Skocz do zawartości
Forum

Jasna plamka po zacmieniu slonca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zapytać o jedną rzecz ponieważ w necie brak jakichkolwiek konkretnych informacji. Wczoraj mieliśmy zaćmienie słońca. Przez jakieś kilka sekund zerknąłem lewym okiem na nie całkowicie nie uzbrojonym okiem(tak wiem, jaki jestem inteligentny).

Po chwili patrzenia pozostał mi tzw. after image czyli cień taki jak zwykle kiedy patrzymy na coś jasnego. Myślałem, że po chwili zniknie ale aż do wieczora się to utrzymywało.

Wstałem dziś rano i myślałem, że już tego nie będzie ale jest dalej. Kiedy patrze na litery na jasnym tle(tak jak np. tutaj) jest tak jakby martwy punkt w polu widzenia... przy zamknięciu oczu widze to dokładniej tak jakbym miał "odstęplowane" w części zasłoniete słonce na oku. Jakby zatrzymane w kadrze.

Czy to minie po jakimś czasie czy właśnie uszkodziłem sobie lewe oko?

Dodam, że nic mnie nie boli, może odrobinę tylko oczy mnie szczypią ale ja tak mam na codziennie z powodu pracy przy komputerze.

Dzięki z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Gdzieś na stronie BBC znalazlem informacje, ze taki efekt moze sie utrzymywac od kilku dni do kilku tygodni i nawet miesiecy i ze uszkodzenie wzroku nastepuje stosunkowo rzadko.. Mam wrazenie, ze mi powoli to zaczyna znikac ale dalej widze "polksiezyc" jak wchodze z jasnego pomieszczenia do ciemnego.. ale moze jest ktos kto moze to zweryfikowac i spojrzec w bardziej pragmatyczny sposob?

Odnośnik do komentarza
Gość piotr000

Ja mam doslownie ten sam problem, wczoraj ogladalem zacmienie golym okiem krotką chwile, ale mam wrazenie ze widze plamke ktora przsłania mi np male literki. I przerazilem sie, bo mam to do tej pory i jeszcze poczytalem opinie w internecie, ze to jest nieodwracalne i tym bardziej nie wiem, co robic, czy czekac az minie czy isc do lekarza i czy w ogole to przejdzie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...