Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra na nogach


Gość negraandzia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość negraandzia
Często na jesień zaczyna mi się przesuszać skóra - najczęściej nogi, na brzuchu oraz na przedramionach. Kiedy ściągam ciuchy pozostaje mi na nich biały pył ,a skóra wygląda strasznie:(. Jest aż biała. Co wieczór ,a także po kąpieli smaruję cale ciało balsamem. Próbowałam już różnych balsamów i kremów do ciała, nawet takich dla dzieci. Mam wrażenie ,że nic nie pomaga. Co zrobić aby nawilżyć dobrze skórę. Czy są jakieś zabiegi pielęgnacyjne do zastosowania w domu? czy może jakieś tabletki? a może skuteczny krem czy balsam do ciała? Będę wdzięczna o porady...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Gość okularnica88

To dość ciężka sytuacja. Jeśli lekarz nie stwierdził żadnej choroby skóry i jest ona wyraźnie odwodniona, to może pomogą Ci zabiegi kosmetyczne. Moja przyjaciółka miała jakiś czas temu podobny problem z przesuszoną skórą. Żaden body lotion nie pomógł, a jak używała go kilka razy dziennie, to skóra jeszcze bardziej się zniszczyła. Więc jeśli masz profesjonalnego masażystę w domu, to jak najbardziej z tego skorzystaj. Jednak, jeśli nie, poszukaj takiego, który używa leczniczego kwasu hialuronowego.

Odnośnik do komentarza
ja też mam suchą skórę, może nie aż tak bardzo jak TY o tym piszesz, ale wiem co to za uczucie. Teraz jakoś jest gorzej niż latem. Ostatnio dostałam na urodziny od koleżanki zestaw żelu pod prysznic w komplecie z masłem do ciała polskiej firmy Floslek. Od samego początku zakochałam się w zapachu, lubię owocowe zapachy a ten to mango&marakuja. Masło jest rewelacyjne i uważam, że na Twoje problemy sprawdziło by się idealnie. Naprawdę dobrze nawilża suchą skórę i ja uważam, że działa lepiej niż niejeden balsam. Może warto byś spróbowała?
Odnośnik do komentarza
Gość jarozalia

Za utrzymanie wilgoci w skórze odpowiada kolagen, dlatego powinnaś zadbać o dobrą kondycję włókien kolagenowych. Możesz stosować nawilżające kremy z kolagenem lub nawet czysty aktywny Kolagen Naturalny.

Odnośnik do komentarza
Zdecydowanie emolienty i dermokosmetyki! Niee ma co tracić czasu i pieniędzy na mało skuteczne balsamy i kremy nawilżające które oferują nam drogerie, bo dają tylko chwilowe uczucie ulgi. Ja osobiście używam teraz Exomegi Adermy, która jak zauważyła poprzedniczka jestt dość droga, ale przynajmniej w koncu jestem zadowolona i uważam, że są to dobrze zainwestowane pieniądze :)
Odnośnik do komentarza

Główną przyczyną suchej skóry jest jej nieprawidłowa pielęgnacja. Studiując na kierunku kosmetologia trochę wyniosłam wiedzy o tej przypadłości. Pamiętaj aby dziennie wypijać 1,5-2 litry wody niegazowanej. Unikaj długich gorących kąpieli oraz korzystania z solarium, dorzuć do diety witaminki: A, D, E, K, B5, B6. Na noc na dobrze nakremowane ręce załóż rękawiczki, pozwoli to na lepsze wchłanianie kremu. No i stosuj się do rad wymienionych wyżej.

Odnośnik do komentarza
Aż takich problemów z suchą skórą nie miałam. Natomiast w miesiącach kryzysowych, czyli wtedy, gdy na zewnątrz mróz, a w domu rozgrzane kaloryfery starałam się pić dużo wody i zielonej herbaty, zażywałam capivit hydro control, po wieczornym prysznicu używałam oliwki w żelu, a rano tłustego balsamu do bardzo suchej skóry (różnych marek, lubię testować). Raz na tydzień peeling drobnoziarnisty, żeby wygładzić skorę przed każdym balsamowaniem.
Odnośnik do komentarza
Też mam bardzo suchą skórę ciała. Miewałam też sytuacje takie, o jakich piszą niektóre forumowiczki tzn. że ze skóry, zwłaszcza na nogach i biodrach dosłownie sypał się pył. Żadne balsamy nie pomagały.
Teraz mam na to sposób, mianowicie naturalna pielęgnacja. Raz w tygodniu robię peeling ciała. Używam do tego kessy (rękawica do peelingu używana przez kobiety Orientu) i czarnego mydła Savon Noir firmy Alepia. Efekt takiego zabiegu jest rewelacyjny. Nigdy wcześniej, stosując peelingi drogeryjne czy domowe (kawa, sól) nie miałam tak gładkiej skóry. Po takim peelingu wcieram w skórę jakiś naturalny tłuszcz roślinny np. masło karite, olej kokosowy, olej arganowy. Skóra pije te oleje jak gąbka i jest w zupełnie dobrym stanie. Przekonałam się, że najlepsze są kosmetyki naturalne.
Odnośnik do komentarza
Gość malwina82
Tylko z peelingiem też należy nie przesadzać raz góra dwa razy w tygodniu. A próbowałyście zastosować masło shea na suchą skórę to najlepsze. Lepiej pielęgnuje niż balsamy, które nawilżają na krótki czas. Decydując się na zakup lepiej jednak dołożyć parę złotych i wybrać naturalne masło do ciała. Kiedyś już wspominałam o maśle z dodatkiem oliwki - bomba. Teraz mam czyste ubite masło shealife.
Odnośnik do komentarza
Monnik napisał/a:Dorzuć do diety witaminki: A, D, E, K, B5, B6.

