Skocz do zawartości
Forum

Biżuteria antyczna


Gość stonka2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są na forum jakieś miłośniczki biżuterii antycznej? Mnie osobiście bardzo fascynuje, a to za sprawą mojej babci, która kilka lat temu podarowała mi piękny pierścionek z wielkim oczkiem, który sama dostała od swojej babci. Od tamtej pory zaczęłam się interesować taka biżuterią i skrupulatnie powiększać swoją kolekcję. Mój zbiór nie jest zbyt okazały, bo takie rzeczy są bardzo drogie, ale mam nadzieję, że kiedyś będzie mnie stać, by go znacznie powiększyć. A Wy posiadacie takie "perełki", w których kryje się jakaś historia?
Odnośnik do komentarza
Ja niestety nic po babciach nie mam. Obie ucierpiały w czasie wojny. Jednak moja mama zachowała kilka pierścionków, które myślę, będą u nas przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jestem ciekawa jaka będzie ich wartość za kilkadziesiąt lat :) Może moja prawnuczka będzie dzięki temu bogata?
Odnośnik do komentarza
Zgadza się, biżuteria antyczna to nie tylko wygląd, ale też dobra inwestycja. Wiadomym faktem jest, że w przyszłości będzie ona więcej warta. Osobiście może aż tak bardzo nie interesuje się kolekcjonowaniem, mam może z 1-2 antycznie broszki, które mają jednak dla mnie wartość czysto historyczną.

Czy mówiąc pierścionek z wielkim oczkiem, masz może namyśli coś w stylu takiej o to broszki z kwarcowym kocim okiem i emalią ?

Odnośnik do komentarza
Niria, no coś w tym stylu, piękna jest ta broszka :), mój pierścionek jest bardzo podobny, tylko kamień ma inny, rubin chyba, ale też złoty z podobnymi zdobieniami.
W chwili obecnej fascynuje mnie wszystko, co wygląda na antyk, ale szczerze, to nie mam zielonego pojęcia jak odróżnić oryginał od kopii :/.
Odnośnik do komentarza
fusu, fajna ta stronka, maja nawet system aukcyjny, więc można co nieco policytować i mieć pewność, że kupujemy oryginał. Ma być niedługo konkurs na ich fanpagu na facebooku, do wygrania jakiś fajny pierścionek, już się nie mogę doczekać :).
Odnośnik do komentarza
Ja też biorę udział :)
Czy ktoś może zna odpowiedź na to pytanie:
Skąd pochodzi nazwa drogocennego kamienia szlachetnego- „Morganit”?:
a) Od nazwiska J.P. Morgana- słynnego bankiera i finansisty.
b) Od nazwiska Morgana Freemana- słynnego aktora.
c) Od Organizacji Morgan Motor Company.
d) Od miasta Morgan w stanie Georgia, USA

Będę wdzięczna za pomoc :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...