Skocz do zawartości
Forum

Blender czy mikser??


Gość tatarak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jadzia44

Ja mam obecnie w kuchni dwa sprzęty: duży robot kuchenny z mikserem oraz blender. Wiecie czego częściej używam? Tego drugiego.
Dużego sprzętu nie chce się za bardzo wyjmowac. A blender? Rach , ciach i wszystko jest już zrobione. Dodatkowo o wiele łatwiej się go czyści i nie zajmuje więcej miejsca.
Robot wyjmuję może raz na dwa tygodnie a z blendera korzystam prawie codziennie tak więc jest to dla mnie lepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Gość tabagienny

Mikser kuchenny – urządzenie służące do rozcierania, urabiania, ubijania ciast lub innych produktów spożywczych.

Blender – elektryczne urządzenie kuchenne, służące do miksowania lub mieszania. Najczęściej używane jest do przyrządzania koktajli owocowych, warzywnych i alkoholowych.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio w tym trochę siedzę, może się komuś przyda... Blender sprawdzi się wszędzie tam, gdzie należy rozdrobnić, zmiksować czy wymieszać jedzenie.

Idealnie nadaje się w domach, gdzie są małe dzieci lub osoby starsze, które mają problem z gryzieniem twardszych owoców lub warzyw.

Przykładowe zastosowanie:

- przygotowanie ciasta na naleśniki

- zmiksowanie zupy (przygotowanie zupy krem)

- posiekanie orzechów

- przygotowanie musu owocowego

No ale to tak ogólnie, ważny jest rodzaj blendera, czy ma być ręczny (niewielkich rozmiarów, można miksować we wszystkich pojemnikach) czy stacjonarny (większy, mocniejszy, może pracować samodzielnie, ale jest niezbyt poręczny). Uwagę w szczególności należy zwrócić na moc(nie zawsze im więcej tym lepiej, ale w tym wypadku to się sprawdza), zasilanie, materiał, poręczność itp... Ważny jest też hałas i tu pojawia się zaskoczenie bo blendery o mniejszej mocy są głośniejsze i wogóle. Najważniejsze są noże, można spotkać zarówno dwuskrzydłowe jak i czteroskrzydłowe, dające lepszy efekt rozdrobnienia. Warto również poszukać modeli z wymiennymi ostrzami, które umożliwiają dostosowanie blendera do innych funkcji niż tylko podstawowe i właśnie to stworzy z niego naprawdę uniwersalne urządzenie. Co do wszelakich bajerów to do niektórych można zamontować np końcówkę do spieniania mleka lub ubijaczkę do jajek ;)

Nie należy ograniczać się do jakichś modeli z wysokiej półki skoro można kupić dużo tańsze modele które okarzą się bardziej funkcjonalne :) Jak już było wpomniane, może się to kiedyś komuś przydać choć napisane jest dosyć ogólnie ;)

Odnośnik do komentarza

Zerknij sobie na miksery Kitchenaid:

https://www.gastropuls.pl/miksery-planetarne/mikser-kitchenaid-heavy-duty-6-9l-5ksm7591-srebrny-5ksm7591x

Przykladowy model chociaż firma dysponuje robotami w bardzo wielu różnych kolorach. Warto od razu na początku kupić mikser, który ma na wyposażeniu dodatkową, mniejszą misę. To ułatwia życie, zwłaszcza, jeśli chcemy najpierw utrzeć pianę z białek, a za chwilę żółtka z cukrem.

Za to ma bardo dlugą gwarancję na silnik. I sam w sobie jest świetną ozdobą kuchni. 

Odnośnik do komentarza

Cześć. Wydaje mi się, że każdy decyduje się na zakup takiego sprzętu kuchennego z jakiego będzie korzystał i jaki mu najbardziej odpowiada. Ale ja na wszelki wypadek mam i mikser i blender. I teraz zastanawiam się nad kupnem nowego robota kuchennego.  I tak też udało mi się tutaj https://dollo.pl/agd_do_kuchni/roboty_kuchenne.html znaleźć dość ciekawy wybór w tego typu robotach kuchennych w super cenach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...