Skocz do zawartości
Forum

Jasna plamka po zacmieniu slonca


Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak samo jak Wy Panowie :D Ale czy tylko My faceci jesteśmy na tyle "inteligentni" by patrzeć na słońce podczas zaćmienia przez gołe oko ? Napiszcie jak wam badania poszły , co to za choroba , jak ją leczyć itp :D Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

Też należę do tych inteligentnych i na zaćmienie Słońca patrzyłam przez chwilę i tak nic nie zobaczyłam. A do wieczora w moich oczch pozostały plamki, potem zniknęły. Bo ludzkie oko jest jak błona fotograficzna, w w/w przypadku została mocno naświetlona. W międzyczasie wpadłam na genialny pomysł, wzięłam maskę spawalniczą i dopiero ukazała się piękna kołyska Słońca. Następne oglądanie w 2026 r.

Odnośnik do komentarza

Nailer cos Ty taki pesymista:)?

Do wesela sie zagoi spokojnie. Ja czytalem(oczywiscie na portalach zachodnich bo czytajac Polskie dowiedzialem sie ze mam raka nerwu wzrokowego badz schizofrenie...)ze to po czasie przechodzi. Jak dlugim? Trudno okreslic ale serio naprawde myslicie ze jednorazowa sytuacja tego typu moze na trwale uszkodzic wzrok? Ja patrzylem doslownie 4 sekundy i to przez szybe nie bezposrednio na zewnatrz..no to nawet probujac podpalic papierek lupa nie zdarzylby sie nawet dobrze nagrzac a mowimy o oku.. biorac pod uwage ile osob sie na to skarzy po piatku to mam wrazenie, ze poprostu tak wlasnie funkcjonuja nasze oczy i ze "odblilismy" sobie szlad zacmienia na jakis czas a potem to zniknie. Serio nie wierze zebysmy wszyscy nagle oslepli przez kilkusekundowe spojrzenie na slonce...a tak btw. forum zdrowie i nie ma ani jednego okulisty ktory by napisal COKOLWIEK na ten temat w tym watku?

Odnośnik do komentarza

hey :) Mam tak samo . Zachciało mi się gapić w słońce. Muszę przyznać, że mnie pocieszyliście, bo do tej pory czytałam tylko coś o uszkodzeniu plamki żółtej, o poparzeniach siatkówki, nieodwracalnych zmianach etc. Ale skoro jest nas trochę to pewnie nam to przejdzie. Mam nadzieje. Gdyby ktoś coś nowego wiedział to dajcie znać :)

Odnośnik do komentarza
Gość karol1989

Mam to samo co wy nie widzę liter znaków i twarzy to utrzymuje się od piątku właśnie kiedy było zaćmienie. Wczoraj bylem u specjalisty niestety uszkodziłem oko i nigdy już nie odzyskam prawidłowego wzroku. Dziś mam dodatkowe badania na dalekowzrocznosc, trzeba się z tym pogodzić i nauczyć z tym żyć. Okulista powiedział ze nawet laserem nic się nie zrobi a nadomiar złego grozi mi zaćma w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

Ja jutro na 8.30 ide wiec podziele sie informacjami jak wroce. Hmm boje sie ze moge miec podobnie bo mi powtarzali od dawna rozni okulisci, ze grozi mi jaskra(cos mam w lewym oku akurat tym z ktorym mam problem). No nic zobaczymy. Ale taka jest prawda nie ma co sie lamac... ludzie z dnia na dzien zostaja kalekami do konca zycia przez wypadki i jakos pozniej daja rade to i my damy:)!

Odnośnik do komentarza

~karol1989 no co Ty? to u Ciebie az tak zle?

Ja w gruncie rzeczy widze..dobrze. Mam wade co prawda na lewym oku -1.75 na prawym -1.0 ale powiem Ci, ze jak zamykam prawe oko i patrze tylko lewym to ogolnie widze dobrze tylko nietktore literki mi ta plamka zaslania ale ogolnie to nie ma tragedii. Moze Ty juz wczesniej miales cos nie tak i wyszlo poprostu przy okazji?

Odnośnik do komentarza
Gość paysi12345

TheWall1987 no to mamy tą samą wadę i to samo oko z plamką ;) tylko najgorsze jest to że nikt nie wie czy zniknie... mi się zdaje, że po prostu są za mocno prześwietlone no ale niestety nie zmniejsza się ta plamka śnieżąca ;/

Odnośnik do komentarza
Gość karol1989

Właśnie jestem po badaniu dowiedziałem się ze może być tak że w polu widzenia będzie czarna plamka czyli centralna utrata wzroku. patrzyłem prawym okiem kilka razy po 10 sec. Przeszedłem szereg badań i usłyszałem coś takiego...Chyba musze być przygotowany na najgorsze

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...