Skocz do zawartości
Forum

Języki obce


Gość Andzioreq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość deths_angel
A ja... Angielski, niemiecki. Usiłowałam się zapisać na k. rosyjskiego. Ale nie wypaliło. W wolnym czasie esperanto, czeski. Szczytny cel; chiński albo japoński. Ni hao!:D A prócz tego tak myślę sobie o duńskim i łacinie:) Per aspera ad astra:D
PozdrawiamB)
Odnośnik do komentarza
Uczę się angielskiego chyba od 8 lat,ale dosc mało intensywnie i umiem go na poziomie dość przyzwoitym, niemieckiego uczę sie tyle samo a nie umiem nic xD Kompletnie nie trafia do mnie ten jezyk...
teraz chciałabym zacząć hiszańsski lub francuski? Mozecie mi doradzic którym sie zająć? Który jest waszym rodzajem przystępniejszy?
Odnośnik do komentarza
Gość BlackSwan
Oprócz polskiego znam angielski i francuski (mieszkam za granicą, a polskiej szkoły nie ma), uczę się niemieckiego i łaciny (to drugie to nuda -.-''), chciałabym się nauczyć hiszpańskiego, portugalskiego, niemieckiego, norweskiego, fińskiego.......

Po prostu chcę znać bardzo dużo języków obcych, bo to jest coś, co uwielbiam :D
Odnośnik do komentarza
a ja uczylam sie rosyjskiego i anglika a teraz mam francuski i anglika. dlatego moge szczerze polecic jezyk francuski. nie jest bardzo trudny. moge powiedziec ze raczej ciekawy. a na pewno francuski jest bardziej znany niz niemiecki. moj braciak chodzil 3lata na francuza i teraz w liceum na niemiecki chodzi i mowi ze to nuda i ze zaluje decyzjii ze nie kontyluuje nauki francuskiego:Dale to juz tylko wedlug wlasnych upodoban:smilewinkgrin:
Odnośnik do komentarza
Gość Mrs_Zelmerlow
Najbardziej to lubię angielski. Zaczęłam się go uczyć mając 5 lat i do dziś nauka tego języka sprawia mi przyjemność. Oprócz tego w tym roku byłam na trzech konkursach o wiedzy z kultury Wielkiej Brytanii i USA, bo uważam, że co jak co, ale ta tematyka jest wprost stworzona dla mnie. Czytanie takich ciekawostek traktuje jako jeden ze sposobów na spędzenie wolnego czasu..
Odnośnik do komentarza
Gość zarrakh
uczyłam się angielskiego i francuskiego. przez pewien czas miałam niemiecki, ale to niechlubna przygoda :P nie cierpię tego języka, nie mogę go słuchać, więc nigdy się go nie nauczę :P
za to francuski jest piękny i szczerze polecam. ja się w nim zakochałam, choć może nie należy do najłatwiejszych, ale jest na serio bardzo przyjemny, gdy się już ogarnie podstawy.
Odnośnik do komentarza
Gość Misia0014
ja narazie ucze się angielskiego i niemieckiego. ale przyznam, że niemiecki ma zbyt dziwną wymowę i pogmatwane zasady, więc go nie lubię. po gimnazjum zamierzam się zapisać na jakiś kurs jezyków: może francuski lub włoski? :D
Odnośnik do komentarza
Włoski podobno jest łatwy i przyjemny. W liceum połowa mojej klasy wybrala sobie jako 2 jezyk włoski wlasnie < a ja głupia kontynuowałam niemiecki :lol:> i większość była baaaardzo zadowolona, 4 osoby z tego wszystkiego aż poszły na italianistykę :p

Widzę, ze każdy ma problem z tym niemieckim. Rzeczywiscie wymowa jest trudna, cięzko zrozumiec co mówią...^^ ale za to gramatyka byla dla mnie bardzo przyjemna w nauce. Załuje ze tak zawsze z dystansem podchodziłam do nauki tego jezyka, bo nigdy sie nie przykładałam, tylko tyle co było potrzebne i wymagane na sprawdzianach^^
a teraz sama się juz chyba nie zbiore zeby wrócic do nauki... Chociaz biorac pod uwagę ze mam wyjątkowo mizerne zdolnosci jezykowe, zamiast marnowac czas na naukę czegos nowego moze jednak lepiej wrócic do tego cholernego niemca?
Zaczelam sie uczyc hiszpanskiego. Jestem po 2 lekcjach. Fajny jest, ale dziwny...^^ o ile w ang i niem były widoczne duże podobienstwa to tutaj wszystkiego zasady są całkiem nowe :rol:
Odnośnik do komentarza
Gość Misia0014
a dla mnie to może właśnie to za duże podobieństwo przeszkadza...jak mam niemiecki, a następnego dnia angielski to mówię ze zbyt twardym akcentem, za to jak po angielskim jak mam niemca to mówię z angielskim akcentem. dlatego chyba lepiej, abym zaczęła się uczyć innego. bo w sumie nie zamierzam odwiedzać Niemiec, więc bardziej przyda mi się francuski i włoski, bo tam właśnie chciałabym pojechać w przyszłości :D
Odnośnik do komentarza
we włoskim nie ma chyba wiekszych róznic w pisowni i wymowie wiec to juz pewnie duze ułatwienie :>
Moja kolezanka zaczeła się uczyc od zera 3 lata temu, w lipcu byla we Włoszech i spokojnie potrafiła sie dogadac z przystojnymi Włochami w klubie, wiec chyba opłaca się zastanowić nad tym jezykiem. zwłaszcza jak się jest jeszcze młodym i słowka łatwo wchodzą do głowy :lol:
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...