Skocz do zawartości
Forum

co na zniszczone włosy ??


Gość toja_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blondyneczka_83
pinka79 napisał/a:
Dla mnie ratunkiem okazał sie spray odbudowujący włosy osmo. Włoski nawilzone,odżywione, wzmocnione i odbudowane i to dzięki przedziwnym olejkom z ylang ylang i patchouli. dawno nie miałam tak wygładzonej i miękkiej czuprynki, a jak błyszczą.



Oj tak, zgadzam się w 100% jeżeli chodzi o ten spray Osmo bo on jest rewelacyjny. Jednak kiedy ja go używam to pryskam nim włosy od połowy ich długości aż po końcówki i dopiero później rozczesuje grzebieniem na całej długości. Nigdy żadnych sprayów czy odżywek/masek nie aplikuje na skórę głowy, bo to zatyka mieszki włosowe i może przyczynić się do powstania łupieżu.

A co do tego niemycia włosów, to przecież przetłuszczenie ich nie wpłynie na wytwarzanie łoju, bo praca mieszków włosowych jaka była, taka będzie, czyli wzmożona. Jedynie możemy się nabawić łupieżu tłustego/łojotokowego, a następnie wypadania włosów. Ogólnie tej metody nie polecam.
Odnośnik do komentarza
miałam włosy jak mop...seryjnie... robiłam wszystkie możliwe badania krwi itp. Zwiedziałam wszystkich dermatologów w Knurowie i okolicach i nic z tego. Troche pomaga mi Skrzypovta która kupiłam na własną rękę plus Falvit - zbiór witamin. Razem za to wszystko płacę jakies 35 zł co dwa miesiące. Ostatnio też w Za Grosze babka proponowała mi coś jeszcze, ale na razie zostałam przy tym, bo stopniowo widzę efekty.
Odnośnik do komentarza
Gość narzeczona
ja stosuję profilaktycznie kosmetyki Loreala z seri profesional - Vitamino Color i po nich zawsze włosy mi się super błyszczą i są gładkie, szampon + odżywka + co jakiś czas kupuję maskę. Do tego jedwab z biosilka i naprawdę razem to wszystko fajnie działa.
Odnośnik do komentarza
Ja wyczytałam kiedys na forum, że szampony "dla dorosłych" bardzo niszcza i osłabiają włosy ze względu na tą całą chemię którą tam pakują. Nie wiem na ile to prawda ale powiem tylko tyle, że odkąd stosuję szampony dla dzieci (bambino czy johnsona) włosy mam bardziej miękkie, błyszczące i nie przetłuszczają mi się tak często.
Do tego kupuję maski odżywcze w sklepach fryzjerskich - przy normalnym myciu używam ich tylko na koncówki a w weekend robię sobię kurację na całe włosy. to bardzo poprawiło wygląd moich włosów.
Odnośnik do komentarza
Gość KlaudiaSdr
ja użwyałam do tej pory oriflame własnie ale znajoma poleciła mi co prawda troszke wiecej kosztuje ale jest rewelacyjne Hydrating Moisture Treatment kupuje przez sklep internetowy hempz.pl ale jeszcze miałam kiedys glinke w aptece kupilam cos na M i spoko byla
Odnośnik do komentarza
Ja mam bardzo cienkie włosy, które bardzo szybko się niszczą... Niestety silne, ciężkie odżywki i maski do włosów odpadają, bo po nich włosy szybko się przetłuszczają. W moim przypadku rewelacyjne okazały się ziołowe odżywki i szampony, które nie obciążają włosów i świetnie je pielęgnują. Polecam produkty Ziaji (szampon lawendowy jest rewelacyjny) lub Yves Rocher :)
Odnośnik do komentarza
Gość kindzinson
Cześć Dziewczynki, ja tak jak Wy mam straszne problemy z włosami.
Farbuje je z ciemnych na blond, w dodatku bardzo jasny.
To powoduje, że wygladają jak siano, w dodatku mam zrobiona trwałą prostującą.
wyglądają jakby były spalone a nie chce reyzgnować z koloru, chce je odżywić.
Mam kosmetyki z najwyższej półki, ale efekt nie jest zadowalający.Co myslicie o suplementach, jak dotąd brałam tylko skrzypowite, ale też bez rezulatatu.
Poradzicie coś prosze!!!
wpadnijcie też na mój blog, gdzie opisuje urodowe problemy i nie tylko:smilewinkgrin:
www.jednazwas20.blog.onet.pl.Zapraszam do aktywności
Odnośnik do komentarza
Gość marta5558
mi pomogły maski ktore zaczęłam nakładać na włosy + zaopatrzyłam się w jedwab w płynie ( nie dość że pięknie pachnie to jeszcze sprawia że włosy stają się odżywione)

