Skocz do zawartości
Forum

Jaki piekarnik?


Gość nogula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Drogie dziewczyny, czy któraś z was kupowała ostatnio jakiś piekarnik? Mnie czeka właśnie zakup jakiegoś, ale za bardzo się na tym nie znam. Pisałam już na specjalistycznych forach, ale pomyślałam, że ktoś tutaj może podzieli się informacjami z doświadczenia. Cena nie gra aż takiej roli, ważne, żeby był wygodny w obsłudze i wielofunkcyjny.
Odnośnik do komentarza
Gość zuzannna

Zgadzam się też wolę opcję piekarnika w zabudowie, który nie jest tak nisko. Swój mam od Electroluxa, parowy- SteamBoost, sprawdza się super, możliwość łączenia użycia ciepła z parą rewelacja. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam, osobiście wolę piec niż gotować, więc dużo korzystam z parowego i uważam, że jest świetny. Kurczak jak z rożna, chleb i bułki chrupiące, regeneracja mięsa, która podgrzewa, ale nie wysusza i wiele innych. Oczywiście zależy czego oczekuje się od piekarnika. Jeśli ktoś dużo gotuje na parze to może to zrobić właśnie w tym piekarniku. A do tego czyszczenie parowe to super sprawa! Za to nie jestem przekonana do dual cook. Nie korzystałam, więc nie mogę się wypowiedzieć, ale podobno większość użytkowników jest zadowolona. Znam takich, którzy zainwestowali w parowy a dalej wkładają naczynie z wodą, bo boją się, że uszkodzą go twardą wodą... Też się obawiam, ale mam nadzieję że regularne czyszczenie przed tym uchroni.

Zdecydowanie polecam piekarnik parowy  ?

Jeśli potrzebujecie natomiast blaszek do pieczenia, polecam:

https://sklep.technica.pl/blachy-do-wypiekow/blacha-aluminiowa-480x320x20-mm-aps-13378

Są to profesjonalne blachy do wypieków użytkowaane w restauracjach. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...