Skocz do zawartości
Forum

Rozwój naszych dzieci


Gość Berenika26

Rekomendowane odpowiedzi

oj chyba nie az tak skomplikowane to zadanie , bez przesady jeśli dziecku poświęci sie troche czasu i zechce razem z nim pobuszować po necie to można naprawde fajne rzeczy powyszukiwać , sporo takich stron zachęcających dzieci brania udziłu w konkursach i wydarzeniach do nich skierowanych ;)
Odnośnik do komentarza
Gość MagdaMalaMi
Myślę, że najlepszą zabawą dla naszych pociech są przeróżne zajęcia pozaszkolne. Polecam wyszukiwarkę WWW.POZASZKOLNE.PL, na której znajdziecie fajne zajęcia pozalekcyjne dla waszych dzieci. Taki czas wolny bez rodziców i w gronie rówieśników bardzo rozwija samodzielność i pomaga nawiązać nowe kontakty, a dziecko nie będzie siedziało przed komputerem i telewizorem.
Odnośnik do komentarza

A nie lepiej byłoby zapisać dziecko do przedszkola, które oferuje bogaty wybór zajęć dodatkowych? Tequesta właśnie otwiera swoją nową placówkę na Białołęce na ul. Zdziarskiej 61. Do tego przedszkola dwujęzycznego zapisałam też swoją córkę i obie jesteśmy zachwycone, pomieszczenia wewnątrz są bardzo nowoczesne, a nauczyciele przemili :)

Odnośnik do komentarza
Gość klarkasz

Ja odciągam dziecko od sieci. Niestety jak jest u dziadków, to tylko by siedział w tablecie. Może to śmieszne, ale robię własny plac zabaw w ogrodzie. Mam już matę na podłoże, taka bezpieczną, przeciwwypadkową, kupiłam od Flexi zone https://flexizone.pl/ i bardzo polecam, ale mam też domek. Może nie jest to domek na drzewie, ale też jest porządny, fajny, dużo pracy w niego włożyłam i teraz, nawet późną jesienią można się w nim bawić.

Odnośnik do komentarza
Gość Janek Illiv

Istnieje wiele witryn z grami edukacyjnymi lub kolorowymi, ciekawymi filmikamy dla dzieci, ale ja nadal jestem zwolennikiem tak zwanej„starej szkoły”. Oczywiście, jest to wygodne, gdy dziecko nie szarpie cię każde kilka minut a spokojnie siedzi przy laptopie czy tablecie, ale ja jednak cenię komunikację na żywo. Jeszcze lepiej, jeśli ta komunikacja ma charakter edukacyjny. Korzystamy z usług korepetytora z sewisu https://buki.org.pl/korepetycje/fizyka/, który podchodzi do zajęć z moim dzieckiem w bardzo oryginalny i indywidualny sposób. Dziecko jest bardzo zadowolone zajęciami i szybko przyswaja informacje przekazane przez nauczyciela. Myślę że jest to ważne aby dziecko rozwijało swoje umiejętności i inteligencję mając dużo kontaktu z rzeczywistością a nie tylko za pomocą technologii komputerowych.

Odnośnik do komentarza

Bardzo Pani rozumiem:)
Zaczęłam uczyć się wspólnie z dzieckiem j. angielskiego. I jest to tak cudowne! Zwiększa się komunikacja, zbliżamy się i dostajemy nową wiedzę. Wybraliśmy naukę z nauczycielem indywidualnym ponieważ znalazłam fajny artykół, który przekonał mnie https://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/79310-cechy-nauki-jezyka-angielskiego--indywidualny-korepetytor-czy-kursy-jezykowe- i zostałam się jaknajbardziej zadowolona ?

Odnośnik do komentarza

Zabawki kupujemy w zależności od wieku dziecka. Podczas zabawy dziecko uczy się wielu zasad rządzących światem. Kiedy wkłada klocki do pudełka czy upuszcza grzechotkę na podłogę, poznaje związki przyczynowo-skutkowe. Zabawki pobudzają wyobraźnię, pomagają wejść w świat fantazji, rozwijają kreatywność. Starsze dzieci uczą się różnych ról społecznych przez naśladowanie dorosłych i powinni mieć zabawki, które mu w tym pomogą takie jak : zestaw do majsterkowania, strój pielęgniarki itp.
Zabawki zmuszają też do ruchu, dziecko wyciąga po nie rączki, łapie, rzuca. A ruch wzmacnia ciało, rozwija koordynację i refleks. Zabawka edukacyjna z kolei pobudza dziecko do myślenia, prowokuje do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Kiedy dziecko poradzi sobie z zadaniami, jakie stawia przed nim zabawa, zdobywa zaufanie do samego siebie i jego samoocena wzrasta. Przytulanki są przyjaciółmi dzieci, pomagają im zasnąć, odganiają lęki i smutki, sprawiają, że dziecko czuje się bezpieczne. Natomiast klocki, puzzle i gry planszowe uczą dzieci zasad współdziałania, wpływają na kreatywność, pobudzają myślenie, wpływają na poziom inteligencji i rozwój intelektualny.
Ze swojej strony polecam wypróbowanie modelinek Hey Clay dla dzieciakow. Nie musicie od razu kupować całego zestawu. W Netto obecnie jest promocja, w ramach której mozna otrzymać saszetki z modelinka do zakupów:
https://masakreatywnosci.netto.pl/

Zobaczcie sobie na stronie.

Odnośnik do komentarza
Gość BognaWoźniak

Bardzo dużo ciekawych informacji na temat dziecięcego zdrowia, jego rozwoju, odżywiania czy nawet zabaw znajdziecie na stronce Junior Angin https://blog-juniorangin.pl/. Tam jest cała masa praktycznych wskazówek, które pomogą wieli rodzicom, zarówno tym początkującym, jak i tym znacznie bardziej doświadczonym. Jak wiadomo, każde dziecko jest inne i to co sprawdziło się w przypadku starszego rodzeństwa, niekoniecznie będzie zaakceptowane przez młodszego malucha ? Moim zdaniem warto tam zajrzeć i poszukać pomysłów na kreatywne zabawy albo inspiracji kulinarnych na posiłki dla małego niejadka 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...