Skocz do zawartości
Forum

Cera sucha i wrażliwa skłonna do alergii


Gość AGATA1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AGATA1983
Cześć!
Mam 27 lat i problemy ze skórą łącznie z twarzą. Moja skóra jest bardzo sucha
i popękana.W związku z tym używam mydła antybakteryjnego protex z najlepszymi składnikami ziołowymi. Myję się codziennie, a po kąpieli nawilżam ciało balsamem ujędrniającym z firmy Garnier. Jeśli chodzi o moją twarz, jest sucha, napięta mam popękane naczynka i przebarwienia. Nie wiem jakiego mam używać kremu? Jak na razie używam kremu Cutivate z apteki.

Bardzo proszę o szybką odpowiedz. Serdeczne dzięki. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Gość czeresinka
Nie wiem co mam zrobić - mam bardzo przesuszoną i podrażnioną skórę. Najgorsze, że nie mogę używać żadnych kosmetyków, czy balsamów bo zaraz mnie uczulają. Zaczerwienione i suche place pojawiają się na ramionach, pod kolanami i w zgięciach rąk. Boję się, żeby się nie rozprzestrzeniły się te suche place na twarzy. Zapytałam się kiedyś przyjaciółki co ona robi, że jej skóra jest taka elastyczna i zdrowa, bo wiedziałam, że rok temu walczyła z atopowym zapaleniem skóry. Miała czerwone i łuszczące się place na twarzy i nie wyglądało to dobrze. Opowiedziała mi, że choroba ta lubi się nasilać i nawracać. Ale rok temu znalazła w gazecie u kosmetyczki informacje o jakimś suplemencie diety proskin lf . Dziś z nią będę się widzieć to się jej wypytam o ten lek, który jej pomógł. A wy może słyszeliście o Proskin lf? S:)tosujecie go?
Odnośnik do komentarza
Gość czeresinka
Słuchacie moja przyjaciółka mówiła, że proskinu lf używa od roku i widzi jak skóra jej się poprawiła. Świadoma jest tego, że objawy AZS się mogą nasilić, ale póki co skórę ma ładną i mniej wrażliwą a drobne ranki się zagoiły. Jak problem AZS pojawił się u niej to myślała, ze coś nie takiego zjadła, czy jakiegoś kosmetyku użyła i uczulenie jej wyszło. Ale jak uczulenie się rozprzestrzeniało to powiedziała swojej mamie i ta namówiła ją na wizytę u dermatologa, który zalecił dietę i maście na bazie sterydów. A mama jak była u kosmetyczki to przeczytała o tym Proskinie i postanowiły spróbować tego specyfiku. Po miesiącu skóra mniej swędziała, a teraz jest zdrowsza i co najważniejsze rewelacyjnie nawilżona.
Odnośnik do komentarza
Gość czeresinka
Zastanawiam się nadal czy zamówić ten proskin lf, bo koleżanka poinformowała mnie, że można go kupić w internecie. Przekonuje mnie fakt, że jest on naturalnym lekiem tylko kobyle mleko i witamina C, działa bardziej w głąb naskórka. Zobaczymy może skuszę się niczym tak naprawdę nie ryzykuję.
Odnośnik do komentarza
słyszałam, że bardzo dobre jest masło shea do pielęgnacji takiej skóry. jeśli jest naturalne to nie uczula a bardzo dobrze odżywia i nawilża. tylko naturalne, tak prawdziwie naturalne, to ciężko dostać w naszych sklepach. prędzej na aukcjach.
Odnośnik do komentarza
Ja mam również wrażliwą i delikatną skórę dlatego od dłuższego już czasu używam kosmetyków hypoalergicznych Flosleku, tak naprawdę cała seria zawiera wszystkie podstawowe potrzebne kobiecie kosmetyki, więc to jest super sprawa.
Odnośnik do komentarza
Gość malwaaa
Reakcje alergiczne są najczęściej wywołane obecnością parabenów w kosmetykach. W aptece farmaceutka poleciła mi Siquens - dermokosmetyki przebadane dermatologicznie o specjalnie dobranym składzie przeznaczonym do różnego typu skóry. Ja używam do cery przesuszonej i chwalę go sobie.
Odnośnik do komentarza
Najważniejsze by były przebadane dermatologicznie. Tak jak pisałam, wiele osób które znam a które ma problemy ze skórą stosuje nie balsam, nie oliwkę ale masło do ciała. Poza tym pij duużo wody. Na nic super kremy i balsamy jak skórę będziesz odwadniać.
Odnośnik do komentarza
Gość SimplyNails
A próbowałaś ojej kokosowy? Ma on bardzo szeroki zakres działania. Może być stosowany jako balsam do ciała, jako krem do rąk, jako balsam do masażu. Jest idealny do cery suchej i łuszczącej się, swędzącej. Najlepsze rezultaty można uzyskać wcierając olej w jeszcze wilgotna skórę, tuż po kąpieli. Łagodzi objawy związane z łuszczycą, zapaleniem skóry i egzemą. Używany do masażu wspomaga naturalną, równowagę skóry. Zmiękcza skórę zapobiegając jej przesuszeniu oraz łuszczeniu się. Zapobiega zmarszczkom, obwisłej skórze oraz plamkom na ciele. Sprzyja zdrowemu i promiennemu wyglądowi skóry.
Odnośnik do komentarza
Gość SimplyNails
