Skocz do zawartości
Forum

Okulary


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie ma to jak wybrać się stacjonarnego salonu. Z pewnością należycie zadbają, abyśmy wyszli zadowoleni, lecz czasem jest tak, że no nie poradzimy i nic nam się nie podoba. Czasem warto kupić same szkła okularowe u optyka, a następnie poszukać w internecie juz samych opraw. Ja właśnie tak robiłem, w sumie to właśnie optyk z salonu mi polecił odwiedzić stronę sklepu jeśli nie podobają mi się oprawki na wystawie.

Odnośnik do komentarza

Nie bardzo rozumie przecież zarówno oprawki trzeba przymierzyć bo inaczej wyglądają w gablocie a inaczej na nosie, trzeba je dopasować a i szkła robi się indywidualnie dla danej osoby. Tylko salon a najlepsza obsługa w fielmannie, mam do nich daleko ale warto.

Odnośnik do komentarza

Osobiscie jestem zwolenniczka kupna bezposrednio w salonie. W moim przypadku był to optyk Fielmann i nie żałuję. Oprawek zarówno męski jak i damskich mieli multum. Mogłam wybierać i wybierać..gdyby nie mąż który mnie popędzał, pewnie spędziłabym tam ze 2,3 godziny na samym oglądaniu.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie w salonie optycznym. I po badaniu wzroku. Badanie wzroku powinno być aktualne bo dzięki temu jedynie będziemy odczuwali komfort przy noszeniu okularów.Sama ostatnio miałam takie badanie i jestem osobiście bardzo zadowolona.
Wykonywalam w tym salonie
https://trendyopticians.pl

Konkretnie w ich salonie w Złotych Tarasach gdzie przy zakupie okularów kosztowało mnie ok 9 zł..... Nigdy jeszcze nie byłam tak dobrze przebadana i widze,ze badanie takie jest o wiele , wiele dokładniejsze niż to wykonywane u lekarza w gabinecie.

Swoją droga sklep polecam bo mają dobre promocje na oprawki.

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina Kosiecka

Ja też jestem za tym by wybierać okulary w normalnym stacjonarnym salonie a nie przez internet. Trzeba przymierzyć zobaczyć itd. Ja kupiłam swoje w salonie przy Dzięgielewska Instytucie Oka w Warszawie. ( mieszkam tutaj ) Oprawki kupiłam w bardzo dobrej cenie i sa znanej marki ;)

Odnośnik do komentarza

Zawsze u optyka, lepiej nie kusić losu, zresztą ja mam gabinet okulistyczny, optometryczny i optyka w jednym miejscu :). Chodzę do optyka GRELICH TOMALKA w Katowicach http://optykgt.pl/oferta/. Maja bardzo kompleksową ofertę, fajnie, że mogę załatwić wszystko w jednym miejscu, mają dobre ceny i fajny wybór prawek, zdecydowanie ich polecam.

 

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że najlepiej będzie udać się do zakładu optycznego. Po przeprowadzonych badaniach, otrzymasz odpowiednie szkła, które będą indywidualnie dopasowane do Twojej wady wzroku. Oprawki także powinny być dostosowane do kształtu Twojej twarzy. Ja kupiłam swoje okulary w zakładzie www.optyk-wroclaw.com we Wrocławiu i jestem bardzo z nich zadowolona.

Edytowane przez GoosiaaPl
Odnośnik do komentarza

Jak macie zaćmę to najgorzej :( częste zmienianie okularów, moze własnie o tym świadczyć Zaćma to bardzo uciążliwe schorzenie, dobrze, że można je teraz skutecznie wyleczyć. Dobrze, że ja miałam taką możliwość i własnie miałam operację zacmę u dr czubaka w klinice mega lens https://operacjezacmy.pl/ nie wiem co by to było, gdybym nie trafiła akurat tam, bardzo szybka operacja, bez kolejek.

Odnośnik do komentarza

Widziałam, ze w niektórych marketach sprzedają okulary do czytania za grosze. I cieszyły sie pewnie popularnością bo wielu ich w koszu nie bylo. Nie wyobrażam sobie jednak osobiście aby sobie takie okulary kupić, bo wydaje mi sie, ze coś takiego bardziej szkodzi jeśli chodzi o wzrok a nie pomaga. Okulary powinny być dobrane po badaniu wzroku, na którym dokładnie mozna osądzic jaka moc jest potrzebna jak równiez czy wadzie nie towarzyszą inne dolegliwości takie jak na przyklad astygmatyzm.

Polecam przejrzeć sobie oprócz sklepów stacjonarnych równiez i sklepy internetowe

https://c-o.com.pl/okulary-do-samochodu-i-komputera-c-o,c17,pl.html

W tym sklepie jest spory wybór. 

Odnośnik do komentarza

Nie spotkałam sie jeszcze z tym, zeby zaćma wróciła. Nie wiem szczerze od czego to zalezy. Co do zabiegu to bardzo polecam klinikę optegra. Tutaj robią różnego rodzaju zabiegi okulistyczne w tym również zabiegi na zaćmę.

Odnośnik do komentarza

Nie ma się nad czym zastanawiać, zerknijcie na to - bezokularow.pl Soczewki są o wiele wygodniejsze. Musicie je odpowiednio dobrać i na start weźcie takie jednodniowe - początkowo różnie bywa z ich zakładaniem, ale później już np. tygodniowe czy miesięczne. Uważam, że soczewki są po prostu najwygodniejszym rozwiązaniem i warto je wybrać. Ciężko mi sobie teraz wyobrazić powrót do okularów. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.02.2021 o 17:39, Gość UlaN napisał:

Nie spotkałam sie jeszcze z tym, zeby zaćma wróciła. Nie wiem szczerze od czego to zalezy. Co do zabiegu to bardzo polecam klinikę optegra. Tutaj robią różnego rodzaju zabiegi okulistyczne w tym również zabiegi na zaćmę.

Moja mama tutaj miała zabieg. Super opcja było to,  że mogła sobie wybrać soczewkę. 

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandra

Stacjonarny optyk tylko i wylacznie. U optyka zawsze szybciej zalatwicie reklamacje bo czasem cos moze sie wydazyc to po pierwsze. Po drugie nie kupuje sie okularow w aptece. Okulary z apteki sa szkodliwe dla naszych oczu juz tlumacze ci czemu. Szkla nie sa zrobione z solidnego szkla, w szklach nie ma dokladnej wady jakiej potrzebuja twoje oczy, w szklach okularow z apteki nie ma wady astygmatyzmu oba szkla sa takiej samej wady a czesto nasze oczy potrzebuja innych wad .okularami z apteki czy marketu bardzo latwo mozna sobie pogorszyc wade wzroku. Osoby ktore sie na tym nie znaja to takie okulary kupia. Pracowalam jako optyk wiec mowie ci ze nie warto. Oczy masz jedne warto o nie zadbac i zapacic troche wiecej u optyka i miec szkla ktore zrobione beda dla twoich potrzeb. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...