Skocz do zawartości
Forum

Jasna plamka po zacmieniu slonca


Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem ciekaw czy jeżeli to jest to czego byśmy nie chcieli czyli to uszkodzenie to czy nasz wzrok a może raczej mózg sie jakos przyzwyczai do tej sytuacji i że bedzie skupiał bardziej to zdrowe oko na obrazy aby nie było dyskomfortu i trudności w polu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość Iwciaax3

Hej, mam te same objawy. Dzisiaj poszłam do szpitala. Zrobili mi badanie dna oka, agiografie i pole widzenia. Wyszło, że siatkówka oka jest poparzona. Powiedzieli że za pół roku powinno przejść. Jest możliwość że dojdzie do jakiejś zapaści w siatkówce i wtedy wzrok będzie gorszy. Kontrole okulistyczne mam mieć co 2-3 miesiące. Jutro też będę miała jakieś badania. Radzę wam nie czekać tylko idź i sprawdzić jak poważnie macie poparzona siatkówkę. Doktor mówił że od tego nie ma całkowitej ślepoty więc taki plus.

Odnośnik do komentarza

kurcze, Wy i tak macie lepiej, bo ja mam tą plamkę na obu oczach. Ale powiem Wam, że dziś mam wrażenie, jakby było lepiej. :) Nie wiem czy się zaczynam przystosowywać i patrze jakoś bokiem, czy co , czy może jednak te plamki są bardziej "prześwitujące" i bledną .. W każdym bądź razie dziś od rana już mam mniejszy problem z czytaniem niż jeszcze wczoraj wieczorem ;) Zobaczymy co będzie dalej. Do lekarza dopiero w środę ...

Odnośnik do komentarza

Kurcze, a jest ktoś komu zdarzyło się kilka razy bez ochrony spojrzeć na zaćmienienie a teraz ma wrażenie, że widzi mniej wyraźnie i przy okazji ma tak jakby problem, ze skupieniem wzroku/poczucie "pulsowania"?

Odnośnik do komentarza

No to powrocilem od okulisy.

Oparzenie siatkowki - mam wyrazna plamke na siatkowce w wyniku poparzenia i stad problem z widzeniem. Mam zrobic OCT i Pole widzenia...dostalem jakies leki na to wiec zobaczymy co bedzie jak zaczne je brac. Dowiedzialem sie tyle, ze ciezko powiedziec czy to zniknie czy zostanie mi juz taka "blizna" na siatkowce ale pani okulistka(przemila kobieta zreszta)powiedziala mi ze miala pacjenta z bardziej wyraznymi objawami i po pol roku mu to calkowicie przeszlo wiec badzmy dobrej mysli:)

A wy jak tam?

Odnośnik do komentarza
Gość iwciaax3

Ja robiłam w Łodzi w szpitalu im.WAM. Dzisiaj miałam agiografie z kontrastem i wyszło, że nie jest źle,że powinno się to poparzenie cofnąć,ale nie wiedzą po jakim czasie. Lekarz mówił, że może się zregenerować całkowicie bądź nie. Jeśli nie to może ta plamka zostać, ale nie będzie aż tak dokuczać. Rokowania są dobre :) Kolejna wizytę mam w piątek i wtedy zobaczą czy jest jakaś poprawa czy nie. Trzeba czekać i być dobrej myśli. Ważne są te kontrole okulistyczne żeby pilnować czy nie dochodzi do rozwarstwienia siatkówki.

Odnośnik do komentarza

Jestem po badaniu dna oka. Siatkówka jest uszkodzona ale w niewielkim stopniu (mi to dokucza bardziej niż on mówi ) nie wiadomo co z tym będzie moze tak zostać a może się polepszyć a może pogorszyć. Przestroga na przyszłość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...