Skocz do zawartości
Forum

co na zniszczone włosy ??


Gość toja_

Rekomendowane odpowiedzi

to mój pierwszy post , także proszę o wyrozumiałość.
mam długie włosy, ale niestety sa zniszczone i wypadają. Wiem, że będę musiała je obciąć, ale nie mam pojęcia jak o nie dbać. Brałam tabletki Skrzypowita, ale pomogły mi raczej nieznacznie. Słyszałam, że najlepszymi i najtańszymi sposobami są domowe zabiegi. Także proszę o podanie przepisów na zniszczone i wypadające włosy.
Mam jeszcze jeden problem dotyczący włosów. Są z natury lekko pokręcone, ale nieregularnie, a do tego mój fryzjer obciął mi je tak, że wyglądają jeszcze gorzej. Górna warstwa jest prosta a ta od spodu pokręcona. Także aby ładnie wyglądały muszę używać prostownicy lub lokówki, co dodatkowo je niszczy. Jak mogę obciąć włosy aby ładnie wyglądały, jak je pielęgnować i układać, aby nie niszczyć???
Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Raczej wolę kosmetyki , które mogę kupić w sklepie, a nie poprzez zamówienie, ale mimo wszystko dziękuję za rady.

Dziękuję za przepis na domową maseczkę-napewno skorzystam. Aczkolwiek mam pytania. Czy stosować ją po myciu, jak często i po jakim czasie maseczki przynoszą efekt??:)
Odnośnik do komentarza
Gość aga_000
Ja ostatnio spotkałam się z nową na rynku polskim firmą Salerm Cosmetics. Stosowałam odżywkę o nazwie Salerm 21 i moje włosy są nie do poznania, są miękkie, błyszczące i świetnie się rozczesują. Poza tym na ich stronie widziałam kosmetyk do ochrony włosów podczas suszenia i mam zamiar go zakupić, więc jak wypróbuje to dam znać :)
Odnośnik do komentarza
witaj, ja mam włosy zniszczone, wszystko przez farbowanie, postowanie, suszenie i w ogóle mało się nimi interesowałam przez długi czas, aż zaczęły strasznie wypadać... polecam jakieś dobry suplement i dobry szampon, i nie przesadzanie z odżywkami, maseczkami i zabiegami fryzjerskimi - to też obciąża włosy... ja myję włosy szamponem pharmaceris, regenerującym, do tego łykam capivit na włosyi raz dziennie piję napar ze skrzypu i pokrzywy - taki w saszetkach, można kupić w każdym sklepie zielarskim. pomaga :)
Odnośnik do komentarza
też sobie kupiłam niedawno ten szampon Pharmaceris do włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi i jak na razie oceniam go pozytywnie - włosy są bardziej błyszczące, lepiej się ukłsdają i rozczesują. poza tym kupiłam sobie ha-pantoten i postanowiłam robić co tydzień maseczkę z żółtka i olejku rycynowego-podobno działa cuda!
Odnośnik do komentarza
olejek rycynowy jest świetny (i za jaką cenę! :D) o faktycznie działa cuda - tylko jest strasznie tłusty, więc włosy nie wyglądaja po nim efektownie ;P stosuję go na końcówki ("końcówki" mają de facto z 10cm, bo mam mocno cieniowane włosy;P) i zostawiam na kilka godzin, a potem dokładnie myję włosy szamponem - inaczej nie da rady ;) masz szampon h-nutrimelin, żółty? to ten sam, co ja ;) bardzo fajny.
Odnośnik do komentarza
Gość katrinklifton
Witam Wszystkich!

Ja mam "bzika" na punkcie zmieniania kolorów włosów.
W rezultacie, zniszczyłam je:(

Aktualnie mam jasny rudy. Długo przeszukiwałam internet w poszukiwaniu cud-maseczki.

Znalazłam najbardziej tradycyjną:

nafta kosmetyczna
olejek rycynowy
żółtko jajka

Podeszłam do tematu dość sceptycznie ale.....kto ryzykuje ten nie ma:)

Kupiłam niezbędne produkty, wymieszałam je, pogrzałam lekko i nałożyłam na wilgotne włosy. Następnie przykryłam głowę folią spożywczą (owinęłam ją), na to wszystko ręcznik.

Chodziłam z tym specyfikiem 2 h (dłużej nie wytrzymałam).

Umyłam glowę dwa razy szamponem. Myślałam, że nie będę musiała nakładać już odżywki jednak włosy za bardzo się plątały więc zastosowałam zwykłą odżywkę.
Na sam koniec spłukałam włosy wodą z cytryną.

REZULTAT:

