Skocz do zawartości
Forum

Bardzo suche włosy i puszące się końcówki


Gość yoostynka

Rekomendowane odpowiedzi

No może i dobre takie jajka, ale osobiście nie chciałabym czegoś takiego wypróbowywać. Jeżeli już maja być naturalne sposoby, to najlepiej stosować jakieś naturalne kosmetyki. Skoro włosy są suche, to trzeba je nawilżyć, natłuścić. Bardzo dobry jest olejek Receptura Królewska, znalazłam taki na mydlarnia.info.pl Bez chemii, a nie trzeba się przy tym bać, że się nie domyje głowy jak w przypadku maseczki z jajek.
Odnośnik do komentarza
Gość MoniakV
Ja mam farbowane na czarno długie włosy, też ich stan nie jest rewelacyjny...
Spróbowałam tej niby maseczki z jajek ale dodałam jeszcze cytrynę. Cytryna niby jest do włosów blond, a do czarnych powinien być ocet jabłkowy, ale cytryna jest bardzo dobra no i ma witaminy.
Efekt nie jest powalający, ale włosy sprawiają wrażenie odżywionych no i w moim przypadku maseczka nadaje im dużego blasku. Robię ją co jakiś czas jak mi się przypomni.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość na_tasia
witam,
mam problem z przetłuszczaniem i suchością włosów jednocześnie. Włosy mam długie, siegają za ramiona, są cienkie, pozbawione blasku. Końcówki mam nieustannie suche, łamią się i puszą. Stosując na nie Biosilk, dość szybko przetłuszczają sie.. Z przetłuszczaniem mam problem na całej długości włosów. Nie używam suszarki ani prostownicy, myję je co drugi dzień. Czasem w drugim dniu od umycia pojawia sie łupież. Co zrobić by odżyły?
Odnośnik do komentarza
O kurcze kiepska sprawa, że masz włosy tłuste i suche jednocześnie, ale na takie problemy myślę, że dobrze by podziałał URT-OIL z naftą oczyszczoną. Środek ten ma kilaka zastosować. Po pierwsze dobrze regeneruje suche i zniszczone włosy. Po drugie zwalcza łupież, po trzecie i chyba dla ciebie najbardziej istotne to, to, że pomaga zatrzymać łojotok, żeby włosy się nie przetłuszczały.
Odnośnik do komentarza
Faktycznie, zastanów się nad jakiś preparatem z apteki, bo te z drogerii niekoniecznie mają takie cudowne zastosowanie, jak opisują na opakowaniu. Ten urt-oil to może być fajna sprawa, wiadomo, że nafta, to sprawdzony sposób na wzmocnienie włosów, a jak sobie poczytasz, to zobaczysz, że jest tam też pokrzywa, która ma świetne działanie przeciwłojotokowe. Ja popijam sobie pokrzywę, parzę codziennie i mogę Ci ją polecić w każdej formie. Prosty, ale skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn, dzięki czemu poprawi Ci się też skóra głowy. :)
A na końcówki może spróbuj oliwę z oliwą..słyszałam, że pomaga.
Odnośnik do komentarza
Gość Malangela

Dobre jest też piwo:) Nie tylko do picia, ale i na włosy. Stają sie później bardziej błyszczące i chyba lepiej nawilżone. Tak mi kiedys fryzjerka powiedziała i to zrobiłam. Są też specjalne maski u fryzjera, które odżywiają suche włoski.

Odnośnik do komentarza

Można spróbować preparat urt-oil z naftą oczyszczoną, który jest dostępny w sklepie zielarskim. Jest na bazie nalewki z pokrzywy, która jak wiadomo działa bardzo odżywczo na włosy i stymulująco na ich cebulki. Wystarczy wmasować kosmetyk 10 min przed myciem włosów i rezultaty powinny być widoczne w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Gość Nail_Enamel
Ja ze swojej strony mogę polecić odżywkę+szampon dla włosów suchych z Fitomedu. Kiedyś pisałam o nich na tym forum. Kuracja ta bardzo mi pomogła. Jestetm z niej bardzo zadowolona, ponieważ nawet na zewnątrz widać, że włosy są odżywione i bardziej nawilżone.
A do tego każdy produkt jest po 10 zł :)
Odnośnik do komentarza
Ja niestety nie mam siły i zazwyczaj czasu na robienie domowych maseczek ale warto czasem zajrzec do swojej apteczki, dzięki czemu odkryłam jak fajnie nawilża włosy pantehnol- mam akurat w spray'u i do włosów ten jest fajny. Nakładam na końcówki i po 5-10 min spłukuje. Fakt, że ja mocno przesuszonych włosów nie mam, bo prostownice używam okazjonalnie ale maseczka działa :)
Odnośnik do komentarza
Gość serena1985
większość odzywek jest dobrych ale jedna zasada:
nakładamy na wilgotne włosy, nakładamy czepek, na to ręcznik (rozgrzany najlepiej) i trzymamy nawet do 30 min w cieple (ja jeszcze zakładam kaptur od slzafroku na głowę) po takiej kuracji zawsze mam miękkie włosy :))
Odnośnik do komentarza
Napiszę krótko: olejek arganowy!!!!

Szukałam na forach, bo miałam nie dość, że suche włosy, jak pierze, to jeszcze się łamały od połowy długości i wypadały przy czesaniu (a nawet przy dotknięciu). Brałam tablety (Belissa), ale nie działało, tylko mi było po tym niedobrze.

Poczytajcie sobie o tym olejku. Minus jest taki, że trudno kupić oryginalny, bo sprzedają podróby.
Mi się udało za 39 na twojewlosy.pl

To jest olejek do skóry głowy, do włosów i do reszty skóry i do wszystkiego go stosuję.
Odnośnik do komentarza
Ja mogę polecić serum regenerujące zniszczone końcówki Garniera.Mała buteleczka ,ale jest bardzo wydajna. Używa się tylko kropelki i łatwo można ją rozprowadzić. Już po kilku dniach zauważyłam poprawę więc i wam mogę polecić.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...