Drogie kobietki korzystając z okazji chciałabym się podzielić moimi doświadczeniami.
Będąc żoną i matką chciałam zrobić coś więcej dla siebie, by móc dowartościować się w okresie dość trudnym dla mnie. Za namową koleżanki wzięłam udział w pewnym projekcie.
Początkowo wydawało mi się, że nie ma to żadnej przyszłości, kolejna bzdura itp.
Jednak z czasem zaczęło przynosić to efekty! Bo cóż może być dla nas przyjemniejszego jak nie kosmetyki!! Moim zadaniem jest sprzedaż kosmetyków renomowanej marki.
Zajmując się domem i dzieckiem zaczęłam zarabiać, jest to dobre uzupełnienie naszego budżetu, a przy okazji przynosi mi dużo satysfakcji. Moja pierwsze zarobione pieniążki to 370 zł, po 3 miesiącach osiągnęłam wyniki ponad 600zł, a obecnie stawka rośnie z każdym tygodniem.
Jeśli któraś z was byłaby zainteresowana, wszystko wytłumaczę i odpowiem na każde pytanie by tak jak ja móc rozkręcić swoją „mini firmę”.
gg: 835788
mail: mariodmc@gazeta.pl
Odnośnik do komentarza
Gość calineczka17
Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda.. ale macie problem ze zniszczonymi włoskami widzę.. podzielę się z wami moimi specyfikami !
Otóż mam włosy koloru brązowego. Nie jest to ciemny blond czy bardzo ciemny brąz. Po prostu są brązowe. Rok temu zafarbowałam je na blond... pasemka. Niestety nie było to dobrym pomysłem więc próbowałam wrócić do swojego koloru i niestety - KLĘSKA. dodam jeszcze że zawsze miałam długie, gęste, mocne włosy.
moje przeboje z włosami zaczęły się dość wcześnie a czykolwiek od SZAMPONETEK- od niebieskiego do rudego . w tym roku jestem wierna odcieniu CZERNI. ale do rzeczy.. choroba, stres, a takze farbowanie, zniszczyło moje włosy więc musiałam je ściąćdwa lata temu- lecz już odrosły.
Kupywałam przeróżne DROGIE i te mniej kosmetyki od Loreal po Joanne ale nic mi tak na prawde nie pomagało więc... kupiłam NAFTĘ KOSMETYCZNĄ. stosowałam ją 3 razy w tygodniu , tuż przez umyciem włosów. Potem zakupiłam odżywkę WAX i stosowałam ją raz lub dwa razy w tygodniu. Zakupiłam także odżywke Gliss Kur " Hair like silk" ( różowe opakowanie) i myłam włosy co jakieś dwa dni szamponem z rzepy.
powiem wam że już po kilku tygodniach zmiana była nieporównywalna!
włosy zaczęły nie tylko szybko rosnąć, ale i były w lepszej kondycji. przez parę jednak dni gdy stosowałam maseczkę WAX'A włosy hurtem wypadały mi przy myciu i byłam tym przerażona.. ale teraz od czasu do czasu zdarza hah im się wypaść ale już nie w takiej ilości jak wcześniej.
NIE SUSZE WŁOSÓW. no chyba że jest jakaś specjalna okazja ( myje włosy wieczorem) nie rozczesuje ich także od razu po umyciu. tylko jakieś 3 h później.
z Racji tego że mam teraz czerń na głowie , myślałam że zniszczy to moje włosy.. ale jestem mile zaskoczona. moje włosy są w super kondycji po nafcie, waxie i glissi'e. także polecam
Odnośnik do komentarza
Gość Kropka_w_kropke
ja polecam Intensywny jedwabny rekonstruktor od biosilka :) kupilam na Splnedore za 40 zl i jestem zachwycona - uzywam od 2 tygodni i wlsoy mam duzo lepsze . On dodatkowo chroni przed cieplem wiec suszac, prostujac czy krecac nie ciszcza siej ak wczensiej :) oprocz tego zapuszczam iwec koncowki mialam straszne a jakos mam wrazenie ze siep oprawily :)
Odnośnik do komentarza
Gość Berenika26
ja miałam strasznie zniszczone włosy głównie prostowaniem, kiedyś po myciu przestraszyłam się nie na żarty jak wypadły mi 2 garści... prostownicę odrzuciłam, robiłam maseczki z jajka i pani w aptece poleciła mi Gal Uroda. No i po 3 miesiącach jest o niebo lepiej, suplement wpłynął też na paznokcie i skórę, włosy nie wypadają tak jak wcześniej i o dziwo zaczynają błyszczeć. Nie ma co faszerować ich chemią, naturalnie trzeba im pomóc.
Odnośnik do komentarza
Gość martunia1722
Witam Cię serdecznie! twój problem to przede wszystkim oznaka braku witamin w organiżmie:( Na zniszczone wypadające i łamliwe włosy polecam preparaty z krzemem :Jest to bardzo gdyż pozytywnie wpływa na paznokcie i włosy.Dostępny jest w postaci krzemionki(tlenek krzemu połączony z woda)
Ponadto proponuje kilka domowych sprawdzonych sposobów np: maskę z surowych jajek lub kokos i awokado którym zawdzięczamy bogactwo antyutleniaczy,Oczywiście proponuje bezustannie sosować szmpony i odżywki dla włosów zniszczonym
Odnośnik do komentarza
Gość malwina82
Jak wiesz gdzie kupuje się kosmetyki fryzjerskie to wcale nie są aż tak drogie. A czy któraś z was ma może szampon Elestabion chyba R, regenerujący? A może polecicie mi coś inne ale nie z fryzjerskich szamponów ale aptecznych?
Odnośnik do komentarza
Gość MarzenaB
Ja na włosy wyżaliłam się na fotelu fryzjerskim i o dziwo moja Elcia Fryzjercia kazała kupić Sufrin, tabletki siarkowe które sprawiają że włosy odzywają i szybko rosną. Więc od 4 miechów łykam siarkę i już prawie wiąże kucyk! Naprawdę działa. Podaję Sufrin dalej :-)
Odnośnik do komentarza
Gość Magda-lenka87

