Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dorota84

Domowa ekologia :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota84
a no właśnie :) co macie do powiedzenia na ten temat? :)

wiecie, że 40% wyprodukowanej energii zużywa się na ogrzewanie i oświetlenie domów? Strasznie dużo się jej niestety marnuje :rol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota84
nikt nie ma nic do powiedzenia? Nie macie zdania na ten temat? nie robicie nic ekologicznego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jovita
Poza gaszeniem światła, zakręcaniem kranu i zmianą żarówek na ekologiczne to ostanio testuje jeszcze biodegradowalne środki czystości, właściwie to dopiero planuje je przetestować. Jak na razie zamówiłam ekologiczne środki do czyszczenia kuchni, łazienki i do podłogi. Jak przyjdą i przetestuje to się wypowiem na ich temat :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jovita

No więc jak obiecałam podzielę się wrażeniami, wczoraj przetestowałam płyn do podłogi: Soluvert i powiem że nie wiedze różnicy w efektach między nim a np. ajaxem którego uzywałam wczesniej, a pachnie bardzo świeżo i zapach udługo się utrzymuje, także jak dla mnie jak najbardziej o.k. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość LiliaLa
Jovia tez o tym mysle zeby zaczac stosowac eco srodki czystosci i do prania. Moja kolezanka stosuje jakies orzechy piorące

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jovita
Orzechów piorących nigdy nie próbowałam, coś o nich czytałam ale jeszcze się z nimi nie spotkałam, gdzie ona je kupuje? A co do tych środków eko to ja jestem coraz bardziej do nich przekonana i polecam :) przynajmniej do tych, które sama przetestowałam - bo wśród nich pewnie też tak jak wszędzie będą i lepsze-skuteczniejsze i gorsze, ale Soluvert jak najbardziej ok :yes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Katy
najlepiej pomysleć o tym przy budowie domu, zamontować kolektory słoneczne, żeby mogły pomóc w ogrzaniu wody do domu, najlepiej dobrze ocieplić dom, mieć szczelne okna, zamontować specjalne odprowadzacze z kominka do różnych pomieszczeń w domu, żeby w ten sposób tez ocieplić dom, pewnie mogą też być te eko środki i eko brykiet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość recyk00

ekologia domowa to bardzo ważna kwestia bo zawsze zaczynamy od nas, od najbliższego środowiska i powoli przyzwyczajeniami możemy sięgać dalej i dbać o całe nasze otoczenie ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KajaMila

Sposobów na to jest bardzo dużo, problemem jest raczej zmiana nawyków na te dobre, eko. U mnie stawiam na to, aby wychowywać swoją córkę w tej idei, będzie miała łatwiej w życiu, nie będzie musiała walczyć ze złymi nawykami. Na co dzień można być eko poprzez np. segregację śmieci, zdrowe, ekologiczne jedzenie,, oszczędzanie energii - u mnie w większości mam oświetlenie ledowe, ostatnio kupiłam lampę led Brinno, poruszanie się środkami komunikacji, pieszo lub rowerem itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zmarzlina
A mnie ostatnio oświeciło, że strasznie dużo ciepła ucieka nam przez nieszczelne okna.
Przez to my tracimy na ogrzewanie, a do atmosfery idzie więcej ciepła. Myślałam o wymianie okien,
Poki co przegladam co tam ma w ofercie Sokółka, ale jeszcze nic nie postanowiliśmy.
Wciąż nie możemy zdecydować czy lepiej wybrać plastikowe czy drewniane okna. Zaś te drewniane byłyby bardziej ekologiczne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość roksixx

Bez mało prawdziwą furorę robią przydomowe oczyszczalnie ścieków!
To bardzo ciekawe, zwłaszcza, że wodę można np. wykorzystać do podlewania kwiatków itp.
Na a koszt to na pewno: jakiś specjalny zbiornik, czy mechanizm, firma lub usługi minikoparkami, które wykonają wykop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ekologicznamaniaczka

Jestem bardzo ekologiczna. Dlatego bardzo mnie wkurza i nawet smuci to, kiedy widzę jakieś przedsiębiorstwa które tylko żerują na naszym środowisku. Takie firmy powinno się zamykać, skoro tylko psują naszą planetę. Powinni każdą firmę tak sprawdzać: https://www.lemitor.com.pl/pl/uslugi/przeglad-srodowiskowy-i-audyt-ekologiczny i wprowadzać jakieś zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pokoi

Ja ogólnie staram się ograniczać plastik i no raczej nie kupować warzyw, ziół, tylko kupuję wszystkie ze sklepu toraf i wszystko mi zawsze ładnie wschodzi, ceny też super, no a wschodzi mi to wszystko ładnie. Ogród uprawiam ekologicznie, no i jem zdrowiej. Same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Daria

Ja przy budowie domu zdecydowałam się za namową brata na instalację rekuperatora od polskiej firmy Alnor. Sprawdza się świetnie, jest energooszczędny i dobrze odzyskuje ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W temacie ekologii to my wszyscy mamy dużo do zrobienia. Ważne są nawet małe działania, ale w skali globalnej mające ogromne znaczenie. Kwestia wody, to jak jest ważna i że trzeba ją oszczędzać. Myjąc zęby, kąpiąc się itp. Dlatego takie kampanie jak https://nieprzelewaj.pl/  są bardzo ważne i potrzebne. Edukacja potrzebna jest nie tylko dzieciom, ale też nam dorosłym. Im większa wiedza tym bardziej świadome podejście do tematu i problemów. Ekspercka wiedza przekazana w przystępny sposób przyda się nam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mania

Ja jestem bardzo zadwolona ze sklepu https://plantsandpots.com/, mają duży wybór ale te jakość na wysokim poziomie, ponadto dobrze wiedzą co robią, i są super. Te lasy w słoiku są takie piękne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wiktoria731

Masz racje, że nawet te małe działania są ważne. Od dawna uczę dzieci oszczędności wody, segregacji śmieci i innych rzeczy a niedawno kupiłam sobie myjkę parową ariete xvapor deluxe, dzięki której nie muszę już kupować tylu róznych detergentów do sprzątania. Świetne ekologiczne i wielofunkcyjne urządzenie, które faktycznie przyczynia się do ochrony środowiska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marika 32

W domu używamy tylko i włącznie produktów ekologicznych. Świetnym pomysłem było wprowadzenie środków czystości na bazie ziół. Bardzo wydajne i mają niesamowity zapach, który nie znika chwile po zastosowaniu. Polecam produkty, które używam i zamawiam z sklepu https://herbi.shop/kategoria-produktu/herbi-clean/ . Jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...