Skocz do zawartości
Forum

Lepsze jest grillowane??


Gość kinia23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kropla w morzu
Zależy jak kto gotuje:) Dobrze przyprawiona potrawa przygotowana na parze bije na głowę wszytsko inne. Potrawy są też dużo bogatsze w witaminy i składniki odżywcze i smakują bardziej "autentycznie". Przynajmniej moim zdaniem (oczywiście):).
Odnośnik do komentarza
Gość Dorota84
grillowane, pieczone w piekarniku, gotowane na parze w sakiewkach z papieru... mniam :) lubię zdrową kuchnię, od jakiegoś czasu staramy się zmieniać nawyki żywieniowe, więc i gotowanie jest u nas zdrowsze :) Ostatnio moim dobrym przyjacielem w kuchni jest papier do gotowania, ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni, a potrawy w nim przygotowane nie tracą smaku, aromatu, nie wysuszają się. Muszę poszukać więcej przepisów, bo mam wrażenie, że nie wykorzystuję go w pełni ;)
Odnośnik do komentarza
mit, że smażenie to samo zło jest nadal obecny, a prawda jest taka, że delikatne i krótkie (!) podsmażanie na dobrym oleju znoszącym różnice temperatur (np. rzepakowym) może być nawet z korzyścią dla zdrowia, bo olej rzepakowy np. pomaga walczyć z miażdżycą i cukrzycą II typu :)
a co do grillowania to... byle nie przypalić!
Odnośnik do komentarza
Tu_pak napisał/a:
przypalone to węgiel, a węgielek też czasami przydać się może dla zdrowia :)


Ale nie taki węgielek ;)
verimme - tak jak pisałam, nie zawsze i nie na pewno. Grillowanie i smażenie nie jest łatwe - trzeba wiedzieć jak to robić i jakich dodatków używać. Na grillu jest tak wysoka temperatura, że jeśli robimy marynatę to powinniśmy pamiętać, żeby użyć do niej oleju rzepakowego, który najlepiej znosi zmiany temperatur, a nie np. oliwy z oliwek, która choć smaczna, to bardzo szybko się przypala. Podobnie na patelni - olej rzepakowy sprawdzi się najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Gość angela079
Zaintrygował mnie ten papier do gotowania Saga. widziałam go nawet ostatnio w markecie Piotr i Paweł ale widziałam też, że są jego różne rozmiary. jaki najlepiej kupić na pierwszy raz? tak aby był rozmiar w miarę uniwersalny?
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...