Skocz do zawartości
Forum

Jak często pieczecie?


Gość adelka555

Rekomendowane odpowiedzi

Jest masa stron internetowych poświęconych przepisom na ciasta i ogólnie kulinariom, więc tam możesz znaleźć naprawdę dużo takich prostych receptur.
Na wstępie poczytaj sobie trochę tutaj: http://modaija.pl/wypieki-po-mistrzowsku/ żeby zdobyć chociaż takie podstawy na temat pieczenia.
Jak już zabierzesz się za pieczenie, pamiętaj o udekorowaniu ciasta - to zawsze robi dobre wrażenie na gościach :)
Odnośnik do komentarza

U mnie w domu ciasta piecze się przynajmniej raz na tydzień. Nieraz gdy złapie mnie ochota na coś słodkiego, a w domu nie mam akurat jajek, to korzystam z tego świetnego i bardzo prostego przepisu:

Składniki ciasta (na małą tortownicę o średnicy 18-20 cm):
1,5 szklanki mąki pszennej
4 łyżki kakao
1 szklanka drobnego cukru do wypieków (można dać mniej)
1 łyżeczka sody oczyszczonej
szczypta soli
1 łyżeczka octu (pomaga sodzie "podnieść" ciasto)
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii (pominęłam)
5 łyżek oleju o neutralnym smaku
1 szklanka (250 ml) wody (gdyby jednak ktoś chciał, to można wodę zamienić na mleko)

Przygotowanie ciasta czekoladowego:
Należy pamiętać aby wszystkie składniki miały temperaturę pokojową.
Mąkę, kakao, sodę, cukier i sól przesiać do miski.
Wlać ocet, olej i wodę lub mleko, ew. ekstrakt waniliowy. Wymieszać łopatką, do połączenia się składników (teraz można dodać bakalii, orzechów czy co kto lubi).
Tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia. Przełożyć do niej ciasto i piec w temperaturze ok. 160ºC przez około 35 45 minut lub do tzw. suchego patyczka. Ciasto powinno odstawać od brzegów formy. Ma być sprężyste przy dotyku.
Wyjąć z formy i wystudzić.
Po ostudzeniu polać z polewą czekoladową i opruszyć wiórkami kokosowymi. Ja również przekładam takie ciasto powidłami śliwkowo-czekoladowymi. Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Gość marta2233

Ja po świętach mam bardzo dużo ciast. Nie wiem kiedy to zjemy ale już wypadałoby bo jednak leci ten drugi dzień....

Teraz jem natomiast ptasie mleczko. Tradycyjne wedlowskie waniliowe ptasie mleczko.Nie chciało mi się wracać do pracy po świętach i to ptasie mleczko trochę osładza mi powrót :)

Mam jeszcze ochotę na czekoladę karmellove.

Odnośnik do komentarza

Ja niestety też nie mam dużego doświadczenia w pieczeniu, ale chociaż muffiny mi wychodzą :) Są bardzo proste do zrobienia, trudno je zepsuć a są pyszne! Wszystkie akcesoria do pieczenia i to nie tylko do muffin znajdziesz w sklepie Savpol. Czy to blachę, czy papilotki, czy dekoracje. Trzymam kciuki za naukę pieczenia i sama się za to zabieram ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Daminke

Ciast i tortów praktycznie nie piekę. Nie mam na to czasu, poza tym nie mam takiej dużej rodziny aby koniecznie piec dla niej duże ciasta ( pewnie nie byłoby komu tego jeść).

Polecam jednak kupienie sobie takiego opiekacza do orzeszków
https://sklep.gkpge.pl/Opiekacz-do-orzeszk%C3%B3w-24-szt-XL-AD-3039

Można bardzo prosto robić ciasteczka. I w kilka chwil możecie upiec mniejszą ilość ciasteczek, które będą na pewno zdrowsze niż sklepowe ( same wiecie co do nich dodajecie i będziecie wiedziały że takie orzeszki nie będą miały w sobie żadnych szkodliwych dodatków).

Odnośnik do komentarza

Ja też uwielbiam ciasta! Wolę raczej je jeść niż robić. Ale z czasem się nauczy człowiek wszystkiego. Moja kobieta robi wspaniałe ciasto piernikowe i sernik. A Ja raczej uwielbiam piec na dworze. Ostatnio zakupiłem z tej strony https://www.cookking.pl/ wspaniały grill ogrodowy. Są jeszcze kociołki i inne paleniska. Więc dla każdego znajdzie się jakaś super oferta. W przygotowaniu kiełbasek i dobrych kurczaków jestem mistrzem. Więc każdy przy dobrym piwie jest zadowolony. ? Naprawdę polecam ? 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...