Te witaminy są ważne zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Może to dziwnie zabrzmi, ale smarowanie skóry zwykłym, kuchennym olejem rzepakowym może ją bardzo ładnie odżywić. Taki olej zawiera dużo witaminy E, która nazywana jest witaminą młodości. A olej rzepakowy nie ma zapachu, więc nie trzeba się martwić, że będzie się pachnieć jak smażona frytka ;)
Odnośnik do komentarza
Masła do ciała tak ale czy wam pomaga każde masło? Bo ja kupiłam już chyba z tuzin i większość jest zbyt tłusta. Przy problemach skórnych czy to sucha czy podrażniona skóra sięgam po dermokosmetyki lub kosmetyki hypoalergiczne. Jeśli miałabym wybrać balsam to wziełabym hypoalergiczny z flosa, ze względu na silne nawilżanie.
Odnośnik do komentarza
Ja stosuje AleoVera na tego typu podrażnienia. Łagodzi i działa bardzo kojąco dzięki zawartemu aloesowi, do tego doskonale zmiękcza i nawilża skórę. Popularne kremy nie są tak skuteczne, doświadczyłam tego na własnej skórze ;)
Odnośnik do komentarza
Gość angela079
Ja od siebie mogę tylko tyle powiedzieć że ogromne znaczenie ma także suplementacja diety od środka. Kalogen ma ogromne znaczenie. Ja zauważyłam że po plussszu lady skóra na twarzy szczególnie nie jest taka sucha no i nie wiem czy to też jego zasługa ale jak zawsze musiałam myć włosy codziennie tak obecnie nie muszę, wcześniej skórę głowy musiałam mieć bardzo przesuszoną co sprawiało że włos się bronił a od jakiegoś czasu jest naprawdę niezła różnica. strasznie się z tego cieszę.
Odnośnik do komentarza
Gość Dorota84
Nawilżanie od środka jest bardzo ważne, kremy nawet te najlepsze nawilżają tylko te najbardziej zewnętrzne warstwy skóry. Co do tego plussssza lady na skórę to wazne jest też to, ze ma w składzie witaminy z grupy B, a one są bardzo cenne jeśli chodzi o pielęgnację skóry :)
Odnośnik do komentarza
Fakebake - może coś więcej o tej "dobrej diecie"? Co właściwie trzeba jeść? Ja wspominałam już o oleju rzepakowym, który odżywia skórę, wiadomo, że trzeba pić dużo wody, żeby nawilżyć się od wewnątrz, ale... co jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem warto też czasami skorzystać z różnego rodzaju zabiegów. Jednym z ciekawszych jest Hydra Intensive, który można sobie zrobić w Primavera SPa. Naprawdę świetnie nawilża i jestem przekonana, że działa o wiele lepiej niż kremy i balsami, które można kupić w każdej drogerii.
Odnośnik do komentarza
Gość Mar-Kos_pl
Żeby były efekty jeden zabieg nie wystarczy. Potrzebna jest cała seria a to już niestety jest dość kosztowne. Sądzę, że mała garstka osób może sobie na to pozwolić. Na Twoim miejscu przeszłabym się do dermatologa. Pewnie wypisałby Ci jakąś maść, którą robią w aptece. Są one tanie i skuteczne, ale trzeba pamiętać, że mają krótki termin ważności. Poza tym może zacznij dodawać do kąpieli oliwki albo oleju rzepakowego. Ma on dużo witaminy E. Koniecznie jest też nawadnianie od środka czyli picie dużej ilości dobrej wody niegazowanej. Unikaj też chlorowanej wody i mycia zwykłym mydłem.
Odnośnik do komentarza
Mar-Kos_pl o tej witamine E w oleju wspominałam, ale przyznam, że nie wpadłam na to by stosować go jako olejek do kąpieli :) Ciekawa propozycja. Koleżanka zdradziła mi patent na fajny olej smakowy - moczy w oleju rzepakowym cytrynę razem ze skórką jakiś czas i ma fajny dodatek do ciast. Teraz tak pomyślałam, że fajnie by się to nadało właśnie w ramach olejku do kąpieli :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...