Skocz do zawartości
Forum

Zachowanie nastolatek.


Gość xXxWhite_AngelxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xXxWhite_AngelxXx
Siemka:smilewinkgrin: Jak waszym zdaniem powinna sie zachowywac typowa nastolatka i co powinna mieć w swom pokoju, kosmetyczce czy torebce?? Powiedzcie wszystko co o tym wiecie. Oraz możecie powiedzciedz od siebie cos ciekaweg.

Pozdrawiam was koffane:D
Odnośnik do komentarza
Ja osobiscie uwazam ze nastolatka powinna zachowywac sie jak dziewczyna. NIby brzmi oczywiscie ale znam duzo dziewczyn ktore zachowuja sie jak chlopak. Widac to od razu po sposobie poruszania sie, wygladzie, sposobie wypowiadania sie, itp. Wkosmetyczce nastolatka powinna miec wiecej kosmetykow pielegnacyjnych takich jak np. kremy matujace, nawilzajace. A jesli chodzi o kosmetyki do makijazu to jakas maskara, puder matujacy, cienie do powiek w stonowanych kolorach i blyszczyk czy pomadka pielegnacyjna powinny styknac. A jesli chodzi o pokuj to jest rzecz gustu. W torebce ja np. nosze rzeczy ktore zawsze powinnam miec przy sobie w razie jakiegos wypadku np. lusterko, telefon, platki do demakijazu(jesli mowa o drobnej korekcie), wkladki higieniczne, itp.:smilewinkgrin:
Odnośnik do komentarza
a gdzie tu paradoks?
dla typowej nastolatki zupełnie naturalne sa pewne 'odchyły' ...^^
choc ja jakos łagodnie przeszłam przez ten okres, tym bardziej teraz szlag mnie trafia, a jednoczesnie rozbraja mnie zupełnie zachowanie pewnych znajomych mi gimnazjalistek, które uwazaja sie za bardziej dojrzałe niz 25 latki :lol: no ludzie...
majac 15 lat nie starajcie sie pokreslac na siłe swej dorosłosci, bo potem bedziecie marzyły o tym by miec znowu te 15 lat, by moc znowu zachowywac sie nie do konca powaznie i dojrzale. Same zobaczycie jak wasze zachowania, sposob kreowania samej siebie był smieszny, wrecz zenujacy mometami.
Ja mam co prawda nie całe 20 lat, wiec pewnie czesc z Was uzna ze nie mam prawa mowic o tym w ten sposob, ale to z biegiem czasu staje sie naprawde baaardzo widoczne i co poniektóre z Was, te z pewnym dystansem do siebie i otaczajacej rzeczywistosci, same dojda szybko do takich wniosków
Odnośnik do komentarza
Gość katieannmaggy
ja jestem nastolatką, i zauważyłam że większość dziewczyn, które znam zachowują się nietypowo, każdy jest trochę oryginalny, i moim zdaniem to dobrze
jedna jest dziewczęca, inna bardziej męska (ale nie dosłownie), jedna zwraca uwagę na coś, inna na coś innego, każdy jest inny i nastolatki też tak mają ;)
Odnośnik do komentarza
dalej nie widze tu paradoksu. dlaczego? bo nie istnieje dla mnie pojecie "typowej nastolatki"^^
no bo co ma oznaczac to okreslenie 'typowa'? typowa czyli jaka? gdy to słysze, nie mam przed oczami zadnego obrazku, który powinnien mi sie automatycznie nasunąć. Wczesniej moze istniały jakies wykreowane stereotypy, obecnie zróznicowanie wsrod młodziezy jest tak wielkie ze ciezko okreslic cokolwiek jako cos "typowego";)
Odnośnik do komentarza
Dlaczego ktoś ma być typowy tylko dlatego, by się nie wyróżniać? I cóż właściwie znaczy słowo "typowy"? Zastanów się jak chcesz przejść przez życie i tego się trzymaj, a nie wyznaczonych reguł i przechodzonych szlaków. To nie gwarantuje szczęścia. Ale w jednym z Shelby - nie zachowuj się jakbyś wszystko wiedziała i miała pół życia za sobą. Jak słucham niektórych "dam" z mojej klasy, co o każdym powiedzą jedynie coś złośliwego i tak im życie mija to naprawdę jestem dumna z tego, jaka jestem (choć według nich jestem idiotką bez mózgu cudem zachowującą funkcje życiowe). Co do kosmetyczki, pokoju itp. - to wszystko należy do ciebie, niech więc będzie takie, jak ci się żywnie podoba. Nie narzucaj sobie dziwnych zasad, których nie warto się trzymać. Zadbaj o charakter, wiedzę i światopogląd, a nie torebkę, gdyż na kosmetyki nigdy nie jest za późno, na wartości wyższe - niekoniecznie.
Odnośnik do komentarza
Gość monisia1323
Ja np. tancze i czasem w dresach chodze bo sa wygodne ale lubie miec zawsze ladna fryzurke lekki makijarz czy paznokcie ;d czasem na wakacje na zelu. Co mi sie nie podoba w nastoladkach ze probuja byc takie lejdi ze np. juz z przypadkowym chlopakiem w wieku 12 lat przezyla swoj 1 raz
Odnośnik do komentarza
Gość Mrs_Zelmerlow
Ja jestem dość spokojna i opanowana. Jestem odpowiedzialna i chyba, aż zabardzo jak na swój wiek. Na przykład nie pójdę z koleżnakami na wagary, bo boję się konsekwencji. Wiem, że to troche głupie co pisze, ale tak jest. Czasem chciałabym nieprzejmować się niczym i robić to na co mam ochote, ale coś w środku mi na to nie pozwala..
Odnośnik do komentarza
wiecie co, a dla mnie paradoksem jest stwierdzenie TYPOWA NASTOLATKA:ten czas jest przeznaczony na poszukiwanie swojego ja, nauczyciele w szkole znajdują w nastolatce ja, rodzice w domu jeszcze inne ja a gdy dziewczyny są z przyjaciółmi też odnajdują siebie, kurcze ja byłam właśnie taka, że ciągle coś robiłam, nie byłam bierna, przez co wpadałam w tarapaty-przeszłam od nałogowego odchudzania się z kości na ości, przez pyskówkę az do dojrzałości umysłowej i znalezienia swojego stylu, tego jak chce sie ubierac i wyglądac... super jest być nastolatką i zakochiwać się w chłopakach na których za 2 miesiące już nie możemy patrzeć, nie ma sposobu na przeżycie tego czasu, ale zabawa z umiarem jest wskazana:) jeśli chodzi o kosmetyki to błyszczyki mascary do rzęs i wszelkie środki antybakteryjne to chyba to co najbardziej jest potrzebne nastolatce:-)) a pokój urządzany tak aby był po prostu przytulny chyba bedzie najlepsza wizytówką nastolatki...
Odnośnik do komentarza
Gość ilona_wol
hmmm Ja jak sobie przypomne siebie to wydaje mi sie ze troszke przesadzilam nie mowie ze przegielam na maxa ale z czasem czlowiek patrzy na niektore rzeczy inaczej.kazdy ma swoj charakter,upodobanie kurcze nie wiem wszystko ok byle by z glowa :D:D
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...