Skocz do zawartości
Forum

Prostowanie włosów


Gość agnieszka17

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od roku prostuję włosy, mam taką zwykłą prostownicę, kupiłam na wasserman.pl i bardzo dobrze się sprawdza. Świetnie prostuje i ma dużo wymiennych końcówek. Powiedziałabym nawet, że jest lepsza od tych droższych modeli. Warto sobie na nią zerknąć.
Odnośnik do komentarza
Gość tatarak

Ja też bardzo często używam prostownicy, bo mam takie włosy, że tu i ówdzie mi się kręcą, czego przyznam, że nie lubię. Dość często prostuję włosy i dlatego używam takiej prostownicy Mini Prostownica Hair Goddess Mini Black, dzięki niej moje włosy nie niszczą się za bardzo ;)
A jeśli chodzi o kosmetyki, jakich używam to są to różne regenerujące włosy. W większości firmy wella;)
Moja mam się zawsze śmiała ze mnie, że mam bzika na punkcie swoich włosów. Coś chyba w tym jest, bo staram się bardzo o nie dbać;)

Odnośnik do komentarza
Gość honeydaniels

A tam, nieprawda. Miałam kiedyś koleżankę, która miała wyjątkowo grube włosy i bardzo mocne skręty (sprężynki) i dawała radę wyprostować je całkowicie. Moim zdaniem kluczem do sukcesu są dobre kosmetyki do stylizacje, na przykład serum prostujące albo jakieś spraye, na przykład: Play Silky Sunrise. Tanie one może nie są, ale są to profesjonalne, fryzjerskie produkty, więc efekt masz murowany. No i dobra prostownica.

Odnośnik do komentarza

Ja tez musze sobie codziennie prostwac włosy żeby mi się fryzura utrzymywała. szczegonie muszę dbać o grzywke ponieważ ma ona tendencje do wywyijania sie we wszytskie strony. Ostatnio dostałam od mojej siostry na urodziny ta prostownice: Mini Prostownica Hair Goddess Mini White i jestem z niej niezwykle zadowolona, ponieważ bardzo szybko sie nagrzewa i juz po kilku minutach mam gotowa fryzurę.

Odnośnik do komentarza
Ostatnio w łódzkim salonie Berendowicz&Kublin (przy Good Time Day SPA) zauważyłam, że można sobie zrobić trwałe prostowanie włosów. Tam jest to robione metodą Global Keratin. Na pewno taka metoda mniej niszczy włosy niż codziennie użeranie się z prostownicą.
Odnośnik do komentarza
Gość kindzinson
a ja trwałej prostującej nie polecam, nie daje efektu jedwabiście prostych włosów,
są dużo bardziej proste niż kiedyś jak susze je zwykłą suszarką, ale tak puszyste i nieregularne, że i tak muszę użyć prostownicy, żeby wygladać na uczesaną:)
Ja polecam stosować przed prostownicą mgiełkę termoaktywną chroniącą włos przed uszkodzeniem i wspomagać włoski suplementami, zeby dostarczac im mikroelementów
Odnośnik do komentarza
Gość Kropka_w_kropke

faktem jest ze efekt wyprostowania wlosow zalezy od prostownicy - mialam jzu kupiona na bazarze za 40 zl , remingtona za 130 zl i efekt moim zdaniem byl dalej nie do konca trwaly. kolezanka miala babylissa jakas prostownice nie pamietam modelu ale kosztowala kolo 300 zl i jak raz mi wyprostowala to mialam prosciutkie przez dwa dni i postanowilam sobie kupic podobna i fryzjerki sie pytalam mojej jaka by mi polecila i kupilam ta do mokrych wlosow BAB i jest swietna naprawde :) oprocz tego uzywam jedwabiu CHI i maski prostującej Biosilka :) i prostuje raz i wystarcza dokoeljnego mycia ( myje wlosy co 2 czasem 3 dni :P ) .