A próbowałaś ojej kokosowy? Ma on bardzo szeroki zakres działania. Może być stosowany jako balsam do ciała, jako krem do rąk, jako balsam do masażu. Jest idealny do cery suchej i łuszczącej się, swędzącej. Najlepsze rezultaty można uzyskać wcierając olej w jeszcze wilgotna skórę, tuż po kąpieli. Łagodzi objawy związane z łuszczycą, zapaleniem skóry i egzemą. Używany do masażu wspomaga naturalną, równowagę skóry. Zmiękcza skórę zapobiegając jej przesuszeniu oraz łuszczeniu się. Zapobiega zmarszczkom, obwisłej skórze oraz plamkom na ciele. Sprzyja zdrowemu i promiennemu wyglądowi skóry.
Odnośnik do komentarza
Bardzo dobra na AZS (bo tak brzmią Twoje objawy) jest seria, która nazywa się emoleum do skróry b.suchej i atopowej właśnie. Miałam z tego nawilżający balsam i krem, który stosowałam do twarzy i te dwa kosmetyki mi pomogły, jeszcze może emulsja micelarna cetaphilu, ale on jest drogi. Znalazłam je, bo szukałam czegoś z mocznikiem i mogę Ci szczerze polecić. Są za niecałe trzy dychy.
Odnośnik do komentarza
tez uwazam ze olej zwłaszcza kokosowy moze pomóc, ja mam przesuszona skóre ale to tylko teraz pod koniec zimy i uzywam oleju kokosowego, arganowego oraz balsamu do ciała dla skóry atopowej, co prawda zbyt pieknie nie pachnie ale wytrzymuje. do tego robie peeleingi z perfecty i one ładnie natłuszczaja skóre ze prawie nie trzeba sie smarować. A jak mnie swedziała skucha skóra i zwieryłam się lekarzowi od czego to moze być to usłyszałam ze 90% u ludzi wywołuje to nic innego jak stres.
Odnośnik do komentarza
Gość kolekcjonerkakosci
a moze floslekowa seria do skóry wrażliwej? stosuję z niej kosmetyki: mleczko do demakijażu, balsam do ciała, krem pod oczy i krem tłusty i naprawdę są o wiele lżejsze od innych, skóra po nich nie piecze, nie jest zaczerwieniona. sama mam podobne problemy odkąd pamiętam, wiec rozumiem Twój ból.
Odnośnik do komentarza
Może jeszcze ktoś tu zagląda, ja również mam problem z sucha skóra na twarzy, mam cerę naczynkową, skłonną do przebarwień... Uzywam kosmetyków z serii pharm naczynka Bielendy. Lubie tą markę, za naturalne składniki i wogóle mają delikatne kosmetyki. Nie uczulają i dobrze działają na moją cerę:)
Odnośnik do komentarza
Gość ulakula
no właśnie - tutaj kosmetyki AA jednak bardzo dają radę - są po prostu świetne pod wieloma względami - cera wrażliwa potrzebuje zupełne innej pielęgnacji... a wiecie jak ciężko jest znaleźć taki krem przeciwzmarszczkowy? masakra, można wybierac i wybierać... i nagle czlowiek się orientuje, że te kosmetyki kosztują niebotyczne pieniądze :/ a mnie akurat seria revita intensa nie uczula w ogóle, czuję tylko takie napięcie na twarzy jak stosuję - ale świetnie nawilżają, dają efekt takiego jakby liftingu - bo skóra jest elastyczna bardziej... myślę, że alergikom powinno to podpasować :)
Odnośnik do komentarza
Jak słyszę o alergii to pierwszy krem jaki przychodzi mi do głowy to po prostu dermokosmetyk - połączenie zdrowia i urody. Jeśli toś ma problemy ze skóra zdecydowanie sięgałabym po kosmetyki z tej kategorii. Moja cera nie jest idealna dlatego też po nie sięgam posiłkując się cetaphilem i emulsją do mycia i kremami nawilżającymi.
Odnośnik do komentarza
Gość Melania92
Tu_pak napisał/a:
Jak słyszę o alergii to pierwszy krem jaki przychodzi mi do głowy to po prostu dermokosmetyk - połączenie zdrowia i urody.


A jakie dermoksometyki bys polecała, jakich firm? Ja do tej pory używałam Bielendy, (jak wcześniej wpsomniałam), lub właśnie AA, jednak ten 1 krem bardziej mi odpowiadał. A na tych dermokosmetykach za bardzo się nie znam, więc byłabym wdzięczna za jakieś opinie:)
Odnośnik do komentarza

KREM WITAMINOWY od HB - spoko działa, nie sprawia problemów, cera wyglądająca zdrowo i normalnie. U mnie gładkość zdecydowanie udało się uzyskać, jak na razie wygląda to normalnie, ale pamiętajcie - bez systematyczności i zaangażowania nie ma szans na fajne efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli macie takie problemy to pewnie dobrze byłoby popróbować czegoś zupełnie naturalnego. Ja od kilku miesięcy funkcjomuję na super produktach opartych na olejku z drzewa herbacianego. Polecam wszystkim. Od szamponu przez super balsam, pastę do zębów aż po środki do prania i sprzątania. Cały dom odetchnął od amoniaku, chloru, parabenów... Polecam

monthly_2018_01/cera-sucha-i-wrazliwa-sklonna-do-alergii_5472.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...