Skocz do zawartości
Forum

Ciągły stan podgorączkowy..


Gość Filings

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałem zapytać co może powodować u mnie podwyższoną temperaturę ciała 36,8 do 37,2 w mw takich różnicach od prawidłowej która ma wynosić 36,6 . Dodam że nie czuję się źle nawet gdy mam te 37,2 czuję się bardzo dobrze nic mnie nie boli nic mi nie dolega nie mam uczucia zimna ani nic? Pracuję w dużym zakładzie gdzie pracuje dużo ludzi jak to ludzie przenoszą zarazki czy to może być przyczyną? Dodam też że jestem osobą aktywną ćwiczę na siłowni regularnie od 2 do 4 razy w tyg w zal od ilości czasu? Jaka może być tego przyczyna ? Regularnie mierzę temperaturę ciała i zawsze te same wartości nigdy 36,6 zawsze temperatura waha się albo lekko poniżej 37 albo lekko powyżej 37?

Odnośnik do komentarza

Raczej nie w sumie to sam nie wiem bo nigdy regularnie nie mierzyłem temperatury tylko wtedy gdy coś mnie łapało . Dzisiaj przed 10 godz mierzyłem pod językiem i termometr pokazał 36,6 a pod pachą pokazał 36,8 nie wiem czemu pod pachą mam wyższą temperaturę niż pod językiem skoro pod językiem ma być o 0,5 stopnia więcej niż pod pachą ... Sam nie wiem . Ale bynajmniej od jakiegoś czasu mam tak jak pisałem wcześniej .

Odnośnik do komentarza

:)
Normalna temperatura. Kiedy jesteśmy bez ruchu np. w nocy temperatura spada do nawet 36,4. O godz. 5-6 rano wzrasta i około 10-11 wynosi +/- 37,2.I tak się dzieje do godzin najwyższej aktywności fizycznej czyli nawet do 22.
Jest to naturalne i związane z prawidłowym funkcjonowaniem organizmu w tym z układem krążenia. Więc żadnych obaw z tej strony nie powinno być. Osoby o słabym krążeniu mogą mieć te wartości zaniżone. :)

Odnośnik do komentarza

Witam, a więc tak, mam 17 lat, od długiego czasu mam ciągły stan podgorączkowy, temperatura od 37.1 do 37.6, żadnych innych objawów nie ma, niestety u nas lekarz tzw. rodzinny przyjmuje pacjentów samych dopiero po skończeniu 18 roku życia, więc nie mam jak się udać tam, ponieważ moja mama strasznie nie lubi "chodzić" po lekarzach i twierdzi, że wymyślam. Czego przyczyną może być podwyższona temperatura?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...