Myślę, że to zależy też od tego, jaką stosujesz dietę i w jakim wieku jesteś. Im starszy organizm, to rośnie zapotrzebowanie na większość witamin i minerałów. Wiadomo, że warto stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie do zniszczonych włosów i to niekoniecznie najdroższe. Witaminy i minerały najlepiej uzupełniać rozsądną dietą, ale jeżeli się ich nie dostarcza z pokarmem, to na pomoc przychodzi przyjmowanie tabletek, np. z serii 3w1, tj. włosy skóra i paznokcie. Dobry preparat na włosy[/url] na pewno nie zaszkodzi, a pomoże. Dla przykładu moja mama, która jest w trakcie menopauzy zażywa Bellisa40, m.in. dlatego, że został stworzony z myślą o kobietach dojrzałych. Po pół roku stosowania stwierdziła (uzupełniając kurację specjalnymi kosmetykami pielęgnacyjnymi do zniszczonych i osłabionych włosów), że zostały wzmocnione jej włosy. Tabletki te - według mojej na włosy. Na skórę i paznokcie też mają pomóc, ale poza wzmocnieniem włosów, to jedyny efekt jest taki, że paznokcie się tak łatwo nie łamią.

Odnośnik do komentarza
Widziałyście, ze w Polsce są już dostępne kosmetyki Toni&Guy? Na zachodzie są bardzo znane i cenione. Kupiłam sobie właśnie szampon i odżywkę do włosów suchych i zniszczonych, po pierwszym użyciu wrażenia dobre, zobaczymy jak będzie dalej :)
Odnośnik do komentarza

ja również miałam zniszczone włosy po robieniu trwałej, utlenieniu włosów i farbowaniu. Odżywka przestała działać. Kupiłam więc maskę do włosów zniszczonych i tabletki na włosy skrzypovita. Jestem już ponad miesiąc na takiej kuracji i widzę ogromne postępy. Włosy przestały się puszyć, nie wypadają i są lśniące.

Odnośnik do komentarza

Mnie z kolei zniszczyła włosy trwała. Nie wiem co mi strzeliło do głowy, ale uznałam, że mam ochotę na trochę szaleństwa i loczków na głowie. O zgrozo! Wyglądałam beznadziejnie. Zaczęłam je od razu prostować i krótko mówiąc moje włosy nie były za szczęśliwe. Fryzjerka poleciła mi produkty firmy Postquam. Mają naprawdę spory wybór, maski, balsamy i takie tam. Ja kupiłam ampułki z multiwitaminą i balsam nawilżający. Włosy szybko się odbudowały i wróciły do normalnego stanu:) Po tej tragedii, tak jak pisałam w innym wątku, profilaktycznie stosuje jedwab i szampony z jedwabiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...