Skocz do zawartości
Forum

Suplementy diety?


Gość gtuszi

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - suplementy to nie tylko środki wspomagające udchudzanie. Suplement to środek, który ma za zadanie uzupełnić w naszym organizmie braki, których np. z jakichś powodów nie możemy uzupełnić zdrową, zbilansowaną dietą. Np. w sprzedaży są kapsułki z omega-3, które też są suplementem, ale ich stosowanie jest zbędne, bo już 2 łyżki oleju rzepakowego pokrywają dzienne zapotrzebowanie w omega-3 właśnie. Zamiast więc wydawać pieniądze na tabletki, lepiej dodać trochę oleju do sałatki lub zupy.
Odnośnik do komentarza

Wiele używałam i używam nadal suplementów, uważam że w obecnych czasach zioła i suplementy diety powinien każdy używać, oczywiście z głową. Ja kupuje multimax energy od virde, włosy już mniej wypadają, a paznokcie mam twarde i błyszczące. Kondycja skóry również się oprawiła. Ogólnie więcej mi się chce i nie jestem taka ospała.

Odnośnik do komentarza

Co to znaczy znacie jakieś ciekawe i babka mnie męczy Suplementacja to nie zabawa. Weź pod uwagę, że w pewnych "sprzyjających" okolicznościach nawet witamina c może być groźna. Nie mniej co do suplementów, to ja stosowałam iqface i u mnie spisał się ten środek rewelacyjnie, nie mniej nie brałam go na zasadzie jakiś i na coś może zadziała i bo mi babka marudziła...

Odnośnik do komentarza

Niekiedy styl życia, pośpiech i pewne przyzwyczajenia nie dają możliwości, żeby odpowiednio zadbać o zbilansowaną dietę i zdrowy i aktywny styl życia. W takich wypadkach suplementacja jest jak najbardziej wskazana. Myślę, że na suplementy również trzeba uważać tak jak na to co kupujemy w sklepach. Pączki mają ważność 6 miesięcy, bułki wypiekane są z głęboko mrożonego ciasta, w napojach mamy mnóstwo cukru i konserwantów a warzywa coraz częściej pochodzą z genetycznie modyfikowanych upraw, dlatego jeżeli ktoś się decyduje na suplementację to dobrze gdyby były to produkty naturalnego pochodzenia bez konserwantów itd. Nie jest sztuką w dzisiejszych czasach się najeść, ale sztuką jest odpowiednio odżywiać swój organizm a w zasadzie taki powinien być cel spożywania posiłków. Można zajadać się frytkami - owszem smaczne, ale ile mają wartości odżywczych ? Z czasem będziemy wyglądać jak jedna wielka fryta :) Zdrowa, zbilansowana dieta TAK - warzywa i owoce - TAK, ale jeżeli nie możemy o to zadbać w odpowiedni sposób to suplementacja jest koniecznością.

Pozdrawiam,
Przemysław Kwiatkowski

www.przemyslawkwiatkowski.pl

bliżej zdrowia, bliżej emocji, bliżej natury

Odnośnik do komentarza

Jeżeli suplementom towarzyszy dieta i ruch to uważam, że to dobry pomysł. Niedobrze jest za to brać suplementy zamiast ruchu i diety, bo suplement wtedy nic nie da. Jeżeli już chcemy wzbogacić dietę o suplementy to polecam stosować te z naturalnymi składnikami, takimi jak ekstrakty z ziół i roślin.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...