Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od czterech miesięcy zmagam się z wszelkimi dolegliwościami kobiecymi. Najpierw była to grzybica, później zapalenie bakteryjne a teraz lekarz powiedział że to zapalenie zewnętrzne, ale może być po prostu wywołane przez nieodpowiednią higienę czy zmianę środków. Problem w tym że moje nawyki związanego z higieną tego miejsca nie uległy zmianie od kliku lat. Lekarz przepisał mi maść na nawilżenie sromu i to wszystko. Podczas gdy od wczoraj strasznie mnie swędzi, piecze i odczuwam duży dyskomfort. Okolice cewki moczowej oraz nad nią są mocno zaczerwienione (to już zaobserwowałam od dawna, ale dwóch lekarzy to nie zaniepokoiło. Ponadto na wargach sromowych pojawiły się grudki. W pewnym momencie miałam wrażenie że są białe i czymś wypełnione. Niepokojące zmiany są nawet w obrębie łechtaczki na której zauważyłam opuchliznę. Przy dotyku wszystkie te miejsca pieką i bolą. Wargi mniejsze są opuchnięte.
Do lekarza wybieram się znowu we wtorek, ale postanowiłam napisać również na forum. Poniżej załączam zdjęcia.
Pozdrawiam

monthly_2015_03/zapalenie_2712.jpg

monthly_2015_03/zapalenie_2713.jpg

Odnośnik do komentarza

To dziwne,jeśli również stosujesz emulsje do higieny intymnej z kwasem mlekowym ,nie powinnaś mieć zakażenia bakteryjnego czy grzybicznego,możesz stosować też zewnętrznie Provag żel,zobacz czy będzie efekt ,
może się wybierz do wenerologa,jak ginekolog nie pomoże.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Co do Provagu to jeden ginekolog mi go przepisał, a drugi powiedział, że ten żel wysusza i nadaje sie raz w tygodniu do pochwy bo zakwasza. Bardziej wierzę drugiemu bo ostatnio zaczęłam się zmagać też z suchą skórą i nabłonkiem w tych okolicach.
A masz jakiś pomysł co to może być? Chodzi mi tylko o to zapalenie na zewnątrz. Wewnątrz wszystko jest ok. Nie ma grzybicy, zapalenia bakteryjnego, pH w normie. A mimo to na tych wargach sromowych i większych i mniejszych, i do tego jeszcze na łechtaczce, pojawiła mi się taka opuchlizna, swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie.

Odnośnik do komentarza

To właśnie ma zakwaszać,pH powinno być niskie,żeby nie rozwijały się patogeny,ale oczywiście wszystko trzeba stosować z umiarem,na pewno niecodziennie ,profilaktycznie raz w tygodniu wystarczy ,
nie wiem co jest,bo przyczyn może być wiele,aż się włos jeży...
A nie pomaga Ci krem clotrimazolum?
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/swedzenie-i-pieczenie-sromu-przyczyny-jak-wyleczyc-swedzenie_41916.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

A może masz uczulenie na proszek do prania w którym pierzesz bieliznę? lub pralka dobrze nie wypłukała detergentu i stąd te problemy? Lub alergia na płyn do higieny intymnej? Może warto wybrać się do wenerologa czasami nawet dbając o higienę można się nabawić choróbska np. na basenie.

Odnośnik do komentarza

Może udaj się do jakiegoś ginekologa który ma bardzo dobre opinie wśród pacjentów poszukaj w internecie na znany lekarz. Albo to może być uczulenie na podpaski albo wkładki higieniczne. Ja kiedyś tak miałam na te z siateczką aż mnie odparzało i zmieniłam na te z miękką włókniną.

Odnośnik do komentarza

Milva21
Mam go ale na razie nie chce stosować na własną rękę. Czytałam gdzieś że kobiety go nadużywają a on jest na grzybicę.

Ja wiem ,dlatego łagodzi świąd,spokojnie możesz wypróbować,
jeśli chodzi o środek silniejszy mający działanie przeciwzapalne,przeciwgrzybiczne i przeciwświądowe to dobry jest Pimafucort,na receptę,nie można długo stosować,
ale u Ciebie najważniejsza jest diagnoza, byłoby dobrze ,żeby lekarz postawił trafną...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Ano w tym problem. W ciągu czterech miesięcy już sześć razy byłam u ginekologów. Jeden był niekompetentny i przepisał mi leki przeciwgrzybiczne bez uprzedniego zobaczenia czy to na pewno to (przyszłam po wynik cytologii). Potem nie powiedział mi nic o odbudowaniu flory bakteryjnej. Kolejny powiedział mi żebym stosowała provag bardzo często a on wysusza. Ponadto przepisał mi bardzo silne tabletki antykoncepcyjne po których mogę mieć problem z zajściem w ciążę (jestem bardzo młodą kobietą i to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne). Ostatnio byłam u nowego, który na moje życzenie pobrał mi wymaz i sprawdził pH. Mam nadzieję, że jak do niego pójdę we wtorek to zobaczy o co dokładnie mi chodzi i nie machnie na to ręką albo nie powie że to od zbyt częstego i niewłaściwego mycia (nigdy nie stosowałam irygacji a myje sie płynem do higieny intymnej każdego wieczora). Ponadto jak dla mnie to wygląda zbyt poważnie jak na zwykłe uczulenie czy wysuszenie.

Odnośnik do komentarza

Miałam przed. Przez około dwa miesiące miałam zaczerwienione okolice cewki i ten fragment zaraz pod łechtaczką a pod cewką. Ten który teraz tak spuchnął. Ta opuchlizna pojawiła się około tygodnia temu. Na początku na wardze sromowej zrobił się taki jakby pęcherz wypełniony płynem. Był twardy, bolał i swędział przy dotknięciu.

Odnośnik do komentarza
Gość mmm4556677

mi to wyglada na grzybice pochwy. jezeli swedzi i jest taka wydzielina to na pewno to ona. ja na poczatku stowowalam prowag zel i z tej samej firmy emulsje do higieny intymnej. dodatkowo super sprawdza sie przeciw swedzeniu nasiadowka z rumianku. poszlam do ginekologa i u mnie wlasnie stwierdzil grzybice, a takze rozpoznal mala nadzerke. UWAGA ona tez jest przyczyna infekcji. najpierw podleczasz grzyba apotem ja. Boo ona stwarza wlasnie nie dobra flore. i zaleca sie brac tabletki z kwasem mlekowym, trzeba jakos sie wspomagac bo leki zabijaja i to co dobre i to co zle. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...