Skocz do zawartości
Forum

alimenty dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Do złożenia wniosku o alimenty potrzebne są zaświadczenia dokumentujące np,że dziecko się uczy,chodzi na basen,wydatki na dziecko itp.O jakie dokładnie dokumenty chodzi?przecież to zrozumiałe ,że dziecko nie żyje powietrzem,tylko trzeba je karmić,ubierać i kształcić,mając 15 lat musi chodzić do szkoły,ale nikt nie wystawia zaświadczeń na to konto,a paragon ze sklepu że kupiło się jedzenie lub ubranie to chyba żaden dowód(można by przecież zbierać cudze rachunki)są przecież bezimienne

Odnośnik do komentarza

Zawsze będzie lepiej jak dołączysz zaświadczenia czy faktury imienne,/bo faktycznie paragon można wziąć od kogoś innego/,za zakupy czy dodatkowe zajęcia dziecka,bo nie każde dziecko np.chodzi na basen,uczy się dodatkowo języków obcych,czy uczęszcza na inne płatne godziny pozalekcyjne,
a jak nie będziesz mogła wszystkiego udokumentować ,to napisz oświadczenie ile i na co wydajesz na dziecko,zawsze to lepsze niż nic.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Czy jeżeli muszę kupić synowi nowe buty na w-f,nowy plecak lub lekarstwa na migrenę powinnam brać fakturę?a lekarz powinien mi wystawić zaświadczenie ,że syn się leczy?czy wystarczy to napisać własnoręcznie ,a za jaki okres czasu mają być te paragony,bo dużo rzeczy muszę kupić,wakacje przed nami ,a ja nie mam pieniędzy na to wszystko,czy rachunki za wynajem mieszkania,prąd, internet też są brane pod uwagę?

Odnośnik do komentarza

Jak najbardziej zaświadczenie od lekarza ,że syn się leczy,na wszystko co możesz bierz faktury/rachunki,na co nie możesz napisz oświadczenie,
za internet też , za mieszkanie też nie zawadzi dołączyć ,bo to wszystko rzutuje na wasze wydatki,
lepiej wiecej niż mniej,nawet jak coś nie będzie wzięte pod uwagę.
A rachunki zbieraj od teraz,chyba ,że masz wcześniejsze ,to też dołącz,myślę ,że za okres 1 roku wystarczy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

dziękuję za odpowiedz,a czy rachunki np. za internet czy mieszkanie , gdy są stałe, to wystarczy jeden egzemplarz z ostatniego miesiąca,czy musi być ich kilka, mimo że są w tej samej kwocie,a można w uzasadnieniu napisać ,ze potrzebna wizyta u dentysty,ale dopiero po otrzymaniu alimentów możliwa do zrealizowania,no bo skąd brać na to wszystko?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...