Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra na nogach


Gość negraandzia

Rekomendowane odpowiedzi

Sama kiedyś unikałam peelingow, jakiś czas temu je pokochałam. Po pierwsze skora jest po peelingu bardzo gładka, aż przyjemnie jej jej dotykac. Po drugie to takie moje domowe spa. Po trzecie balsamy do ciała o wiele lepiej się wchłaniają i skora po takim peelingu jest o wiele lepiej nawilżona.
Fajne produkty do kąpieli ma Over cosmetics:
https://over-cosmetics.pl/kategoria-produktu/beauty/ - są to peelingi z balsamami 2 w 1. Taki peeling peelinguje i jednoczesnie nawilża tak wiec po zmyciu skora sama w sobie jest odżywiona.
Moje ostatnie odkrycie kosmetyczne :)

Odnośnik do komentarza

Myślę że pomoże ci oliwka- https://allergoff.pl/allergoff-atopy-oliwka/, też bardzo długo szukałam czegoś co pomoże mi na przesuszoną skórę, żadne balsamy czy kremy nie zdawały rezultatu, pomogła mi dopiero ta oliwka. Firma allergoff zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, nie spodziewałam się tak dobrego składu- ich produkty nie zawierają parafiny, parabenów, surowców ropopochodnych, substancji zapachowych, barwników. Nie można powiedzieć nic złego na temat ich produktów.

Odnośnik do komentarza

Modzele to odciski, które pojawiają się na dłoniach i stopach. Zazwyczaj nie powodują większego dyskomfortu, jednak nieleczone mogą spowodować ogromny ból i z czasem doprowadzić do stanu zapalnego. Przyczyny powstawania modzeli związane są głównie z nieprawidłowo dobranym i niewygodnym obuwiem, zaburzeniami budowy stopy oraz zaniechaniem leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów. W internecie znajdziemy wiele kosmetyków do stóp zaś na stronie https://www.callusan.sklep.pl/k/26/modzele możemy znaleźć specjalistyczne kosmetyki do stóp.

Odnośnik do komentarza
Gość grzogrzo

Ja mam emulsję do ciała atoperal i pięty też nią smaruję, bo mają tendencję do pękania. Na razie jest zima, a mi pękają zwyke latem, bo chodzę na boso, ale już widzę, że skóra na całych stopach jest bardziej nawilżona, więc mam nadzieję, że w tym roku pękające pięty mnie nie spotkają.

Odnośnik do komentarza

 

ja mam suchą skórę ponieważ mam AZS, niestety i mój synek ma problemy ze skóra dlateo pozbyliśmy sie wszystkich drogeryjnych kosmetykó i kupujemy tylko w aptece drmokosmetyki, teraz stosujemy serię kosmetyków atoperal bardzo Nam pomagają, super łągodza objawy i sprawiają, że dziecko naprawdę czuje ulgę po używaniu tych dermokosmetyków. 

 
Odnośnik do komentarza

uwżam, że bardzo ważne jest nawilżanie skóry zwłaszcza jesienią i zimą, mi z tym okresie strasznie wysusza się twarz, dlatego już od jesienie nawilżam skórę dermokosmetykami atoperal, sprawdzjaą sie u mnie super bo dają nawilżenie mojej spragnionej skórze zimą, w zeszłym roku przetestowałam ten sposób, sprawdził się idealnie, więc i w tym roku postanowiłam postąpić tak samo. 

 
 
Odnośnik do komentarza

Przy suchych stopach i zniszczonych piętach to mogę śmiało polecić produkty Bielendy z serii silver podo Expert. Bardzo skuteczne i niedrogie. Pięty to miałam koszmarnie szorstkie a same stopy też nie należały do najgładszych. Dobrze się sprawdza zawarty w tym kremu mocznik 10%.

Odnośnik do komentarza
Gość kasia3211

Znam ten problem, bo również go mam. Plus dodam to, że po każdym koleniu skóra jest bardzo podrażniona. Dość długo szukałam odpowiedniego produktu, który w jakiś sposób przyniesie ukojenie mojej skórze i dodatkowo jeszcze zadba o jej odpowiednie nawilżenie. Sprawdził się tutaj Octenicare, który początkowo był używany na odparzenia o pieluszki u mojej córki.

Odnośnik do komentarza

Na pewno warto zweryfikować czy nie jest to łuszczyca. Początkowe objawy łatwo pomylić z innymi chorobami czy też generalnie z przesuszeniem skóry. Właśnie dlatego warto sobie zerknąć tutaj https://www.centrumluszczycy.pl/Luszczyca-co-to-jest-i-jakie-sa-poczatki-luszczycy-blog-pol-1603108575.html . Macie tam ciekawy artykuł, który może okazać się niezwykle pomocny w takiej sytuacji. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...