Skocz do zawartości
Forum

Domowa ekologia :)


Gość Dorota84

Rekomendowane odpowiedzi

Poza gaszeniem światła, zakręcaniem kranu i zmianą żarówek na ekologiczne to ostanio testuje jeszcze biodegradowalne środki czystości, właściwie to dopiero planuje je przetestować. Jak na razie zamówiłam ekologiczne środki do czyszczenia kuchni, łazienki i do podłogi. Jak przyjdą i przetestuje to się wypowiem na ich temat :)
Odnośnik do komentarza

No więc jak obiecałam podzielę się wrażeniami, wczoraj przetestowałam płyn do podłogi: Soluvert i powiem że nie wiedze różnicy w efektach między nim a np. ajaxem którego uzywałam wczesniej, a pachnie bardzo świeżo i zapach udługo się utrzymuje, także jak dla mnie jak najbardziej o.k. :)

Odnośnik do komentarza
Orzechów piorących nigdy nie próbowałam, coś o nich czytałam ale jeszcze się z nimi nie spotkałam, gdzie ona je kupuje? A co do tych środków eko to ja jestem coraz bardziej do nich przekonana i polecam :) przynajmniej do tych, które sama przetestowałam - bo wśród nich pewnie też tak jak wszędzie będą i lepsze-skuteczniejsze i gorsze, ale Soluvert jak najbardziej ok :yes:
Odnośnik do komentarza
najlepiej pomysleć o tym przy budowie domu, zamontować kolektory słoneczne, żeby mogły pomóc w ogrzaniu wody do domu, najlepiej dobrze ocieplić dom, mieć szczelne okna, zamontować specjalne odprowadzacze z kominka do różnych pomieszczeń w domu, żeby w ten sposób tez ocieplić dom, pewnie mogą też być te eko środki i eko brykiet
Odnośnik do komentarza

Sposobów na to jest bardzo dużo, problemem jest raczej zmiana nawyków na te dobre, eko. U mnie stawiam na to, aby wychowywać swoją córkę w tej idei, będzie miała łatwiej w życiu, nie będzie musiała walczyć ze złymi nawykami. Na co dzień można być eko poprzez np. segregację śmieci, zdrowe, ekologiczne jedzenie,, oszczędzanie energii - u mnie w większości mam oświetlenie ledowe, ostatnio kupiłam lampę led Brinno, poruszanie się środkami komunikacji, pieszo lub rowerem itd.

Odnośnik do komentarza
Gość zmarzlina
A mnie ostatnio oświeciło, że strasznie dużo ciepła ucieka nam przez nieszczelne okna.
Przez to my tracimy na ogrzewanie, a do atmosfery idzie więcej ciepła. Myślałam o wymianie okien,
Poki co przegladam co tam ma w ofercie Sokółka, ale jeszcze nic nie postanowiliśmy.
Wciąż nie możemy zdecydować czy lepiej wybrać plastikowe czy drewniane okna. Zaś te drewniane byłyby bardziej ekologiczne...
Odnośnik do komentarza

Bez mało prawdziwą furorę robią przydomowe oczyszczalnie ścieków!
To bardzo ciekawe, zwłaszcza, że wodę można np. wykorzystać do podlewania kwiatków itp.
Na a koszt to na pewno: jakiś specjalny zbiornik, czy mechanizm, firma lub usługi minikoparkami, które wykonają wykop.

Odnośnik do komentarza
Gość ekologicznamaniaczka

Jestem bardzo ekologiczna. Dlatego bardzo mnie wkurza i nawet smuci to, kiedy widzę jakieś przedsiębiorstwa które tylko żerują na naszym środowisku. Takie firmy powinno się zamykać, skoro tylko psują naszą planetę. Powinni każdą firmę tak sprawdzać: https://www.lemitor.com.pl/pl/uslugi/przeglad-srodowiskowy-i-audyt-ekologiczny i wprowadzać jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza

Ja ogólnie staram się ograniczać plastik i no raczej nie kupować warzyw, ziół, tylko kupuję wszystkie ze sklepu toraf i wszystko mi zawsze ładnie wschodzi, ceny też super, no a wschodzi mi to wszystko ładnie. Ogród uprawiam ekologicznie, no i jem zdrowiej. Same plusy.

Odnośnik do komentarza

W temacie ekologii to my wszyscy mamy dużo do zrobienia. Ważne są nawet małe działania, ale w skali globalnej mające ogromne znaczenie. Kwestia wody, to jak jest ważna i że trzeba ją oszczędzać. Myjąc zęby, kąpiąc się itp. Dlatego takie kampanie jak https://nieprzelewaj.pl/  są bardzo ważne i potrzebne. Edukacja potrzebna jest nie tylko dzieciom, ale też nam dorosłym. Im większa wiedza tym bardziej świadome podejście do tematu i problemów. Ekspercka wiedza przekazana w przystępny sposób przyda się nam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Gość wiktoria731

Masz racje, że nawet te małe działania są ważne. Od dawna uczę dzieci oszczędności wody, segregacji śmieci i innych rzeczy a niedawno kupiłam sobie myjkę parową ariete xvapor deluxe, dzięki której nie muszę już kupować tylu róznych detergentów do sprzątania. Świetne ekologiczne i wielofunkcyjne urządzenie, które faktycznie przyczynia się do ochrony środowiska.

Odnośnik do komentarza
Gość Natalia 89

Ja używam dobrej jakości ekologicznych środków czystości , dzięki czemu wyższa cena mi się zwraca - są bardzo wydajne. Kupuje je online, od 150zł jest darmowa wysyłka: https://gron.com.pl/. Są skuteczne, a jednocześnie mam wrażenie, ze nie ''zdzierają'' mi tak mebli. No i jest uczucie czystości bez sztucznych cytrynowych zapachów które się później wdycha np podczas jedzenia obiadu :p  W miare możliwości kupuję tez żywność ekologiczną, segreguje śmieci, no i kosmetyki też staram się używać te ekologiczne. Ważne jest zwracanie uwagi na opakowania, niestety na polskim rynku nadal królują opakowania które nie podlegają segregacji... 

Odnośnik do komentarza
Gość jacek majcher

Gdy przeczytałem termin domowa ekologia to pierwsze co pomyślałem o przydomowej oczyszczalni ścieków. My sobie postanowiliśmy, że będziemy taką zamawiać, gdyż w obecnych czasach musimy być bardziej eko ale nie tylko ekologicznie, również ekonomicznie. Znaleźliśmy model https://ekodren.pl/p/ecorock-1000/ który odpowiada naszemu zapotrzebowaniu. Cenowo jest okej, zdecydowanie będzie nam wystarczać taka oczyszczalnia ścieków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...