Skocz do zawartości
Forum

Problem z suchą skórą


Gość Juleczka25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Juleczka25
Hej ;)
Mam mały problem z bardzo suchą skórą na dłoniach.Stosowałam wszystkie już chyba popularne środki, kremy nawilżające i szczerze mówiąc nic nie okazało się skuteczne.
Do tej pory jakoś jeszcze to wyglądało, ale ostatnio dłonie zrobiły się szorstkie, popękane i ogólnie rzecz biorąc w fatalnym stanie.

Dlatego moje pytanie, macie może jakieś swoje sprawdzone sposoby, kosmetyki, które może komuś kiedyś pomogły, żeby doprowadzić wszystko do porządku?

Proszę o pomoc i z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Odnośnik do komentarza
Juleczka25 napisał/a:
Hej ;)
Mam mały problem z bardzo suchą skórą na dłoniach.Stosowałam wszystkie już chyba popularne środki, kremy nawilżające i szczerze mówiąc nic nie okazało się skuteczne.
Do tej pory jakoś jeszcze to wyglądało, ale ostatnio dłonie zrobiły się szorstkie, popękane i ogólnie rzecz biorąc w fatalnym stanie.

Dlatego moje pytanie, macie może jakieś swoje sprawdzone sposoby, kosmetyki, które może komuś kiedyś pomogły, żeby doprowadzić wszystko do porządku?

Proszę o pomoc i z góry dzięki za odpowiedzi ;)


Próbowałaś może Dermactolu? Odpowiednio nawilży Twoją skórę, złagodzi podrażnienia po pęknięciach... Składa się głównie z naturalnych składników. Ja używam od dłuższego czasu i mnie nie zawodzi ;)

Spróbuj, polecam ;)
Odnośnik do komentarza
Gość teczowy motylek
Na suchą skórę pomaga mi rescue krem - pisałam o nim już w wątku o naturalnych kosmetykach. Jest przyjazny dla skóry twarzy i całego ciała. Działa nawilżająco, więc odpowiada poruszanemu tutaj tematowi. Dostępny przez internet, ja akurat kupuję na stronie drbach.pl
Odnośnik do komentarza
A czy te pęknięcia nie chcą się goić? Może to reakcja alergiczna, masz styczność z detergentami? Na zniszczone dłonie radziłabym maski z parafiny, jeśli jednak to stan chorobowy to może leczniczy krem z dodatkiem miodu manuki? Powinnaś zadbać o natłuszczenie bo brak tej ochrony powoduje utratę wody ze skóry.
Odnośnik do komentarza
Gość Lilia108

Od siebie dodam, że często to właśnie kremy, choć mają nawilżać sprawiają, że skóra się wysusza - takie działanie ma na przykład gliceryna... stawiałabym więc na ziołowe zabiegi - a co do parafiny to zdecydowanie odradzam (jak wiadomo parafina jest pozostałością po destylacji ropy naftowej), ona zostawia na skórze warstwę, która zatyka pory i przez to skóra nie oddycha, na dłuższą metę zaburza to prawidłowe funkcjonowanie skóry... A tak swoją drogą to ziołowe zabiegi w spa i wellness dałyby na pewno dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Gość Mar-Kos_pl
Zabiegi w SPA są dość kosztowne a niestety jeden nie wystarczy żeby pokonać problem. Potrzebna jest seria zabiegów. Pomysł z olejem rzepakowym jest bardzo dobry. Niestety nikt go nie docenia w bardzo dobrze radzi sobie z przesuszoną skórą. Nałóż do na dłonie a na nie załóż bawełniane rękawiczki. Po kilku takich zabiegach skóra będzie jak nowa :) Nie myj też rąk w chlorowanej wodzie i staraj się unikać mycia ich zwykłym mydłem bo ono też dodatkowo wysusza skórę.
Odnośnik do komentarza
O, cieszę się, że ktoś mnie popiera w moich wywodach o oleju, bo jak mówię o tym koleżankom to się zaczynają na mnie dziwnie patrzeć ;) I tłumaczenie, że olej rzepakowy nie ma żadnego zapachu i nie będą po nim pachnieć jak frytka na nic się zdaje ;)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...