Skocz do zawartości
Forum

Tłusta cera


Gość monalisa

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem to strasznie tłusta cera :( Używam podkładu, żeby choć troszkę ją ukryć, ale niestety nawet po nim już po chwili moja cera zaczyna się świecić... Czy znacie jakieś preparaty, które pomogą mi uciec od tego problemu???
Odnośnik do komentarza
A masz przy tym trądzik? Bo ja znam taki preparat dostępny w aptekach, nazywa się silicosan i jest na trądzik. Wiem że absorbuje właśnie tłuszcz i zanieczyszczenia z twarzy, które są jego przyczyną. Skoro tak, to może zmniejszyłby twój problem? Wypróbuj sobie, nie jest drogi.
Odnośnik do komentarza
A to może idź do kosmetyczki i zrób sobie jakiś zabieg na twarz dla cery tłustej, przy okazji kosmetyczka powinna Ci doradzić konkretne kosmetyki, które byłyby dla Ciebie najlepsze. Ja mam cerę mieszaną (gdzieś tak w połowie dnia zaczynam się świecić na czole i nosie) i chodzę na zabiegi twarzy do Studia Kleopatra (w Warszawie). Kosmetyczka doradziła mi kiedyś jakich kosmetyków używać i faktycznie są dobre dla mojej skóry :)
Odnośnik do komentarza
na cerę tłustą dobrze jest znaleź takie kosmetyki które są do tego specjalnie przystosowane np.mary cohr ma kremy do cery miesznaj i tłustej może te kosmetyki tobie pomoga ja stosuje z ich kosmetyków kremy do dojrzałej cery i jestem zadowolona
Odnośnik do komentarza
oj ja też mam tłustą cerę i wiem jak to jest męczące. Ale nie ma co się łamać tylko należy znaleźć sposób na to, jak sobie z tym problemem poradzić. Moim zdaniem warto sobie robić maseczki, bo to naprawdę pomaga. Można łykać cynk, który jest pomocny w problemach ze skórą. Ale chyba najważniejsza jest codzienna pielęgnacja.
Moim zdaniem bardzo dobry środkiem do pielęgnacji tłustej cery jest silicosan, który nie tylko zwalcza łojotok, ale też pomaga pozbyć się trądziku i oczyszcza cerę. Myślę, że Tobie też może pomóc.
Odnośnik do komentarza
Gość monalisa
no słyszałam o silicosanie. Już mi to ktoś polecał, ale moja koleżanka to stosowała kiedyś i zasadniczo nie była zadowolona z efektów. Ale być może po prostu na jej skórę był źle dobrany - nie wiem. Powiedz mi jeszcze yellow. Jakie maseczki Ty stosujesz?
Jagodzia - a jaka jest nazwa tego preparatu z naftą? i gdzie to ewentualnie dostać, bo ostatnio czytałam właśnie, że ta nafta jest na prawdę rewelacyjna.
Odnośnik do komentarza
monalisa napisał/a:
Mój problem to strasznie tłusta cera :( Używam podkładu, żeby choć troszkę ją ukryć, ale niestety nawet po nim już po chwili moja cera zaczyna się świecić... Czy znacie jakieś preparaty, które pomogą mi uciec od tego problemu???


Kup sobie glinkę bentonitową (bentonite clay) ma ona unikalną zdolność wiązania kwasów tłuszczowych i głębokiego oczyszczania skóry. Miałam taki problem i jeszcze przyszcze. kupiłam glinka kesmetyczna (najpierw zielona potem błękitna glinka krymska) i pomogło. Świetnie pomogło.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...