Odnośnik do komentarza
Gość calineczka17
z natury mam falowane włosy , nigdy nie były proste . Dlatego też prostuje je nie często.. czasami w ogóle. związuje w koka i tyle.
ale gdy już prostuje np gdy ide do szkoły ( to tak 203 razy w tygodniu) w tym używam WAXA i nafty kosmetycznej.
tak na prawde żaden produkt nie utrzyma Ci wyprostowanych włosów na looooong time. są produkty , ale są na prawde drogie ok 80 zł. wg mnie to trochę DUŻO jak na preparat do prostowania włosów.
myśle, że zaakceptuj swoje kręciołki a jak nie, to prostuj je np 2 razy w tygodniu ? rano np./
Odnośnik do komentarza
zdaję sobie sprawę, że prostowanie jest szkodliwe dla włosów, ale jeśli sie ma dobrej klasy prostownicę z tymi powłokami ceramicznymi i innymi systemami ochrony włosów, to wszystko jest w porządku , mnie polecono sklep kalamis.pl gdzie jest masa profesjonalnych prostownic
Odnośnik do komentarza
Gość e-kosmetolog
Witam, ja używam do prostowania bardzo fajnego produktu z firmy ing - Pianka ochronna do zabiegów termicznych. Włosy prostuję codziennie i ten preparat odpowiada mi najbardziej. Polecam, włosy są w znacznie lepszej kondycji.
Odnośnik do komentarza

Witam,
jeżeli ktoś codziennie prostuje, suszy włosy to polecam produkt z Loreala :Mleczko Termiczne. Już po jednym użyciu widać różnicę, (sama próbowałam i efekt rewelacyjny) .na allegro raczej bym nie kupowała, ponieważ już zdarzyło mi się ,że kupiłam podróbę...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Ja prostuję wlosy srednio dwa razy w tygodniu, wiec nie odczuwam za bardzo skutków ubocznych. Co jakiś czas podcinam tylko rozdwojone końcówki, o ile sie takie pojawią. Z natury msm proste włosy, więc nie musze stosować żadnych utrwalaczy, prostuję tylko po to, by je nieco ujarzmić. Stosuję jedynie jedwab po prostowaniu, ładnie wygładza i nadaje połysk.
Odnośnik do komentarza
Gość tylkoja1975
Ja już nie prostuje. Kiedyś prostowałam co dnia i tak je sobie zniszczyłam że została mi ich garstka na głowie. Teraz o nie dbam a fajne fryzury można robić i z prostych i kręconych tak więc...jakoś daje sobie rade.
Odnośnik do komentarza
Gość Mar-Kos_pl
Kreatynowe prostowanie włosów jest bardzo szkodliwe. Moja koleżanka poddała swoje długie włosy temu zabiegowi i musiała je ściąć do ramiom bo nie dość, że się puszyły to jeszcze zrobiły się jakieś popalone. Sama prostuję swoje włosy codziennie za pomocą prostownicy. Przed prostowaniem spryskuję włosy płynem termoochronnym, który ma za zadanie ochronić je przed działaniem wysokiej temperatury. Nie używam tych specjalnych odżywek, masek czy szamponów wygładzających ponieważ mam wrażenie, że włosy po nich są przyklapnięte, kleją się i szybciej robią się tłuste.
Odnośnik do komentarza
Gość LittleStar
Hej, ja prawie codziennie prostuję grzywkę, lub to, co za nią uważam, a całe włosy rzadko, bo nie chce mi się:) Zainwestowałam w dobrą prostownicę, która szybko prostuje, więc nie muszę po kilka razy "palić jednego pasma". Przed prostowaniem używam sprayu do zabiegów termicznych z avonu i jestem z niego zadowolona. Z natury mam raczej kręcone włosy, więc łatwiej skropić je mleczkiem czy pianką i wyjść z domu niż bawić się w prostowanie.
Odnośnik do komentarza
Ja prostuję włosy codziennie. Staram się je chronić używając mgiełek termoochronnych. Żeby je odżywić stosuję raz na tydzień maski, codziennie odżywki. Niestety, ale gdy prostuje się włosy to nie ma sposobu żeby uniknąć ich zniszczenia.
Odnośnik do komentarza
stonka146 napisał/a:
witam, ja ma dosyc grube wlosy, ktore sie pusza, kupilam prostownicwe z biedronki i tak troche prostuje, jakiej szamponu/odzywki uzywacie po prostowaniu wlosow, bo ja chce je odzywic moze jakas maseczka?? help.


Ja po prostowaniu nakładam sobie trochę jedwabiu. Można go kupić w hurtowniach fryzjerskich, u fryzjerów, ale coś mi sie kojarzy, że chyba w drogeriach już teraz też. Do mycia i pielęgnacji używam kosmetyków Gliss Kur różowej serii, też z jedwabiem. Polecam:)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...