak większość mam zrobić OCT . dostalam krople Yellox mam brać luteine i rutynę. A tak poza tym doktorka kazała mi się "modlić " by to przeszło.

Odnośnik do komentarza
Gość Hankaaaa

Hej jak tam u Was??? Nikt sie juz nie odzywa za bardzo... U mnie jest poprawa, ale calkiem nie przeszło dziś kontrola u okulisty. Mam nadzieje ze wyjde z usmiechem na ustach :) A jak u Was??? Przeszło wszystkim ze nikogo tu nie ma??? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Hankaaaa

Byłam wczoraj na kontroli i piszę żebyście mieli jeszcze więcej informacji :) A więc tak, jeśli chodzi o mój przypadek miałam niewiarygodne szczęście bo mogło to się skończyć dużo gorzej. Mroczki zanikają. Na jednym oku poparzenie, ktore juz sie wycofało, na drugim lekka dziurka wypalona w siatkowce. Także się wycofuje, jednak po takich wypaleniach zostaje blizna i teraz potrzeba pare tygodni az sie zagoi i zobaczymy wtedy. Sa dwie mozliwosci, albo ten mroczek bedzie widoczny dla mnie, albo nie. Bardzo jest wazne nastawienie psychiczne, oczywiscie pozytywne i starac sie nie zwracac uwagi na ten mroczek. Możliwe także ze nie bede go widziec na co licze ;) Jednak że jestem bardzo wdzieczna Bogu, że nie oslepłam, bo gdy zobaczylam wyniki badan i okulistka mi pokazala ile mi brakowalo do nieszczescia to az cos mi sie robi jak sobie o tym przypomne. Takze na prawde cieszmy sie ze to TYLKO jakis mroczek. Poza tym pani doktor powiedziala tez ze z czasem mozg sie przystosowuje do nowej sytuacji, oko zdrowsze takze moze wziac górę nad tym z plamką i wtedy mozna widziec bez mroczka. Rozpisalam sie troche ale wiem ze nie ma zadnego info na ten temat w internecie a wiem sama po sobie jak bardzo łaknęłam jakiejkolwiek informacji na ten temat. Pozdrawiam Was serdecznie i na prawde uwierzcie wielu z nas ma ogromne szczescie bo widzimy. Okulistka mówiła mi ze po tym zacmieniu miała takie właśnie nieszcześliwe przypadki... Ogarnijmy się, pierś do przodu i damy sobie z tym rade spokojnie! To TYLKO jakis tam mroczek! ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie czekajcie z tym!
Macie retinopatie słoneczną najprawdopodbniej - spalona siatkówka..
Leczy sie nią lekami dożylnie i sie zostaje w klinice bądź dają wam do domu leki.
Mam 20 lat i właśnie jadę sie dowiedzieć czy zostane w klinice.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość Maniek122

Niestety z własnej głupoty przydarzyło mi się to samo. Okulistka powiedziała że mam poparzone oko i tak jak przy poparzeniu powstał bąbel z płynem który przeszkadza w szczegółowym widzeniu. Płyn z czasem się wchłonie jednak może pozostać niewielka blizna. Dostałem skierowanie na OCT Plamki-- jeśli chodzi o krople to biore Posorutin i tabletki Calcium Dobesilate Hasco. Jak ktoś już przeszedł badanie OCT to proszę się odezwać :D aha i nie słuchajcie aniii, dzisiaj prima aprilis .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

lolunia, literki juz teraz widze dobrze, tylko mam maly mroczek na dolnej czesci literki i to nie tej na ktora patrze ale na poprzedniej. wczesniej mi znikaly, na szczescie juz nie. nie mam problemu zeby cos przeczytac.
A z tym leczeniem dozylnym to chyba faktycznie prima aprilis :D mam swietna okulistke ale nic z tych rzeczy mi nie mowila :)

Odnośnik do komentarza

z tego co wiem, to na szczęście ciężko jest trwale uszkodzić wzrok patrząc się prosto na słońce, ale faktycznie skutki tego niezbyt mądrego pomysłu mogą być odczuwalne (czy wręcz widzialne) nawet przez kilkanaście tygodni w skrajnych przypadkach. całe szczęście, że u Ciebie się jednak one cofają, pewnie nie popełnisz drugi raz tego błędu ;)

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze nie! Nauczka na cale zycie, wiesz moze słońce nie jest bardzo niebezpieczne gdy się w nie wpatrujesz przez jakas chwilke, ale slonce podczas zacmienia jest grozne chocby patrzylo sie przez sekunde. Okulistka tlumaczyla mi ze wtedy jest tak silne to promieniowanie ze dziala niestety jak laser, wiec patrzac na nie podczas zacmienia bez odpowiedniej ochrony, fundujemy sobie laser prosto w oczy...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...