Skocz do zawartości
Forum

Szybki obiad


Gość serena1985

Rekomendowane odpowiedzi

Gnocchi smażone na maśle z dużą ilością czosnku, pod koniec dorzucić pomidorki koktajlowe  na wierzch posypać parmezanem albo drobno posiekanym serem żółtym, mozzarellą..co kto woli

Makaron w sosie śmietanowo-szpinakowym z dużą ilością czosnku +pomidorki koktajlowe do tego na wierzch łosoś (mogą być brzuszki, bo dają super posmak) i na wierzch ricotta

Cukinia faszerowana mięsem mielonym albo kaszą jaglaną w sosie pomidorowym, na wierzch mozzarella i do piekarnika

Lubię też zupę grzybowa i różnego rodzaju  potrawy z suszonymi grzybami https://sielankowelove.pl/reklama/grzyby-suszone-przyprawa-z-lasu/ Jak tutaj :)

Odnośnik do komentarza

Zupy kremy to zawsze super obiady - są sycące, można zjeść z jakimiś dodatkami (albo na szybko zrobić do nich podpłomyki - sama mąka, woda i przyprawy, chwila roboty) i są ZDROWE, lepsze niż odmrażane frytki. Gotujesz ziemniaki i jakieś inne warzywo które ma być baza, doprawiasz, dajesz trochę bulionu, miksujesz i voil ?  Ja najbardziej lubię zupę czosnkową - ziemniaki, czosnek, ser twardy tarty - smakuje jak ser w ziołach z zupek chińskich, a jest pewnie milion razy zdrowsze

Odnośnik do komentarza

ZDECYDOWANIE jako były student, z czystym sumieniem polecam wszelkiego rodzaju makarony! 
Sos (przeróżne smaki można stworzyć, ewentualnie zakupić w supermarkecie ? ) z kurczakiem, mięsem mielonym, bez mięsny z samymi warzywami.
Jeśli makaron Ci się znudzi to ryż jest świetnym zamiennikiem (równie szybkim w przyrządzeniu, co makaron). 
Dodatkowo można sobie ugotować większą porcję, a na następny dzień, czy kolejne dni, odgrzać i po sprawie ?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak Wam ale mi szybki obiad zazwyczaj kojarzy się z czymś gotowym do odgrzania. Nie ma się co oszukiwać, takie jedzenie nie za wiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem. A przecież zdrowie mamy jedno więc warto o nie zadbać. Najlepszym wyjściem z sytuacji jest nauka gotowania. W zasadzie to nie zajmuje ona jakoś dużo czasu, potrzeba jedynie trochę chęci. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć w internecie. Podobnie jest z przepisami, wiele inspiracji jest chociażby tutaj - https://uwielbiam.pl/przepis/czekoladowe-babeczki-bombki To świetna okazja na zaskoczenie swoich bliskich swoimi umiejętnościami kulinarnymi ? Szczególnie na nadchodzące święta.

Edytowane przez kar0lina
Odnośnik do komentarza

Na szybko to najlepiej chyba makaron. Sos może być ze słoika albo można zrobić oczywiście samemu, taki jaki chcemy. Tak samo można do ryżu zjeść sos. Ja polecam Wam Makaron konjac tagliatelle bezglutenowy BIO 385 g - Better Than Foods - https://fitorsweet.pl/Ryze,-kasze,-makarony/Makarony/Bezglutenowy/Konjac/Makaron-konjac-tagliatelle-bezglutenowy-BIO-385-g---Better-Than-Foods Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować, to zachęcam. Podejrzewam, że Wam posmakuje ?

 

Odnośnik do komentarza

Warto przede wszystkim szukać ciekawych i zdrowych przepisów, ale również ułożyć sobie cały jadłospis. Jeżeli rozważacie przejście na dietę ketogeniczną, ale nie macie pomysłów jak się za to zabrać od strony posiłków to koniecznie sprawdź jak mogą wyglądać keto obiady. Taką moją ulubioną pozycją jest "Keto Kurczak w Boczku" oraz Keto Hamburger, także chętnie poznam Wasze propozycje na obiad które też bym mogła sobie przygotować dla urozmaicenia :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...