Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Berenika26

Rozwój naszych dzieci

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Berenika26
czy znacie jakieś strony portale dla dzieci gdzie można nie tylko grać, ale czegoś się dowiedzieć? przerażają mnie juz te wszystkie gry, strzelanki, szukam czegoś o kulturze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość irwin
no to mega skomplikowane zadanie wyszlo :P gra bez przemocy? chyba nie mozliwe :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość fusu
Nie ma gier bez przemocy, no niestety. nawet zwykłe platformówki ucza kopac, pluc, strzelać. O kulturze....hmmm... musze przyznac ze to zaniedbalam. nie za bardzo sie do tego przykladam. chyba musze to nadrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość biancaa
oj chyba nie az tak skomplikowane to zadanie , bez przesady jeśli dziecku poświęci sie troche czasu i zechce razem z nim pobuszować po necie to można naprawde fajne rzeczy powyszukiwać , sporo takich stron zachęcających dzieci brania udziłu w konkursach i wydarzeniach do nich skierowanych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bratek
Kultura dla dzieci to ważna sprawa.znajoma poleciła mi kulturaviva -dla dzieci .Fajna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wedrujaca
sama tam nie zaglądałam ale dużo dobrego słyszałam o grach na cartoon network

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kalinas15
Niektóry gry na CN dla dzieci są OK, aczkolwiek jak zwykle jest problem, aby znaleźć gry ciekawe dla dziecka, jednocześnie merytorycznie OK, jeśli mają być dodatkowo edukacyjne, też mam ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MagdaMalaMi
Myślę, że najlepszą zabawą dla naszych pociech są przeróżne zajęcia pozaszkolne. Polecam wyszukiwarkę WWW.POZASZKOLNE.PL, na której znajdziecie fajne zajęcia pozalekcyjne dla waszych dzieci. Taki czas wolny bez rodziców i w gronie rówieśników bardzo rozwija samodzielność i pomaga nawiązać nowe kontakty, a dziecko nie będzie siedziało przed komputerem i telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie lepiej byłoby zapisać dziecko do przedszkola, które oferuje bogaty wybór zajęć dodatkowych? Tequesta właśnie otwiera swoją nową placówkę na Białołęce na ul. Zdziarskiej 61. Do tego przedszkola dwujęzycznego zapisałam też swoją córkę i obie jesteśmy zachwycone, pomieszczenia wewnątrz są bardzo nowoczesne, a nauczyciele przemili :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość klarkasz

Ja odciągam dziecko od sieci. Niestety jak jest u dziadków, to tylko by siedział w tablecie. Może to śmieszne, ale robię własny plac zabaw w ogrodzie. Mam już matę na podłoże, taka bezpieczną, przeciwwypadkową, kupiłam od Flexi zone https://flexizone.pl/ i bardzo polecam, ale mam też domek. Może nie jest to domek na drzewie, ale też jest porządny, fajny, dużo pracy w niego włożyłam i teraz, nawet późną jesienią można się w nim bawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anilka

Moje zabieram ze sobą na długie spacery, jest jeszcze malutkie, ma roczek, ale uwielbia być na świeżym powietrzu, wiec spacerówka z coletto https://www.coletto.pl/ to jej żywioł. I mój też, bo świetnie się prowadzi, jest mega wygodna i wytrzymała. Starsze też dużo przebywały na zewnątrz i bardzo dobrze się rozwijały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janek Illiv

Istnieje wiele witryn z grami edukacyjnymi lub kolorowymi, ciekawymi filmikamy dla dzieci, ale ja nadal jestem zwolennikiem tak zwanej„starej szkoły”. Oczywiście, jest to wygodne, gdy dziecko nie szarpie cię każde kilka minut a spokojnie siedzi przy laptopie czy tablecie, ale ja jednak cenię komunikację na żywo. Jeszcze lepiej, jeśli ta komunikacja ma charakter edukacyjny. Korzystamy z usług korepetytora z sewisu https://buki.org.pl/korepetycje/fizyka/, który podchodzi do zajęć z moim dzieckiem w bardzo oryginalny i indywidualny sposób. Dziecko jest bardzo zadowolone zajęciami i szybko przyswaja informacje przekazane przez nauczyciela. Myślę że jest to ważne aby dziecko rozwijało swoje umiejętności i inteligencję mając dużo kontaktu z rzeczywistością a nie tylko za pomocą technologii komputerowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo Pani rozumiem:)
Zaczęłam uczyć się wspólnie z dzieckiem j. angielskiego. I jest to tak cudowne! Zwiększa się komunikacja, zbliżamy się i dostajemy nową wiedzę. Wybraliśmy naukę z nauczycielem indywidualnym ponieważ znalazłam fajny artykół, który przekonał mnie https://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/79310-cechy-nauki-jezyka-angielskiego--indywidualny-korepetytor-czy-kursy-jezykowe- i zostałam się jaknajbardziej zadowolona 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My również chcieliśmy aby maluchy od najmłodszych lat miały styczność z językiem angielskim dlatego też zapisalismy je do prywatnego przedszkola Tequesty 🙂 jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość omki

Zabawki kupujemy w zależności od wieku dziecka. Podczas zabawy dziecko uczy się wielu zasad rządzących światem. Kiedy wkłada klocki do pudełka czy upuszcza grzechotkę na podłogę, poznaje związki przyczynowo-skutkowe. Zabawki pobudzają wyobraźnię, pomagają wejść w świat fantazji, rozwijają kreatywność. Starsze dzieci uczą się różnych ról społecznych przez naśladowanie dorosłych i powinni mieć zabawki, które mu w tym pomogą takie jak : zestaw do majsterkowania, strój pielęgniarki itp.
Zabawki zmuszają też do ruchu, dziecko wyciąga po nie rączki, łapie, rzuca. A ruch wzmacnia ciało, rozwija koordynację i refleks. Zabawka edukacyjna z kolei pobudza dziecko do myślenia, prowokuje do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Kiedy dziecko poradzi sobie z zadaniami, jakie stawia przed nim zabawa, zdobywa zaufanie do samego siebie i jego samoocena wzrasta. Przytulanki są przyjaciółmi dzieci, pomagają im zasnąć, odganiają lęki i smutki, sprawiają, że dziecko czuje się bezpieczne. Natomiast klocki, puzzle i gry planszowe uczą dzieci zasad współdziałania, wpływają na kreatywność, pobudzają myślenie, wpływają na poziom inteligencji i rozwój intelektualny.
Ze swojej strony polecam wypróbowanie modelinek Hey Clay dla dzieciakow. Nie musicie od razu kupować całego zestawu. W Netto obecnie jest promocja, w ramach której mozna otrzymać saszetki z modelinka do zakupów:
https://masakreatywnosci.netto.pl/

Zobaczcie sobie na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość BognaWoźniak

Bardzo dużo ciekawych informacji na temat dziecięcego zdrowia, jego rozwoju, odżywiania czy nawet zabaw znajdziecie na stronce Junior Angin https://blog-juniorangin.pl/. Tam jest cała masa praktycznych wskazówek, które pomogą wieli rodzicom, zarówno tym początkującym, jak i tym znacznie bardziej doświadczonym. Jak wiadomo, każde dziecko jest inne i to co sprawdziło się w przypadku starszego rodzeństwa, niekoniecznie będzie zaakceptowane przez młodszego malucha 🙂 Moim zdaniem warto tam zajrzeć i poszukać pomysłów na kreatywne zabawy albo inspiracji kulinarnych na posiłki dla małego niejadka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...