Skocz do zawartości
Forum

Nowy laptop


Gość pati_d

Rekomendowane odpowiedzi

Zaoszczędziłam sobie na nowy laptop (3000zł), ale nie za bardzo znam się na sprzęcie. Chciałabym na nim oglądać filmy i zdjęcia, więc zależy mi na dobrej karcie graficznej i pamięci dysku. Spodobały mi się - Toshiba Satellite a300 i HP Pavilion dv5-1120ew, byłam w vobisie, żeby je obejrzeć ale chciałam poznać waszą opinię, czy może któraś z was ma takiego laptopa i czy opłaca się go kupic? Słyszałam wiele opinii na temat vobisa - opłaca się kupować tam?
Odnośnik do komentarza
mam laptop Toshiba satellite a300 i jestem z niego bardzo zadowolona. a co do miejsca kupowania to nie wiem gdzie zostal zakupiony bo dostalam go w prezencie urodzinowym ale mysle ze Vobis jest dobrym miejscem na zakup takiego sprzetu
Odnośnik do komentarza
hej, kupiłam sobie ostatnio notebooka HP dv5-1140ew i jest naprawdę rewelacyjny! W zestawie z drukarką HP C4580 dałam 3190zł. wiec naprawdę się opłacało.
Karta graficzna Nvidia Geforce 9600 M 512MB
Procesor Core 2 DuoT5800, 250GB HDD, 3GRAM, to parametry, które Cię interesowały do zdjęć i filmików idealny sprzęcik. Polecam
Odnośnik do komentarza
Gość Shelby
gdy ja szukałam laptopa dla siebie- do uzytku własnego...takiego do filmów, neta, ewentualnie jakichś nieskomplikowanych aplikacji^^- i pytałam się znajomych w jakich markach szukac każdy kto miał o tym jakies wieksze pojęcie mówił od razu: tylko nie Asus i Acer, z naciskiem własnie na unikanie Acerów. Zwykle tez wydawali takie opinie na podstawie własnego doswiadczenia.
Ja się tam nie znam na tych technicznych aspektach^^ wiec cieżko mi napisac jak to jest. Tym bardziej, ze z Acerem nigdy nie nie miałam stycznosci bezposredniej. Wydaje mi się, ze jesli ktoś nie ma jakichs super wymagan to każdy laptop o przeciętnych parametrach, niezaleznie od firmy, w jakiejs przyzwoitych( ale nie okazyjnie podejrzanie taniej cenie) bedzie dobry. Rzeczywiscie jak sie przegląda oferty to mozna znalezc wiele ogłoszen Acerów w cenie 1 300 np. kiedy np z HP czy Toshiby cięzko coś w tej cenie upolowac raczej:lol: Przy takiej cenie raczej nie liczyłabym na długą i udaną współpracę z takim laptopem.
Sama mam HP i go normalnie kocham:lol: Eksploatuje go dosc intensywnie^^, jeszcze nie sprawiał mi problemów, nawet najmniejszych. Polecam tą markę, wydaje się naprawdę solidna. Moj model byl w bardzo umiarkowanej cenie, bo z tego co pamietam to jakies 2 400 zł.
Pomijając już to ile ma pamieci, jaki ma dysk, procesor itp to ładnie mi go wyposażyli w salonie przy zakupie. Dzieki temu mam oprogramowania ( rózności antywirusowe czy firmowe ochronne), jakich np moja współlokatorka z Acerem nie ma i musiała juz robic 2 razy formata...choc to ja jestem piratem bez zahamować ;P, a ona siedzi 24 h na dobe na nk^^
No i walory estetyczne też nie przemawiają za Acerami.
Odnośnik do komentarza
Gość younglady
Najlepiej udaj się do sklepu i zapytaj się obsługi, która tam pracuje i na pewno Ci polecą coś dobrego bo oni znają (a przynajmniej powinni) się na tym najlepiej. Ja na przykład mam takiego laptopa: wasserman.pl/index.php?products=product&prod_id=971 i wystarcza mi w zupełności właśnie do tego co napisałaś :)
Odnośnik do komentarza
Wiesz co, ja bym ci poleciła zakup HP w sklepie swiatlaptopow.pl. Dla mnie HP to najlepszy wybór w tej cenie. Jest bezawaryjny, jedyne co się sypie co jakiś czas to windows...:rol: Ja co prawda jestem taka zdolna, że raz sobie uszkodziłam wtyczkę do zasilania i musiałam odesłać laptopa do serwisu, ale właśnie dlatego polecam ci ten sklep, że serwis też mają. Diagnozują bezpłatnie jeśli laptop jest kupiony u nich, naprawa odbywa się błyskawicznie. A wiem od znajomych, że czasem miesiącami (!) czekali na naprawę swojego. To naprawdę godne polecenia.
Odnośnik do komentarza
Gość LaCiruela
JolaRut napisał/a:
A co myślicie o samsungu N130? Mały 10calowym . Tak się nad nim zastanawiam bo taki mały jest mi potrzebny.


Nie wiem jak samsung, ale sama mam własne takiego małego laptopa i mogę podpowiedzieć, że trzeba zwracać uwagę na to, żeby ważył jak najmniej i miał jak najdłuższy czas trzymania baterii. Mój ma niestety tylko dwie godziny i to bardzo kłopotliwe :/
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...