Skocz do zawartości
Forum

Bardzo suche włosy i puszące się końcówki


Gość yoostynka

Rekomendowane odpowiedzi

A słyszałyście może o olejku arganowym? Ja byłam ciekawa co daje, jakieś 2 tygodnie temu pani z Superpharm poleciła mi najnowszą odżywkę do włosów CeCe z olejkiem arganowym i postanowiłam sobie ją kupić. Akurat była promocja, tak więc niewiele mnie to kosztowało ;)
I teraz naprawdę widzę różnicę. Końcówki włosów wydają się mocniejsze, włosy o wiele łatwiej się rozczesują - a zawsze miałam z tym problem.
Moim zdaniem to nawet fajniejsze niż jedwab.
Odnośnik do komentarza
nadia33 napisał/a:
ja miałam bardzo zniszczone wlosy i musiałam obciąć na króciutko. Chodziłam do fryzjera i nakladalam maski odżywcze i nawilżające. Teraz tylko stosuję timotei z awokado i jest w porządku bo są dobrze nawilżone.


Ja też teraz używam Timotei z Różą z Jerycha, włosy są odżywione i mocne. A olejowania nie lubię i jakoś nie mogę się do tego przekonać.
Odnośnik do komentarza
Gość bartek_tsw

Szkoda, że nie mozesz zdiagnozowac przyczyny. Może prostownica? Farbowanie? wyeliminowanie przyczyn, to najwazniejszy element walki z jakimiś niedoskonałościami włosów. Dopóki nei wyeliminujesz przyczyny, to będzie bardziej leczenie objawów, aniżeli rzeczywiste pozbycie się problemu.

Odnośnik do komentarza

Od lat farbuję włosy i w zasadzie od zawsze borykałam się z suchymi włosami i rozdwojonymi końcówkami. Niedawno fryzjerka poleciła mi użycie Gold Oil Essence The Tsubaki Oil olejku przeciw starzeniu się włosów od Montibello
Stan moich włosów znacznie się poprawił, włosy są odżywione, końcówki gładkie, a moja ruda czuprynka pozostaje intensywniejsza znacznie dłużej!:yes:

Odnośnik do komentarza
W moim przypadku pomógł krzem zawarty w vitapilu, ale musiałam łykać tabletki z miesiąc czasu zanim zaczęły nabierać blasku i przestały się puszyć. Oliwkę tez wcierałam czasami, ale myślę ze kuracja od środka najbardziej im pomogła.
Odnośnik do komentarza
najlepiej jest dzialac od srodka i zarazem od zewnatrz, mnie strasznie wypadaly wlosy, wiec wlasnie zaczelam brak kapsulki, a do tego, aby ich przy rozczesywaniu nie wyrywac nakaladam olejek arnanowy, mam taki z bielendy, niegrogi a ladnie sie wchlania
Odnośnik do komentarza
Ja jeszcze do niedawna miałam ten sam problem. Cienkie włosy, dodatkowo puszące się na głowie jak siano. No tragedia :(
Pod wpływem opinii w sieci postanowiłam przetestować działanie olejku arganowego. Zakupiłam sobie komplet: odżywkę i szampon marki Cece od Sweden z serii Argan. I jestem bardzo zadowolona. Włosy bardziej nawilżone, nie puszą się jak wcześniej. Wyglądają na zdecydowanie mocniejsze. Wprawdzie używam zaledwie miesiąc ale już efekty są bardzo dobre. Tak wiec jestem dobrej mysli :)
Odnośnik do komentarza
Gość aneczka888

mój sposób na puszące się włosy to olejowanie końcówek. Na początku sceptycznie do tego podchodziłam, ale jak zobaczyłam efekty to naprawdę byłam w szoku ile to daję. Ja używam do tego olejów z oleofarmu wiesiołka, ogórecznika albo arganu. Są w 100% naturalne i działają cuda.

Odnośnik do komentarza
Gość kozaczekINprogress

jak dla mnie to jedwab w ogóle nie pomaga, ani moje włosy nie stały się piękne, ani zdrowsze...
waxa też próbowałam i nic, na moich włosach to nic innego jak ot zwykła maska na chwilę... :/

Odnośnik do komentarza

~kozaczekINprogress
jak dla mnie to jedwab w ogóle nie pomaga, ani moje włosy nie stały się piękne, ani zdrowsze...
waxa też próbowałam i nic, na moich włosach to nic innego jak ot zwykła maska na chwilę... :/

Jedwab doskonale nawilża włosy i redukuje ich suchość. Niestety nie koniecznie nadaje się on do redukcji nadmiernego puszenia włosów. Zdecydowanie lepsze efekty można uzyskać za pomocą kosmetyków zapobiegających puszeniu się włosów lub po zabiegu laminowania włosów.

Odnośnik do komentarza
Gość marcheffkaa

U mnie nic nie pomogło, tylko prostownica. Próbowałam kosmetyków, olejów, odżywek, jedwabiu, może i chwilę było ok, potem wszystko wracało do poprzedniego stanu i robiło się siano na głowie. Jak prostowałam to efekt się trzymał do następnego mycia i prostowania, no ale niestety po dłuższym czasie końcówki się rozdwajały. Aż mi koleżanka podesłała link do jakiegoś bloga, na którym laska pisała o prostownicy digital sensor i stwierdziłam, że to musi być to. Prostownica, która kontroluje włosy i dopasowuje sę do nich. Wyprostuje, ale nie spali końcówek. Świetna sprawa, uzywam jej od kilku miesięcy i moim zdaniem jest super.

Odnośnik do komentarza

Zobaczcie tutaj - fryzomania.pl/blog/suche-wlosy-jak-o-nie-dbac-i-jak-zapewnic-im-nawilzenie.html

Macie tam podane w zasadzie wszystko. Wystarczy działać krok po kroku i powinno być lepiej. Włosy nie zyskają życia od razu. Musicie być cierpliwi, ale dobrymi kosmetykami można zdziałać naprawdę wiele. 

Odnośnik do komentarza

Tutaj skuteczna metoda na radzenie sobie z końcówkami, zobaczcie - pro-sprzet.pl/blog/przesuszone-koncowki-wlosow-jak-o-nie-zadbac.html U mnie to podziałało. Ogólnie dobre kosmetyki + systematyczność robią całkiem fajną robotę i tego się pilnujcie. 

Odnośnik do komentarza
Gość CiotkaOla
19 godzin temu, Gość MaryIol napisał:

Zawsze polecam brać profilaktycznie witaminy i minerały dodatkowo. Ja łykam Merz Special w drażetkach, bo się opłącają. Jakaś promocja była nawet ostatnio i ponizej 28 złotych za mieseczna suplementacje wychodzilo

Ja kiedyś po urodzeniu syna zaczęłąm je zażywać na wzmocnienie włosów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...