Skocz do zawartości
Forum

Szybki obiad


Gość serena1985

Rekomendowane odpowiedzi

Gość serena1985
a z jakich korzystasz? Bo ja czasami gotuję makaron i dodaję sos ze słoiczka - ale jakoś tak już mi się znudziło :/ no a tych potraw 3-minutowych ci się zalewa wrzątkiem to nie trawię :/
Odnośnik do komentarza
Gość serena1985
Finess_com_pl napisał/a:
Jeśli sos do makaronu to na pewno nie w słoiczku. Polecam pomidory w puszce (Lidl ma niesamowicie tanie i dobre). Wrzucasz puszkę pomidorków, dolewasz nieco wody. Jak się zagotuje, blender w ruch. Do tego zioła - bazylia, oregano, sól, pieprz, nieco czosnku i oliwa z oliwek. Sosem zalewasz ugotowany makaron, dusisz przez chwilę wszystko razem. Nakładasz na talerzyk i posypujesz serem! Możesz dodać mięso mielone do sosu, oczywiście usmażone z dodatkiem cebulki. Jak dodasz śmietany, masz nieco łagodniejszą wersję.



poleciałam do lidla po szybkie zakupy i zrobiłam makaron ( a raczej sos) wg Twojego przepisu, tylko nie mam blendera i od sąsiadki musiałam pożyczyć :/ (kuchnia na dorobku) wyszło pysznie, ale przyznam że trochę czasu mi to zajęło - może kwestia w prawy bo kucharka też "na dorobku" (znaczy uczę się)
Odnośnik do komentarza
Gość sarenka_2907
serena1985 napisał/a:
a z jakich korzystasz? Bo ja czasami gotuję makaron i dodaję sos ze słoiczka - ale jakoś tak już mi się znudziło :/ no a tych potraw 3-minutowych ci się zalewa wrzątkiem to nie trawię :/


Nie te zalewane odpadają. Korzystam ostatnio z Lubella Szybko z patelni.
Odnośnik do komentarza
Ja często kupuje lasagne w tesco jak nie mam czasu i pomyslu :) polecam zupy z mrożonek, mają dużo minerałów a szybko się je robi albo kurczak posiekany w drobniejszą kostkę, upieczony na patelni, do tego sos z jogurtu naturalnego i curry a jako dodatek ryż szybko gotujący się do 10 min. Ale równiez poczekam na odpowiedzi, jestem ciekawa co gotujecie w pośpiechu bo ja kucharką najlepszą nie jestem a może akurat coś mnie zainspiruje :) trzeba sie troche podszkolić, zeby nie kupować ciągle gotowców, wprawa czyni mistrza jak to mówią :D
Odnośnik do komentarza
Gość iwonagurdak
ja na szybkiego robię np cukinię z mięsem mielonym na patelni, zupy krem najlepiej z kostki :D oczywiście wszystko z ryżem i piersią z kurczaka (bardzo lubię z dodatkiem mango i chili) albo ryby, krewetki w sosie śmietanowym, jest wiele prostych i szybkich przepisów ;)
Odnośnik do komentarza
Gość widlowy
Ja na szybki obiad biorę pierś kurczaka, kroje w kostkę podsmażam na patelki grillowej, wrzucam paczkę warzyw mrożonych, dodaje kilka oliwek, przecier pomidorowy i odrobinę ajwaru. Jak wszystko się podgotuje, wykładam na talerz, polewam oliwą truflową i ścieram trochę parmezanu.
Odnośnik do komentarza
Gość daria84
Mój ostatni szybki obiad to podsmażona pierś kurczaka, sos słodko-kwaśny i makaron rurki. Wszystko robi się około 20 minut, a jest całkiem dobre. Teraz też można kupić młode ziemniaczki i ugotować je, posypać koperkiem i zjeść ze zsiadłym mlekiem lub kefirem. :)
Odnośnik do komentarza

Najszybciej ogarnąć makaron z dodatkami - albo po chińsku, albo po włosku. Osobiście polecam pesto z jarmużu (pyszne i bardzo zdrowe - a do tego znacznie mniej kaloryczne niż klasyczne pesto. Znalazłam produkt, który w składzie zamiast orzeszków piniowych ma orzechy włoskie. Fajna opcja na szybki obiad albo kolację

Odnośnik do komentarza

Polecam zerknać sobie na stronę Netto, aktualnie jest tam sporo przepisów od finalisty Masterchef - Mateusza Zielonki:

https://netto.pl/mistrzowskie-przepisy-mateusza-zielonki/

Ze swojej strony polecam hot dogi po francusku, nie są jakies skomplikowane ale jest to dobra wieczorna kolacja albo lekki obiad.

Skladniki:
mrozone ciasto francuskie
parowki
potarkowany ser
olej do formy

Ciasto lekko rozmrozic, rozwinac i pokroic na prostokaty. Posrodku kazdego polozyc obrana parowke, posypac serem i zrolowac. Klasc na lekko natluszczonej blasze i piec ok.20 min w temp. 200°C.

Odnośnik do komentarza
Gość bigosinska

ja też jakoś się zniechęciłam do gotowania, tęskno mi za jedzeniem w restauracjach, ale pewnie jeszcze nie prędko a do tego przez pracę zdalną mój dzień pracy wydłuża się, nie raz na obiad mam coś z zamrażarki, dobre mrożone dania ma frosta, dzisiaj sobie zrobiłam Paellę, dobrze wyszla, doprawiłam po swojemu, jeden woreczek to porcja dla 2 osób

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...