Działa:)
Odnośnik do komentarza
Witam , jestem nowa na tym forum i blagam Was o pomoc!
nie mam pojecia co sie stalo z moimi wlosami! od ok tygodni po kazdym myciu ( myje codziennie) moje wlosy na samym czubku glowy sa sztywne, jakby klejace i wygladaja jakby byly przetluszczone... Juz po umyciu jak mam jeszcze mokre wlosy wyczuwam pod reka ze sa/beda sztywne... Przez to musze chodzic caly czas w kucyku bo wygladaj wrecz ohydnie na czubku glowy. Dodam ze reszta wlosów jest ok . Doslownie kilka pasm na samym czubku...:( nie wiem co mam robic... powiedzialam o tym mamie i niewierzac mi sama umyla mi wlosy... rezultat taki sam... czy moze to byc objaw jakiejs choroby??? powinnam isc do lekarza? naprawdde bardzo sie martwie,wstydzie sie do pracy chodzic... Blagam Was ppmózcie! czy ktos z Was mial taki problem???
Odnośnik do komentarza
Gość kopciuszek777
ojojoj, to brzmi dziwnie... a jestes po jakis zabiegach inwazyjnych na wlosach? nie robilas zadnej trwalej ani niczego takiego? czasem jest tak, ze ogolna kondycja wlosow jest kiepska i to sie jakos tak dziwnie objawia...
Odnośnik do komentarza
Gość okularnica88
Tajemnicza sprawa. Tak ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o włosową kondycję właśnie, to moim najnowszym odkryciem jest Onozis, chociaż bardzo się bałam suplementów kiedyś, w sensie, że nie działają, to widzę teraz, o ile więcej ma sensu tabletka i nawet jakiś zwykły szampon. Jestem akurat na diecie, więc uzupełniam też sobie przy okazji to , czego mi może brakować teraz. No i fajno jest :)
Odnośnik do komentarza
a tak przy okazji tych zniszczonych wlosow to mam pytanie. czy ktoraj z was wie moze czy salony fryzjerski maja w swojej ofercie wlasnie odnowe czy doglebne odzywianie wlosow? bo wydaje mi sie ze fryzjer zrobi to lepiej niz ja sama w domu przy pomocy roduktow ogolnie dostepnych na rynku;)
Odnośnik do komentarza
Gość bechacha
Juz nie moglam dluzej czekac i dzis wybralam sie do fryzjera.... pani powiedziala ze TO zdarza sie dosc czesto jak ktos przesadzi z czasem podczas gdy farbuje wlosy... jak zafarbowalam sobie wlosy ok 3 tyg temu i byla to farba typy " 10 min i gotowe", ale ze nie uwierzylam trzymalam przez 40 min..... no i mam, Fryzjerka dala mi jaki szampon do doglebnego ocztszczania ( 79zl!) i kazala stosowac przez 5dni... jesli to sie nie uda to mam sie umówic na peeling wlosów... ( jakas nowa metoda),dodam ze mieszkam w Szocji wiec tu chyba wszystko jest mozliwe...
Dam Wam znac jak mi poszlo z oczyszczaniem
Odnośnik do komentarza
Gość okularnica88
Czasem podczas przyjmowania takich tabletek trzeba czekać kilka miesięcy na jakiekolwiek efekty. Ja rok temu po wakacjach przyjechałam z bardzo przesuszonymi włosami i żadna odżywka mi nie pomagała. Potem włosy wypadały mi po prostu garściami!!! Dopiero babka w aptece poleciła mi Onozis i zaczęłam je łykać. Teraz kończę drugie opakowanie i naprawdę widzę efekty. Włosy nie są przede wszystkim już tak matowe i znów mają kolor, więc możesz sobie spróbować.
Odnośnik do komentarza
Gość bechacha
moja kuracja szapmonem gleboko oczyszczajacym zakonczyla sie pomyslnie ( Schwarzkopf BC Hairtheraphy deep cleaning ) :-) nareszcie! wloski mam po prostu sliczne teraz.Zdrowe, pieknie lsnia, pachna, sa mieciutkie.... Rozmawialam z dwoma fryzjerami na temat tego co mi sie przydazylo i byli zgodni ze to od farbowania lub odzywki króra dodaja do farb... Jedno jest pewne- juz nigdy nie bede farbowac wlosów w domu! a robilam to od 4 lat!
Pozdrawiam Wszystkivh :)
Odnośnik do komentarza
bardzo dziękuję za odpowiedzi :) postanowiłam skorzystać z pomyslu o olejku rycynowym, niedlugo napewno kupie . Teraz robie raz na tdzien maseczki z zoltek, kilku kropli oleju i soku z cytryny i musze przyznac, ze pomaga ;] nie mam teraz problemu z wypadajacymi wlosami, aich kondycja takze poprawila sie , ale niestety nieznacznie. wiem, ze sama maseczka nie wystaczy. uzywam takze szamponu nivea intensywna regeneracja . wlosy sa po nim bardziej miekkie, latwej sie rozczesuja i nie mam wielkiego stogu siana na glowie :) ale nadal z wygladu wlosownie jestem zachwycona. sa widocznie popalone po uzywaniu suszarki i prostownicy. do prostowania wlosow postanowilam kupic jedwab, bo podobno wygladaja zdrowiej i sie blyszcza ;] a z suszarki zrezgnowalam...uzywam jej tylko wtedy, gdy mam malo czasu na zrobienie fryzury. :D
jezeli ktos ma jakies inne , nowe pomysly, to bylabym wdzieczna, gdybyscie podaly ;) chetnie skorzystam . pozdrawiam B)
Odnośnik do komentarza
toja_ a jaką masz długość włosów? bo jeśli nie jest Ci szkoda to obetnij te najbardziej zniszczone, ja tak zrobiłam i ani troszkę nie żałuję bo w końcu mogę pochwalić się gładkimi włosami a nie SZORSTKIMI STRĄKAMI:)teraz są zdrowsze i oczywiście szybciej rosną(szkoda tylko że tak szybko pojawiają się odrosty no ale cóż...takie życie:p)
Odnośnik do komentarza
ja polecam te produkty na zniszczone suche wlosy. odzywka z oliwa z oliwek do uzytku profesjonalnego ale ja uzywam sama i jest naprawde rewelacyjna. to juz dwa produkty z tego sklepu ktore sa naprawde swietne i chyba bede jeszcze probowala innych. pierwszy olejek to Doo Groo mega thick (olejek w niewielkiej buteleczce) a druga odzywka z oliwy z oliwyk w duzym zielonym opakowaniu. (nie pamietam nazwy ale sa oliwki na opakowaniu namalowane). niektore rzeczy z tego sklepu mozna zamowic tez na eBayu ale ja zamawialam tam i bylo wszystko ok. a to ta stronka : www.yemafrica.pl
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...