Skocz do zawartości
Forum

Naturalne kosmetyki


Gość Emileczka_MmM

Rekomendowane odpowiedzi

Używam tylko kosmetyków naturalnych i ważne aby miały certyfikaty. Ostatnio znalazłam przez gazeta.pl fajny blog o tej tematyce i-naturalnie.blogspot.com :) z niego kupiłam kilka kosmetyków naturalnych i jestem bardzo zadowolona - szczególnie , że pozbyłam się problemów z bardzo suchą i łuszczącą się skórą.

A i na tym blogu jest kod rabatowy na zakupy w sklepie - co wykorzystałam :lol:

Odnośnik do komentarza

Ale nie wszystkie są super hiper drogie z naturalnych, ja mogę polecić spojrzeć na sklepik salex, gdzie sama czasem kupuję eko z certyfikatami, np. są wcale nie droższe niż te w drogeriach na mieście, balsamy do ciała na bazie roślin. Jak się dobrze poszuka to można wyznaleźć fajne kosmetyki naturalne i to wcale bez dokładania nie wiadomo-ile :)

Odnośnik do komentarza
Gość teczowy motylek
Ja stosuję krem z wyciągów kwiatowych. Nie podrażnia skóry trądzikowej. Działa nawilżająco - właśnie zapomniałabym dodać nazwę - jest to rescue ckrem, który kupiłam pierwszy raz kilka miesięcy temu na stronie Dr Bach - Centru terapii
Odnośnik do komentarza
Gość Alterffka
Byłam na prezentacji kosmetyków naturalnych Helan i co mnie zaskoczyło to to, że można dobrać krem naturalny po zapachu! Jeśli zapach odpowiada to własnie tego kremu nalezy używać, nigdy wcześniej nie spotkałam się z czyms takim. a oprócz tego w kosmetykach tej włoskiej firmy na opakowaniach jest procentowa ilość składników naturalnych, wszystkie mają powyżej 90%, a sa nawet takie które mają 99%. Jestem pod wrażniem!!!
Odnośnik do komentarza
Gość sylwiaori
Bardzo ciekawe jest to co piszesz, ale ja raczeni nie zdecydowałabym się na wybór kremu po jego zapachu.

Firma Oriflame produkuje kosmetyki na bazie naturalnych składników, mamy teraz taką bardzo fają serię Ecobeauty (krem na dzień, na noc oraz podkład). Polecam
Odnośnik do komentarza
Gość Alterffka
Powiem szczerze, że tez miałam mieszane uczucia, ale Pani prowadząca (swoja drogą z ogromnym doświadczeniem!!!) zasłoniła kilku Paniom oczy i dała im powąchać kilka kremów Helan i rzeczywiście wybierały ten który był odpowiedni dla ich cery, gdybym tego nie widziała na własne oczy też bym nie uwierzyła!!
Odnośnik do komentarza
Gość atletka
ja odkryłam w Rossmannnie ekologiczną serię Alterra - kosmetyki kosztują grosze, a mają fajne składy, ładnie pachną, a poza tym są dobre w działaniu, np. odżywkę z granatem mogę szczerze polecić :)
Odnośnik do komentarza
Gość Alterffka
atletka napisał/a:
ja odkryłam w Rossmannnie ekologiczną serię Alterra - kosmetyki kosztują grosze, a mają fajne składy, ładnie pachną, a poza tym są dobre w działaniu, np. odżywkę z granatem mogę szczerze polecić :)


Boję się kosmetyków, które niewiele kosztują, myślę, że za jakość trzeba zapłacić, dlatego szukam kosmetyków, które nie za zbyt drogie, ale też nie są zbyt tanie, tak pośrodku.
Odnośnik do komentarza
Gość monia222

Ja używam naturalnych kosmetyków mineralnych do makijażu
Bez nich ani rusz bo cerę mam okropną- tłusta, z zaskórnikami i pryszczami. po tych mineralnych mam o wiele lepiej - skóra gładsza, nie mam wyprysków no ale jak czytałam to nie zatykają porów i działają antybakteryjnie. Kupuje w internecie, próbowałam z 3 firm i najbardziej sprawdzają mi sie kosmetyki z annabelle minerals mają świetny podkład i róże no i cena nie powala

Odnośnik do komentarza
Tylko pamiętaj, że niektóre osoby mogą mieć uczulenie na naturalny składnik. Wyciągi z ziół, roślin czasem są alergenami. Nie zgadzam się, że kremy z alterry są złe - kupiłam i spox. Jak masz ochotę na eko-pielęgnację to zdecydowanie powinnaś zasmakować w peelingu z beECO, fantastycznie ściera naskórek. A kostki mydła naturalne, która lubi?
Odnośnik do komentarza
Witajcie, ja od dłuższego czasu stosuje kosmetyki oparte na naturalnym kolagenie i jestem zadowolona :) Cienie pod oczami, "skórka pomarańczowa", czy nawet rozstępy po ciąży, to nie problem dla takiego kosmetyku.
Polecam :)
lagenko
Odnośnik do komentarza
Gość Alterffka
lagenko napisał/a:
Witajcie, ja od dłuższego czasu stosuje kosmetyki oparte na naturalnym kolagenie i jestem zadowolona :) Cienie pod oczami, "skórka pomarańczowa", czy nawet rozstępy po ciąży, to nie problem dla takiego kosmetyku.
Polecam :)
lagenko


To prawda, kolagenem naturalnym zmniejszyłam rozstępy po ciąży tak, że stały sie nie widoczne.
Odnośnik do komentarza
Gość maloidealna
Ja polecę kosmetyki polskiej firmy Phenome- mają same naturalne produkty, których składy w porównaniu z innymi „ekologicznymi” markami są o niebo lepsze. :) Fakt, nie są najtańsze, ale zdecydowanie warte swojej ceny. Na razie jest tylko kilka sklepów, ale kosmetyki można też zamawiać przez internet.
Odnośnik do komentarza
No więc krem, jak już wspomniałam, kupiłam w sklepie Phenome, Active sebum-control gel. Jak już poprzedniczka napisała, do tanich nie należy, ale po wypróbowaniu stwierdzam, że jest tego wart. Ponad 99% naturalnych składników, zapach jak dla mnie bardzo ładny i delikatny. Świetnie rozprowadza się na skórze (polecam szczególnie po delikatnym peelingu), błyskawicznie się wchłania, praktycznie od razu można nakładać makijaż. Jeśli chodzi o skład to zawiera on wody roślinne, ekstrakt z wierzbownicy, kwas hialuronowy, ekstrakt z owoców goji i olejki jojoba, arganowy i z oliwek. Naprawdę świetnie nawilża, a jednocześnie matuje skórę.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...